Απέδρασε από τον σκληροτράχηλο Αετό ο Εθνικός

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγιάς ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Αετό Αγιάς και τον φιλοξενούμενο Εθνικό Φιλιππιάδας.

Το ματς θύμιζε αγγλικό παιχνίδι με πολλά γκολ και συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Ο Αετός άνοιξε το σκορ με τον Μπέλλο (1-0) αλλά με τον Danaj να φέρνει το ματς στα ίσια(1-1). Ο Ντάλλας έκανε το 2-1 αλλά με τον Λάκκα πάλι να ισοφαρίζει σε 2-2 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βαρτζιώτης βάζει πάλι τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ (3-2) αλλά με τον Danaj να κάνει χατ τρικ και τον Εθνικό να παίρνει το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 3-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΠΑΤΣΗΣ – ΡΑΠΤΗΣ

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ (ΒΑΣΙ): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΓΚΙΝΗΣ, ΛΙΑΛΙΑΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ, ΔΕΣΚΑΣ, ΝΤΑΛΛΑΣ, ΒΑΡΤΖΙΩΤΗΣ, ΣΕΡΙΦΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΛΙΑΛΙΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΑΗΔΩΝΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΒΕΚΙΟΣ, ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ): ΛΑΖΑΡΟΣ, ΔΕΡΒΙΛΗΣ, ΛΑΪΝΑΣ, ΚΑΚΑΒΑΣ, ΤΣΙΦΛΙΔΗΣ, ΞΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΙΡΟΣ, DANAJ, ΜΗΤΣΟΣ, ΝΙΚΟΥ, ΛΑΚΚΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΜΥΦΤΑΡΑΪ, ΣΙΩΡΟΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ, ΛΥΤΟΣ, ΣΑΡΑΝΤΑΡΗΣ.

Ευχαριστούμε το srortanthoussa.blogspot.com για τις πληροφορίες αλλά και το φωτογραφικό υλικό.