Πρόκριση για τον ΠΑΣ Θύελλα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας σήμερα Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 στο γήπεδο Πλαγιάς στον πρώτο επίσημο ματς της χρονιάς κόντρα στην ομάδα του Α.Ο Πλαγιάς, με τελικό σκορ 0-2.

Το παιχνίδι ήταν ένα τοπικό ντέρμπι και αν και τις δυο ομάδες τους χωρίζει μια κατηγορία, το ματς είχε σκληρές μονομαχίες και η Πλαγιά ήταν αρκετά ανταγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Καβαλλάρη στο 27’ με πλασέ μετά από ασίστ του Τσιούνη Π. για το 0-1 του ημιχρόνου. Η Πλαγιά πίεσε στο δεύτερο μέρος για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Ο ΠΑΣ Θύελλα διπλασίασε τα τέρματά του στις καθυστερήσεις του δεύτερου μέρους με μακρινό δυνατό σουτ του Τσιούνη Α. για το τελικό 0-2.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Καράμπαλης): ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΟΚΟΛΗΣ Γ.(65’ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ), ΒΕΡΥΚΙΟΣ Χ., ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ ΣΠ.Χ, ΚΟΚΟΛΗΣ Ζ.Χ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ.(65’ ΚΟΚΟΛΗΣ ΣΤ.), ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ(89’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ Κ.).

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ(Στασινός):ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ, ΠΡΕΝΤΖΑΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ Α., ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ(46’ ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ), ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ(76’ ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ), ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ Π(82’ ΚΟΚΩΝΗΣ).