Άνοιξε η αυλαία για τους «Εν Νικοπόλει Άκτια» 2021 αγώνες κολύμβησης που θα πραγματοποιηθούν σε Αμβρακικό Κόλπο και Ιόνιο σήμερα 11 και αύριο 12 Σεπτεμβρίου 2021 από τον Δήμο Πρέβεζας, το Γραφείο Αθλητισμού του Δήμου Πρέβεζας και την Περιφερειακή Ενότητα Πρέβεζας.

Το σημερινό πρόγραμμα περιελάμβανε αγώνα 1000 μέτρων με εκκίνηση από την Θαλάσσια περιοχή Ακτίου (Πούντα) στις 11:00 π.μ. και τερματισμό την Θαλάσσια περιοχή μπροστά από το Δημαρχείο Πρέβεζας, ενώ στην 11:30 π.μ. την σκυτάλη πήρε ο Παιδικός αγώνας 300 μέτρων με εκκίνηση και τερματισμό την Θαλάσσια περιοχή μπροστά από το Δημαρχείο Πρέβεζας.

Ακολούθησαν οι απονομές από τον Δήμαρχο Πρέβεζας κ. Νίκο Γεωργάκο, τον Πρόεδρο του δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημήτρη Καραμανίδη, την αντιδήμαρχο Πολιτισμού κα Αθηνά Κωνσταντάκη, τον εντεταλμένο Σύμβουλο κ. Γρηγόρη Κουμπή, τον πρόεδρο ΔΕΥΑΠ κ. Φώτη Ζέρβα και από τον φυσικοθεραπευτή και δημοτικό σύμβουλο με το συνδυασμό ”Ανάπτυξη Τώρα” κ. Αναστάσιο Αμάραντο.

Αύριο  Κυριακή  12 Σεπτεμβρίου οι αγώνες θα συνεχιστούν  στην  μαγική και βραβευμένη για την ασφάλεια της παραλία του Μονολιθίου με τους παράκτιους αγώνες 3 και 6 km (Περισσότερες πληροφορίες για τους αυριανούς αγώνες μπορείτε να δείτε ΕΔΩ).

Αγώνας 1.000 Μέτρων: Τα γενικά αποτελέσματα βάση κατάταξης Ανδρών και Γυναικών είναι τα εξής:

Ανδρών:

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ ΗΛΙΚΙΑ
1. ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΟΤΤΑΡΑΣ 10,14 13
2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΣ 10,25 46
3. ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΑΓΚΟΛΙ 10,32 11
4. ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 11,25 44
5. ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΥ 11,42 59
6. ΜΑΡΙΟΣ ΑΓΚΟΛΙ 12,11 8
7. ΕΝΤΟΥΑΡΤ ΑΓΚΟΛΙ 12,35 47
8. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΟΥΝΑΣ 12,41 47
9. ΜΙΧΑΗΛ ΤΖΙΜΑΣ 13,11 41
10. ΑΛΕΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ 13,23 46
11. ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΑΝΝΟΣ 14,12 51
12. ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΜΑΡΑΝΤΟΣ 14,39 17
13. ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 15,20 55
14. ΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 17,30 41

Γυναικών:

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ ΗΛΙΚΙΑ
1. PASCALLE PURMELLE 10.35 61
2. ΣΑΛΙΑΡΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 11,16 17
3. ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΟΥΚΑ 11,50 30
4. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΤΟΥΚΟΥ 12,24 16
5. ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ ΝΙΚΟΥ 13,02 54
6. ΕΛΕΝΗ ΣΠΑΝΟΥ 15,18 39
7. ΔΟΜΝΑ ΙΣΑΑΚΙΔΟΥ 16,20 35

 

Παιδικός αγώνας 300 Μέτρων: Τα γενικά αποτελέσματα βάση κατάταξης είναι τα εξής:

  1. ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  2. ΣΤΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
  3. ΜΑΝΙΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  4. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ-ΠΑΠΠΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
  5. ΜΠΕΚΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
  6. ΚΑΤΩΠΟΔΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ
  7. ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ
  8. ΡΟΠΟΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  9. ΛΑΜΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
  10. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ
  11. ΚΟΥΛΙΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  12. ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ ΤΑΣΟΣ
  13. ΜΑΝΙΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
  14. ΔΕΝΔΡΙΝΟΥ ΕΛΣΑ
  15. ΔΑΝΑΗ ΝΑΣΗ
  16. ΒΑΣΙΛΗ ΝΕΦΕΛΗ
  17. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
  18. ΡΑΦΑΕΛΑ ΣΑΛΙΑΡΗ
  19. ΓΚΕΣΟΥΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
  20. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  21. ΤΣΑΓΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
  22. ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΤΤΑΡΑ
  23. ΖΕΡΒΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
  24. ΣΜΑΡΑΓΔΑ ΝΑΣΗ
  25. ΛΕΛΟΒΙΤΗ ΑΝΟΙΞΗ
  26. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
  27. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ-ΠΑΠΠΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  28. ΧΑΪΝΤΑΡΗ ΟΡΕΣΤΗΣ
  29. ΚΟΙΛΙΑΡΗ ΜΑΡΙΑ
  30. ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΝΙΚΑ

Δείτε φωτογραφικό υλικό απο την 1η ημέρα: