Άνετο πέρασμα του Βόλου από την Νέα Αλικαρνασσό!

Δεν άξιζε κάτι καλύτερο και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει ένα θετικό αποτέλεσμα ο Ηρόδοτος και έτσι γνώρισε εντός έδρας ήττα από τον ΝΠΣ Βόλο, το απόγευμα του Σαββάτου στην Νέα Αλικαρνασσό με σκορ 0-2.

Η ομάδα του Βόλου μπήκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα δυνατά στο παιχνίδι και προειδοποίησε δυο φορές με τις προσπάθειες των Κότο στο 7′ και Καμπαγέρο στο 20′ να σταματούν στο δοκάρι του Κασμερίδη.
Στο 25′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ η ομάδα του Χουάν Φεράντο με τον Μάντζη ο οποίος παράλληλα έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες στο ματς. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 44′ με ένα πανέμορφο γκολ από τον Ηλιόπουλο. Στα τελευταία λεπτά μάλιστα ο Βόλος είχε και τρίτο δοκάρι στο παιχνίδι με τον Μάντζη!

Ο Βόλος με αυτό το “τρίποντο” παρέμεινε στην κορυφή της Football League με 25 βαθμούς, ενώ ο Ηρόδοτος παρέμεινε στους 12 βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κασμεριδης, Μπάμπης, Προβυδάκης, Κανδηλάκης, Γιαλούσης, Κασαπάκης (59′ Φουκαράκης), Αργκιλέσι (67′ Κοντογιάννης), Αυγενικού (73′ Μωραΐτης), Μασάδο, Φραγκουλάκης, Κονέ

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Καραγκιολίδης, Πέντα, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγέρο (55′ Ενγκουέμ), Καρίκι, Ηλιόπουλος, Κότο (71′ Φράγκος), Ουνγιαλίδης, Λούκας Γκαρσία (65′ Δορής)

Πηγή:prismanews.gr