Την ήττα γνώρισε σήμερα Κυριακή 7 Νοεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας η Αναγέννηση Άρτας με αντίπαλο τον Εθνικό Σκουλικάδου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής με τελικό σκορ 1-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11’ με γκολ του Αναστασιάδη για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53’ ο σκόρερ των γηπεδούχων Αναστασιάδης δέχθηκε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Γιούργα για επικίνδυνο μαρκάρισμα, με την Αναγέννηση να μένει με 10.  Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει όταν στο 60’ ο Μαρούδας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νικολακόπουλου νίκησε τον Μπακόλα για το 1-1. Ενώ στο 68’ ο Εθνικός Σκουλικάδου έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με γκολ του Τσουκαλά, για το τελικό 1-2.

Διαιτητής: ΓΙΟΥΡΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βοηθοί: ΜΙΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΣΑΤΚΛΙΦ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΓΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ(Νταλάκας): ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΜΠΟΚΟΣ(78’ ΔΗΜΗΤΡΕΛΟΣ), ΤΣΕΛΑ(65’ ΚΩΣΤΑΚΗΣ), ΜΥΣΙΟΥΔΗΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΓΟΥΛΑΣ, DE MORRA(65’ ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ), ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ(57’ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ: HAXHLLARI, ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΛΕΖΙ, ΛΙΒΕΡΗΣ, ΜΟΥΣΤΑ, ΜΠΛΑΤΖΙΟΣ, ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ(46’ ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ), ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ (46’ ΜΑΡΟΥΔΑΣ), ΚΑΡΔΑΡΗΣ(85’ ΑΓΑΛΙΩΤΗΣ), ΜΕΤΑΞΑΣ(90’ ΛΥΡΤΖΗΣ)