Αιγινιακός – Παναχαϊκή 0-0

Με το βαθμό της ισοπαλίας φεύγει από τον Αιγινιακό η Παναχαϊκή, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με το αποτέλεσμα του αγώνα να μένει στο 0-0.

Οι «κοκκινόμαυροι» αν και ήθελαν να συνεχίσουν το σερί των νικών των τελευταίων αγώνων, δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο που θα τους βοηθούσε να διεκδικήσουν τη 2η θέση στη βαθμολογία του ομίλου.

Μέχρι το πρώτο 35λεπτο το θέαμα στην αναμέτρηση ήταν αρκετά κακό, με τον αγωνιστικό χώρο να παίζει κι αυτός το ρόλο του. Από εκεί και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι δύο ομάδες δημιούργησαν κάποιες φάσεις, αλλά το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ.

Η Παναχαϊκή, αν και είχε την κατοχή στο β’ ημίχρονο και πίεσε ασφυκτικά το τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, δεν κατάφερε να πάρει «διπλό» κόντρα στον ουραγό της βαθμολογίας.