Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου 2-2

Μετά από ένα άσχημο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ήταν πίσω στο σκορ, ο Απόλλων Πόντου πάτησε γκάζι στην επανάληψη και έφτασε μια ανάσα από την ολική ανατροπή. Το τελικό 2-2 εκτός έδρας με τον Αιγινιακό αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση στους Κοκκινόμαυρους που πήραν τον ένα βαθμό στο παιχνίδι του Αιγίνιου.

Στο πρώτο ημίχρονο, όπου οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο αναγκαστικές αλλαγές (βγήκαν λόγω τραυματισμού Θεολόγου και Δημητριάδης), ο Αιγινιακός άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Δούμτσιο. Στην επανάληψη, και στο 56ο λεπτό, ο Απόλλων ισοφάρισε με πέναλτι του Πορτουλίδη, που καταλογίστηκε σε χέρι του Λάσκαρη. Στο 67΄ οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με τον Δούμτσιο, αλλά η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη έκανε το 2-2 και πάλι με τον Πορτουλίδη (πέναλτι που υποδείχθηκε σε χέρι του Μαρκόφσκι).

Πηγή: pontos-news.gr