Με αγωνιστική δράση στον 2ο και 4ο Ομιλο συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

2ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αμύντας-Ιπποκράτης 80-49
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αθηναϊκός 73-60
Σαντορίνη-Πρωτέας Βούλας 44-64
Τερψιθέα Γλυφάδας-ΑΕΚ Περιστερίου 49-33
ΚΑΟ Μελισσίων-Αγ. Παρασκευή (ΑΝΑΒΟΛΗ 10/2)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αθηναϊκός 73-60
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Κηπώσης
Δεκάλεπτα : 17-14 , 34-27, 56-47. 73-60
Κρόνος Αγ.Δημ. (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 22(3), Φρέρη 2 Τσιμπίδη, Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 11(3), Στεφανίδου 14(2),) Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 2, Τσάμη 1, Κουλούρη, Γιαμπάνη 19(2) , Δραμιτυνού.

Αθηναϊκος (Μαρωσης-Φαραως): Χελιώτη 6, Μπέκιου, Κουτσίριμπα 14 , Γεροντή, Τζέμη 15, Κοίλια 14(2), Τραγουστή 4, Καρυοφίλλη, Τζίκα 5(1) , Παπαγεωργίου 2.

Αμύντας – Ιπποκράτης Κω 80-49
Διαιτητές: Ελ Ανύ – Κωστής
Δεκάλεπτα: 29-15, 53-32, 66-37, 80-49
Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα 12(2), Μαργώνη, Κοντογιάννη 6, Λιναρά 5(1), Πατσιώτη 12, Πολιτοπούλου 13, Ντάνου Λ. 9(3), Μαζαράκη, Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Μ., Βαρβιτσιώτη 7, Σιδηροπούλου 9(2), Τσαχιρίδη 4.
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 2, Μιλίκοβιτς, Πατμίου 2, Κιαπόκα 6, Καλυμιοναρή 10(1), Σβύνου 4, Χρυσάκη 17, Ψαρού 2, Κουντουριώτη 6.

ΑΕ Σαντορίνης – Πρωτέας Βούλας 44-64
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης – Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 9-17, 26-27, 33-45, 44-64
ΑΕ Σαντορίνης (Μάμμος): Τρούνι, Τσούπα Μ. 8, Σιγάλα 6, Αξιοπούλου 3, Ρεντζεπέρη 6, Παπαμαρκάκη 5 (1) , Σπηλιώτη 16, Πετράκη, Παντζαρίδη, Τσαβδαρίδη, Τσούπα Π.
Πρωτέας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου) : Χατζηβασιλείου 5(1), Ξενιτοπούλου 2, Σπαθάρου 25(6), Κουζούκα, Χατζηδάκη, Ζουρνή 10, Σακελλαρίου Ο. 6(1), Χατζηγιακουμή 5(1), Αναστασοπούλου Μ. 5, Σκουμπάκη , Αναστασοπούλου Χ. 6, Περδικάκη.

Τερψιθέα Γλυφ. – ΑΕΚ Περιστερίου 49-33
Διαιτητές: Τζιμινίδης-Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-03, 23-12, 37-27, 49-33
Τερψιθέα Γλυφ. (Βασιλάκος): Κορδαλή, Ιωαννίδου 18(4), Κατσαρέα, Αγκάι, Λαμπράκη 4, Φλώκα, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 3(1), Καντέλη 12, Μπακάλη 12, Μουστάκα.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη, Βασιλάκη, Καλαντζή 2, Ράπτη, Γαβαλά, Νάου 5(1), Κυριμάκη, Γιακάλου 6, Μωραΐτη 6(2), Κοντογιώργου 2, Κατσιμάρδου 2,Τζίβα 10.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 21
2. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 19
3. Αμύντας 19
4. Αγία Παρασκευή 17
5. ΑΕ Σαντορίνης 17
6. ΚΑΟ Μελισσίων 17
7. Τερψιθέα Γλυφάδα 15
8. Αθηναϊκός 14
9. ΑΕΚ Περιστερίου 14
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 13
11. Ιπποκράτης Κω 11
Η επόμενη αγωνιστική (13η, 6/2)
Αθηναϊκός-Τερψιθέα Γλυφάδα
Πρωτέας Βούλας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αγία Παρασκευή-ΑΕ Σαντορίνης
Ιπποκράτης Κω-ΚΑΟ Μελισσίων
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αμύντα
Ρεπό: ΑΕΚ Περιστερίου

4ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Ασπίς Ξάνθης 2001-Πυλαία 59-69
Πανσερραϊκός-Άρης 40-55
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριά 73-55
Ηρακλής-Πάνθηρες Καβάλας 66-64
Πανόραμα-ΜΕΝΤ 20-0 (α.α.)
Ρεπό: Ιερισσός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 59-69
Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 15-15, 26-30, 38-38, 59-69
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 17(1), Μπυτσούκη 6(2), Μωυσένκο 10, Τονικίδου, Αντώνογλου 6, Μαμαλίγκατζη 15(1), Καρακώστα 5, Καραλίδου Β.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Ιγγλέζου 17(5), Κωστανάκη 26(5), Διαμαντίδου 12, Κοντογιάννη 6, Μαργέτη Μ. 2, Κουράτορα 6.

Πανσερραϊκός-Αρης 40-55
Διαιτητές: Ντίγκο-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 10-7, 20-26, 35-44, 40-55
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου 4, Βάννα, Θανοπούλου 9(2), Τσάντα 4, Μπακιρτζίδου 8, Σιακκά, Πελτέκη 10, Πιτσιάβα 2, Δαμιανάκου 3(1), Γκέγκα.
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 2, Κυρπιζλίδου, Τζημορώτα 2, Τσαμπούρη 20(4), Κουμαντσιώτου, Παπαϊωάννου 3, Δροσούνη 11, Βλάχου 8, Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 9(1).

Ηρακλής-Πάνθηρες Καβάλας 66-64
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Καρυπίδης
Δεκάλεπτα: 22-18, 36-28, 49-47, 66-64
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 10, Παπαροϊδάμη 16(2), Πετρίδου Δ. 1, Παππα 15(3), Λογδανίδου 14(1), Πετρίδου Π., Σωτηρέλη 4, Ουζούνη 6(1), Μελενικιώτου, Αγαθοκλέους, Γιαννουσίου, Νικοδήμου. Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 15(1), Σπανίδου 2, Γαϊτάνη 12(1), Τουρετζόγλου 11, Τζιαμπάζη, Κεσεσίδου 8, Φραγκάκη 7(1), Μαραγκου 9(1), Συροπούλου.

Παναθλητικός Συκεών-Απόλλων Καλαμαριάς 73-55
Διαιτητές: Κανελλίδης-Μιχέλης Θ.
Δεκάλεπτα: 23-9, 42-22, 57-30, 73-55
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Μυγδαλιά 14, Βαντσιούρη 3(1), Μπαξεβάνου 2, Παπαδοπούλου 3(1), Τζήμου 2, Τράντα 15(1), Σαράντη, Κουφογιάννη 23(3), Ντολοπούλου, Σταμπή 5(1), Αντωνίου Ι. 6(1).
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Μαραβέγια 8(2), Δημητροπούλου, Μοδέα 2, Σένκα, Φάρου 3(1), Δαιμονάκου 6, Τσαπόγα 3, Μιχαηλίδου 12(1), Γιαννακάκη, Σακκά 2, Γιαντζακλίδου 19(3).

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 22
2. ΑΕ Πυλαίας 21
3. Αρης 20
4. Πανσερραϊκός 17
5. Πάνθηρες Καβάλας 17
6. Ηρακλής 17
7. Απόλλων Καλαμαριάς 15
8. Ασπίδα Ξάνθης 15
9. ΑΣ Πανόραμα 13
10. Ιερισσός 11
11. ΜΕΝΤ 9
Η επόμενη αγωνιστική (13η, 6/2)
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής
Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης
Αρης-Παναθλητικός Συκεών
ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός
Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.