Εύνικος και Πρωτέας Βούλας έχουν εξασφαλίσει την πρώτη θέση στον 1ο και 2ο όμιλο αντίστοιχα και θα παίξουν μεταξύ τους στο μπαράζ για την απευθείας άνοδο στην Α1 Γυναικών.

Στον 4ο Όμιλο ο Παναθλητικός είναι πρώτος και μαθηματικά και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του από τον 3ο Όμιλο για την απευθείας θέση μέσω του μπαράζ για την Α1 Γυναικών.

Οι ηττημένοι των μπαράζ θα παίξουν μεταξύ τους και θα διεκδικήσουν την τρίτη θέση που οδηγεί στη μεγάλη κατηγορία.

1ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Πανιώνιος-Άρις Καλαμάτας 42-50
Ηλιούπολη-Άμιλλα Τρίπολης 92-38
Ατρόμητος Πειραιά-Αιγέας Χίου 44-62
Εύνικος-Φοίνικας Πειραιά 73-48
Δανοί Άργους-Θησέας Παναγιούδας ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό Ιπποκράτης Κω

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανιώνιος – Άρις Καλαμάτας 42-50
Διαιτητές: Χουγιάζος, Τσάλας
Δεκάλεπτα: 10-12, 20-17, 31-34, 42-50
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος, Δενδρινός): Κριτσιδήμα 8(1), Πλωτά 6, Καμπισιούλη, Κλντζιάν, Παπακωνσταντίνου, Γερακάρη, Μαχλά 5(1), Ανδρονικίδου 7(1), Παπάζογλου 4, Παντοπούλου 8(2), Χαλκιά, Μπιλλή 4.
Άρις Καλαμάτας ( Μπακογιάννης, Παπαδόπουλος ) : Παπαδημητρίου 20(3), Μπάκου 2, Κουτέλα 18, Παπαδάκη, Χονδρουδάκη 8(1), Σούτα, Παπαδοπούλου 2, Μπρεζεράκου, Αντωνοπούλου.

Ατρόμητος Πειραιά-Αιγέας Χίου 44-62
Διαιτητές: Ξυλάς, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 8-13, 18-31, 31-50, 44-62
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 2, Καλογήρου 4, Ρούτση, Καλογεροπούλου, Γιαννικάκη 2, Μάλαμα 2, Καλαφάτη, Καραπατάκη 8(2), Οικονομάκη 4, Σδρένια 4(1), Μπαρμπαλιά 4, Ιφτι 6.
Αιγεάς Χίου (Γιασεμής): Κοτσία 13(2), Δάνδουλα 15(4), Γιαμαλίδου 2, Ατσάβε 2, Ιωάννου 1, Πάντζη, Κοματσιούλη 13(4), Σβορώνου 16.

Ηλιούπολη-Άμιλλα Τρίπολης 92-38
Διαιτητές: Καψιώχας-Παπαδόπουλος Α.
Δεκάλεπτα: 25-8, 41-18, 68-26, 92-38
Ηλιούπολη (Φέξης): Kάραλη 7(1), Ζαροκώστα 16, Θεοδώρου 6, Tσαγκαροπούλου 8(1) Σλούκα 2, Kορρέ 12(2), Καριοφύλλη 4, Λιγνού 4, Διαμαντοπούλου 19(3), Aλεξία 14.
Αμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς): Mάγκλαρη A, Mίχαλου 14(3), Bυτογιάννη, Mάγκλάρη Ι. 6(2), Kοκκώνη 2, Γιάννη, Tρυφωνίδη 8, Σιάμπου 4, Παπαζαφειροπούλου 4.

Εύνικος – Φοίνικας Πειραιά 73-48
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Βαγγάλης
Δεκάλεπτα: 20-11, 36-21, 52-35, 73-48
Εύνικος (Βελτσίστας, Βάνας): Καραγγιάνη 2, Εμμανουηλίδου 6(2), Καίσαρη 4, Μετάι, Ισκιόγλου 2, Πατεράκη 17, Θωμαϊδου, Παπαδοπούλου 4, Βούλγαρη 2, Κεσσέ 14, Ναυροζίδου 10(1), Μίχου 12(2).
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης,Τιόπουλος): Γραμματικού 2, Μαγγίνα 15, Καρέλα 2, Ευμορφοπουλου 15(1), Βράκα 5(1), Στεφάτου 7, Λαουλάκου 2, Οικονομοπούλου.

Η βαθμολογία
1. Εύνικος 34
2. ΓΣ Ηλιούπολης 31
3. Φοίνικας Πειραιά 30
4. Δαναοί Αργους 28
5. Ατρόμητος Πειραιά 24
6. Αιγέας Χίου 24
7. Αρις Καλαμάτας 22
8. Πανιώνιος 21
9. Αμιλλα Τρίπολης 20
10. Θησέας Παναγιούδας 18
*Δαναοί Αργους και Θησέας Παναγιούδας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)
Αμιλλα Τρίπολης-Πανιώνιος
Φοίνικας Πειραιά-Δαναοί Αργους
Αιγέας Χίου-Εύνικος
Αρις Καλαμάτας-Ατρόμητος Πειραιά
Θησέας Παναγιούδας-ΓΣ Ηλιούπολης

2ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγ. Παρασκευή 64-63
Αμύντας-Πρωτέας Βούλας 48-67
ΚΑΟ Μελισσίων-Αθηναϊκός 63-48
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Γλυφάδας 43-48
ΑΕ Σαντορίνης-ΑΕΚ Περιστερίου ΑΝΑΒΟΛΗ (13/4, 15.00)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – Αθηναϊκός 63-48
Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 20-21, 35-25, 50-41, 63-48
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π. – Καλογερόπουλος Χρ.): Παναγιωτίδη 10 (1), Βόσσου 7 (1), Ανδρικόπουλου 6 (2), Πατέρα 4 (1), Καραχάλιου 11, Κοιλιαρίδη 9 (3), Τάρλα, Χιώτη 6, Παλαμάρη 3, Παρθενίου, 2 Βελέντζα 5 (1).
Αθηναϊκός (Μαρώσης): Μπέκιου 2, Κουτσιρίμπα 8, Κοιλιά 9 (1), Τέγα, Ρούκη, Τσίκα 11 (2), Μαυροβουνιώτη, Γοργογιάννη 9, Παρασκευοπούλου 9 (2).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Αγίας Παρασκευής 64-63
Διαιτητές: Περδετζόγλου, Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 34-40, 48-51, 64-63
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Δερμιτζάκη 14(1), Τσάτση, Αντωνιάδου 18, Νιτσόγλου, Στεριοπούλου 13(2), Ψαρρου, Τριανταφύλλη 4, Κριμιτζά 12, Καλαϊτζιδακη 3(1), Πατσιατζή, Φλώρου.
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη 3(1), Στούπα 14(1), Χατήρα 2, Τσιαδή 10, Ακρίβου 14, Ευαγγελάτου 7, Δασκαλάκη, Τριανταφύλλου, Σακουλάκη 5(1), Καράμπελα, Γρίσπου 8, Κάνιστρα.

Κρόνος Αγ. Δημ. –Τερψιθέα Γλ.43-48
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Σάλτας
Δεκάλεπτα: 9-7, 18-19, 26-35 43-48
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαΐδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 24(1), Τσιμπίδη, Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 17(2), Στεφανίδου 4(1), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη, Τσάμη 3, Κουλουρή 3.
Τερψιθέα Γλυφ. (Βασιλάκος- Αποστολάκης): Κορδάλη ,Ιωαννίδου 11, Αγκάι, Λαμπράκη 9, Παπαδογούλα 8, Συγγρού 10(1), Καντέλη 10, Μουστάκα.

Αμύντας-Πρωτέας Βούλας 48-67
Διαιτητές: Κονταρατος,Ανδρεοπουλος
Δεκάλεπτα: 12-18, 21-46, 28-56, 48-67
Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Κλείτσα 7 (1), Κοντογιάννη 5, Λινάρα 5, Πατσιώτη 4, Πολιτοπούλου 6, Μαζαράκη 6, Αθανασούλια, Ντάνου Μ. 4, Βαρβιτσιώτη 3, Σιδηροπούλου 6,Τσαχιρίδη 2.
Πρωτεας Βούλας (Μίχα, Κουτσόγιαννου): Χατζηβασιλείου 15 (2), Ξενιτόπουλου, Σπαθάρου 2, Κουζούκα, Ζουρνή 13(1), Σακελλαρίου Ο. 2, Χατζηγιακουμή 9 (1), Αναστασοπούλου Μ. 15, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ. 2, Ζέσερ 9, Σακελλαρίου Ν.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 37
2. Αμύντας 34
3. Αγία Παρασκευή 33
4. ΚΑΟ Μελισσίων 32
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 29
6. Τερψιθέα Γλυφάδας 28
7. ΑΕ Σαντορίνης 26
8. Αθηναϊκός 25
9. ΑΕΚ Περιστερίου 24
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24
11. Ιπποκράτης Κω 18
*ΑΕ Σαντορίνης και ΑΕΚ Περιστερίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
**Ιπποκράτης Κω και ΕΦΑΟ Ζωγράφου έχουν από ένα μηδενισμό.

Η τελευταία αγωνιστική (22η, 10/4)
Ιπποκράτης Κω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΑΕΚ Περιστερίου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αθηναϊκός -ΑΕ Σαντορίνης
Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟ Μελισσίων
Αγία Παρασκευή-Αμύντας
Ρεπό: Τερψιθέα Γλυφάδας

3ος Όμιλος -17η αγωνιστική

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Απόλλων Πτολεμαϊδας 74-60
Ολύμπια Λάρ.-Πιερικός Αρχέλαος 53-73
Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου 68-45
Ρεπό: Λασσάνης Κοζάνης, ΑΓΕ Πιερίας
Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου 68-45
Διαιτητές: Γκέκας-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 14-12, 35-26, 52-32, 68-45
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου 5(1), Γράψα 9(1), Παπαδοπούλου 2, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 13(1), Γραμματικοπούλου 4, Δαδαλή 2, Στεργίου 21(3), Τσαλή 12(3), Βουζούκου 1.
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Μαρίνη 14(3), Πιστιόλα 1, Τασούλη 13, Μαρούντα 5(1), Στεργίου 5(1), Καραγιάννη 5, Λιάπη, Γαλαζούλα 1.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Πτολεμαΐδας 74-60
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-19, 35-34, 61-46, 74-60
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου, Μακαρώνη, Γράψα 16(2), Σουλτάνη 15(1), Πουρπουτίδου, Αρτεμισίου 7(1), Τζίκου 6, Παπαδάκη, Δεληγιάννη 8, Νάστου 16(1), Κουλακιώτη 6.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Κρανιωτάκη): Σπυριάδου Μ.Ο., Διπλάρη 14(2), Κρανιωτάκη 25(5), Καρακατσάνη, Πισιάνη 4, Σαρβάνη 10, Πασσιαλή , Βλαδίκα, Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 7.

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 53-73
Διαιτητές: Αβραμίδου-Δημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 8-20, 23-34, 44-50, 53-73
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Πέτοβα , Τζεμπελίκου 1, Καρτσαμάρη 28(3), Χριστοφοράκη 9(2), Λιάσκου 1, Μιχαηλίδου 5(1), Πατούνη 5, Κολιαδήμα, Κουτέ, Καλακώνα 4.
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή , Τελίδου 37(8), Κιολέογλου Ν. 16(3), Μάντζου 11(1), Καρανικόλα , Παπανικολάου, Λάππα, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 2, Ζαρκανέλα, Γκρίτζαλη 3, Μάντη.

Η βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 25
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 24
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 24
4. Ολύμπια Λάρισας 20
5. Λασσάνης Κοζάνης 19
6. Αργοναύτες Αγρινίου 17
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 16
8. ΑΓΕ Πιερίας 14

Η τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Αργοναύτες Αγρινίου-Λασσάνης Κοζάνης
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας, Ολύμπια Λάρισας

4ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Ιερισσός-Άρης Θ. 73-119
Πανόραμα-Απόλλων Καλαμαριάς 42-72
Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας 57-64
Παναθλητικός-Πάνθηρες Καβάλας 77-35
Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής 53-46

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός Συκεών-Πάνθηρες Καβάλας 77-35
Διαιτητές: Καρυπίδης-Χάνος
Δεκάλεπτα: 27-6, 39-19, 56-27, 77-35
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Μυγδαλιά 15, Κουφογιάννη 17, Τράντα 20(1), Σαράντη, Σταμπή 4, Τζήμου 4, Καραμπατζάκη 13, Αντωνίου Ι. 4.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου 6, Τζιαμπάζη 3(1), Κεσεσίδου 2, Γιαχολάρη 8, Κελεμένη 6, Μουταφίδου, Παναγιωτίδου, Τασελαρίδου 4, Σπανίδου 2, Συροπούλου 2, Αργυρού 2.

Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας 57-64
Διαιτητές: Ντίγκο-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 9-22, 28-39, 42-44, 57-64
Πανσερραϊκός (Ιωαννίδης): Βαρούτη Α., Βαρούτη Χ. Βάννα 10, Τσάντα 13(1), Μπακιρτζίδου 9, Πελτέκη 11(1), Θανοπούλου 12(3), Φωτιάδου, Σιάκα, Γκέγκα, Μαμούδη 2, Ρούλη.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Μαργέτη Α., Ιγγλέζου 12(2), Κωστανάκη 9(2), Διαμαντίδου 20(2), Κοντογιάννη, Μαργέτη Μ. 2, Κουράτορα 21(3), Κλιματσάκη.

Ιερισσός-Αρης 73-119
Διαιτητές: Κανελλίδης-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 14-36, 30-65, 51-91, 73-119
Ιερισσός (Κούλιας): Βελέντζα 4, Ισάκις 4, Αργαλειού 14, Τζέμιου 6, Γκιούρα 14, Παναγιωτίδου, Γεράκη, Γκατζιώνη 16, Νίπολλι, Λεμπίδα 3, Καμπάνη 10, Φουντούκη 2.
Αρης (Συρόπουλος): Παρακεντέ 10, Τζημορώτα 5, Τσιαρσιώτη 3(1), Τσαμπούρη 41(13), Παπαϊωάννου 24(1), Παπαχρήστου 14, Βλάχου Καλ. 4, Βαλαβάνη, Μιχαηλίδου 15(1), Ανδρόνικου 3.

Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής 53-46
Διαιτητές: Ντούρας-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 21-14, 29-25, 35-33, 53-46
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 17(1), Μπουτσούκη 15(3), Χάμον, Μωϋσένκο 4, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 13(2), Καραλίδου Β., Χαλκίδου Ε., Χαλκίδου Μ., Συμεωνίδη 2, Καρακώστα 2, Θεοδωρίδου.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 4, Γιαννούδη 22(1), Παπαροϊδάμη 4, Πετρίδου Δ., Παππά 5, Λογδανίδου 9, Πετρίδου Π., Ουζούνη 2, Μελενικιώτου, Αγαθοκλέους, Νικοδήμου.

ΑΣ Πανόραμα-Απόλλων Καλαμαριάς 42-72
Διαιτητές: Ντόντης-Φίλιος
Δεκάλεπτα: 9-11, 23-27, 33-52, 42-72
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Κονδύλη, Πάππα 3(1), Ριτζαλέου 12(1), Νικολαϊδου 2, Κανέλλογλου 5, Κουλαρτσά 9, Βασλαματζή 7(1), Χατζηθεοδώρου 2, Ψαρέλη-Νικολή 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Μαραβέγια 2, Δημητροπούλου, Μοδέα 2, Σένκα 8(2), Διαμαντοπούλου 17, Δαιμονάκου 6, Τσαπόγα 4, Μιχαηλίδου 16(2), Γιαννακάκη, Σακκά 6, Γιαντζακλίδου 11(1).

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 33
2. Αρης 32
3. ΑΕ Πυλαίας 28
4. Πανσερραϊκός 27
5. Ηρακλής 27
6. Απόλλων Καλαμαριάς 24
7. Πάνθηρες Καβάλας 24
8. Ασπίδα Ξάνθης 22
9. ΑΣ Πανόραμα 20
10. Ιερισσός 18
*ΑΕ Πυλαίας και ΑΣ Πανόραμα έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

**Η ΜΕΝΤ έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Η τελευταία αγωνιστική (22η, 10/4)
Πάνθηρες Καβάλας-Ασπίδα Ξάνθης
ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός Συκεών
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός
Αρης-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Ιερισσός, Ηρακλής

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.