Με παιχνίδια και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Άρις Καλαμάτας-Αιγέας Χίου 78-49
ΓΕ Άμιλλα 2000-Φοίνιξ Πειραιά 47-74
Ηλιούπολη-Εύνικος 67-70
Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 44-51
Πανιώνιος-Θησέας Παναγιούδας 52-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Άμιλλα Τρίπολης – Φοίνικας Πειραιά 47-74
Διαιτητές: Κηπώσεης, Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 11-24, 18-38, 37-56, 47-74
Αμιλλα (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου, Μανιατά, Τσουκαλά 6, Παπαζαφειροπούλου, Μαγκλάρη 6, Τρυφωνίδη 6, Μονογιού 8, Παππά3(1), Κοκκώνη 2, Σιάμπου, Παναγιωτοπούλου 6, Μίχαλου 10(2).
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης – Τιόπουλος): Γραμματικού 7, Μαγγίνα 27, Λαουλακου, Βράκα 20(4), Στεφάτου 8(2), Καψοκόλη 6, Βράκα 20(4), Παπαποστόλου, Μπαρούση 2, Οικονομοπούλου 4, Δράκου.

Αρίς Καλαμάτας – Αιγέας Χίου 78-49
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης-Παπαγεωργίου Δ.
Δεκάλεπτα: 22-13, 45-24, 60-37, 78-49
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 6, Παπαδημητρίου 22(5), Καστανιά 4, Κουτέλα 11, Χρονοπούλου, Μπούζα, Χονδρουδάκη 15(2), Παπαδοπούλου 6, Μπρεζεράκου 6, Αντωνοπούλου 8.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 7(2), Δάνδουλα 9(1), Χαλια, Γιαμαλίδου 2, Παπαδοπούλου 4, Ατσαβέ 6(1), Ιωάννου, Κοματσιούλη 3, Σβορώνου 14, Αγκο 4.

Ηλιούπολη-Εύνικος 67-70
Διαιτητές: Φραγκούλη-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 16-20, 34-30, 54-50, 67-70
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης- Φέξης): Διαμαντοπούλου, Κάραλη 8, Ζαρόκωστα 2, Θεοδώρου 3(1), Πρίφτη 9(1), Τσαγκαροπούλου 11, Σλούκα 14(2), Κορρέ 19(2), Νικολαϊδου, Λιγνού, Αλεξιά 1, Γκουζέλου.
Εύνικος (Βελτσιστας): Μετάι 3(1), Εμμανουηλίδου 11(3), Ράδη, Τσέντζου, Ναυροζίδου 12, Θωμαϊδου 2, Ισκιόγλου 2, Μίχου 10, Κρητικού, Παπαδοπούλου 13(2), Βούλγαρη 7, Κεσσέ 10.

Πανιώνιος ΓΣΣ – Θησέας Παναγιούδας 52-41
Διαιτητές: Πετράκης, Καρατσιώτης
Δεκάλεπτα : 12-10, 24-20, 32-33, 52-41
Πανιώνιος ( Παπαζαφειρόπουλος ) : Κριτσιδήμα 14(1), Πλωτά 8, Καμπισιούλη , Κλντζιάν 12 , Μπιλλή 4, Παπακωνσταντίνου , Ανδρονικίδου 7(1), Γερακάρη , Μυστικού 3(1), Μαχλά 4, Παντοπούλου, Ισαακίδη.
Θησέας (Αλμπάνης): Ξένου, Κουγιουμτζή, Κωστάκη 6, Κούση, Δήμου 14, Στυλιανίδου, Αλασχκάρ 10, Σαϊτάνη 1, Ταμπάκου 10.

Ατρόμητος Πειραιά – Δαναοί Αργους 44-51
Διαιτητές: Βαλούρδος-Βαγγαλης
Δεκάλεπτα: 6-8, 17-19, 33-33, 44-51
ΕΣΗ Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καραπατάκη, Γιαννικάκη, Καλαφάτη, Ίφτι, Μερκούρη, Μποντιώτη, Καλογήρου 7, Καρρά 5, Μάλαμα 18 (3), Σδρένια 4, Οικονομάκη 8, Μπαρμπαλιά 2.
Δαναοί ΑΟ Άργους (Τόρβας): Αλμπέρτου, Δανούση, Μπούνου, Καραπάνου, Παπαμάρκου Δανούση 9 (2), Χρυσοστομίδου 9, Μπακάλη 4, Κεχαγιά 18(2), Μπάλλα 4, Στρατή 7.

Βαθμολογία
1. Εύνικος 10
2. Δαναοί Αργους 10
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. Φοίνικας Πειραιά 9
5. Αρις Καλαμάτας 7
6. Ατρόμητος Πειραιά 7
7. Αμιλλα Τρίπολης 6
8. Αιγέας Χίου 6
9. Πανιώνιος 6
10. Θησέας Παναγιούδας 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)
Αρις Καλαμάτας-ΓΣ Ηλιούπολης
Αιγέας Χίου-Αμιλλα Τρίπολης
Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος
Θησέας Παναγιούδας-Ατρόμητος Πειραιά
Δαναοί Αργους-Εύνικος

2ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Ιπποκράτης Κω-Αθηναϊκός 50-55
ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-46
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕΚ Περιστερίου 38-39
Αγ. Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας 43-72
Αμύντας-Τερψιθέα Γλ. 62-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – Κρόνος Αγ. Δημ. 58-46
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Πετράκης Ι.
Δεκάλεπτα: 20-15, 29-26, 42-33, 58-46
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη, Βόσσου 6, Ανδρικοπούλου 9 (1), Πατέρα 7 (1), Καραχάλιου 5, Κοιλιαρίδη 11 (3), Τάρλα 6, Χιώτη 12, Τριανταφύλλη, Παρθενίου, Βελέντζα 2.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 8 (2), Φρέρη, Τσιμπίδη 4 (1), Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 8, Στεφανίδου 6 (2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη, Τσάμη, Γιαμπάνη 9, Κυριακοπούλου 11.

ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Πρωτέας Βούλας 43-72
Διαιτητές: Κοτσίρης, Κούλης
Δεκάλεπτα 9-20, 19-35, 31-54, 43-72
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη,Στούπα 17(2), Χατήρα 5, Τσιαδή 7, Ακρίβου 4, Ευαγγελάτου 2, Μήτση, Τριανταφύλλου 2, Σακουλάκη, Καράμπελα 2, Γρίσπου 4, Μητροπούλου.
Πρωτέας Βούλας (Μίχα- Κουτρόγιαννου) Χατζηβασιλείου 10(2), Σπαθάρου 12(4), Κουζούκα, Χατζηδάκη, Ζουρνή 4,Σακελλαρίου Ο.13(1), Χατζηγιακουμή 4, Αναστασοπούλου Μ.17, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ. 12, Σακελλαρίου Ν.

Αμύντας – Τερψιθέα Γλυφάδας 62-41
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Σάλτας
Δεκάλεπτα: 10-8, 23-25, 43-35, 62-41
Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα 4, Μαργώνη 10(2), Πατσιώτη, Πολιτοπούλου 6 (5 ριμπ.), Ντάνου Λ. 16(3), Μαζαράκη 4, Αθανασούλια 7(1), Ντάνου Μ. 6, Βαρβιτσιώτη 2, Σιδηροπούλου 5, Τσαχιρίδη.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Βασιλάκος): Κορδαλή 1, Ιωαννίδου 11(2), Κατσαρέα, Αγκάι, Λαμπράκη 4, Φλώκα, Παπαδογούλα 1, Συγγρού 6(1), Καντέλη 15(1), Μπακάλη 4, Μουστάκα 2.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΕΚ Περιστερίου 38-39
Διαιτητές: Δημουλάς, Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 11-16, 22-23, 30-35, 38-39
ΕΦΑΟ Ζωγραφου (Σκαρλάτος): Μάνου, Δερμιτζάκη 10(2), Τσάτση, Αντωνιάδου 13(2), Φλώρου, Νίτσογλου, Στεριοπούλου 5(1), Ψαρού, Παπαγεωργίου, Πατσιατζή, Κριμιτζά 10, Καλαϊτζιδάκη.
ΑΕΚ Περιστεριού (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη, Βασιλάκη, Καλαντζή 2, Κατσιμάρδου 8, Ράπτη, Γαβαλά 7, Νάου 2, Κυρινάκη, Γιακαλου 10(1), Μωραΐτη 4, Θήκα, Τζηβα 6.

Ιπποκράτης Κω-Αθηναϊκός 50-55
Διαιτητές: Φάκαρος- Νικολάου
Δεκάλεπτα: 3-15, 17-29, 29-38, 50-55
Ιπποκρατης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 4, Σταυριανάκη 4, Πατμίου 5(1), Κιαπόκα 2, Καλυμιοναρή 19(1), Σβύνου 4, Χρυσάκη 10, Γιαλλούση, Ψαρού, Μιλίκοβιτς, Κουντουριώτη 2.
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Ζέκου, Χελιώτη 9, Μπέκιου 2, Κουτσιρίμπα 3(1), Τζέμη 10, Κοιλιά 9(1), Σκαρλή 2, Τραγουστή 4(1), Καριοφύλλη, Τσίκα 15(4), Γοργογιάννη 1.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 12
2. Αγία Παρασκευή 12
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 11
4. ΑΕ Σαντορίνης 10
5. Αμύντας 10
6. ΚΑΟ Μελισσίων 10
7. Τερψιθέα Γλυφάδας 10
8 Αθηναϊκός 8
9. ΑΕΚ Περιστερίου 8
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 7
11. Ιπποκράτης Κω 7

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)
Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω
Αθηναϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΑΕΚ Περιστερίου-Αμύντας
Τερψιθέα Γλυφάδα-ΚΑΟ Μελισσίων
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΑΕ Σαντορίνης
Ρεπό: Αγία Παρασκευή

3ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Απόλλων Πτ.-Αργοναύτες Αγρινίου 43-47
ΓΣ Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης 61-45
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΓΕ Πιερίας 73-28
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Πιερικός Αρχέλαος

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης Κοζάνης 61-45
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Δημητρόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 14-15, 34-28, 48-33, 61-45
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 11(1), Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 9(2), Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 7, Πατούνη 18(4), Κολιαδήμα, Παπαδοπούλου 3(1), Καλακώνα Μ. 9(1).
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κυριατζίδου 2, Κοτζαϊτση 10(1), Αμβρακίδου, Χωλοπούλου 21(4), Μεντεσίδου, Παπαδοπούλου, Ζυπίδου, Λαβατζιώτη 2, Φλιούκα 2, Κρανιώτη 8.

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αργοναύτες Αγρινίου 43-47
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-15, 28-30, 35-41, 43-47
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 14(1), Πισιάνη 8, Βλαδίκα 13(3), Βαρδαούλη 3(1), Γκανάτσιου 5, Παπαδοπούλου.
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 6, Πιστιόλα, Τασούλη 7, Μαρούντα 9(1), Στεργίου 6, Ντάρλα 11(3), Παπαθανάση, Γαλαζούλα, Λιάπη, Μπράβου 8.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη -ΑΓΕ Πιερίας 73-28
Διαιτητές: Καρυπίδης Ι.-Ντίγκο
Δεκάλεπτα: 21-2, 47-7, 64-19, 73-28
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 20(2), Θεοδώρου 8, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 6, Χρυσοστομίδου 2, Παπαρδέλα 23(1), Βουζούκου 6, Δαδαλή, Στεργίου 6, Τσαλή 2.
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 4, Δόβα 2, Καραχαρίση, Νικολαΐδου 5, Μελικίδου 1, Θεοδωρίδου 2, Γιαλίδου 5, Τσιαλιαμάνη, Μπεκιάρη 5(1), Πεκιαρίδου 4

Η βαθμολογία

1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 8
2. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 8
3. Πιερικός Αρχέλαος 6
4. Ολύμπια Λάρισας 6
5. Λασσάνης Κοζάνης 6
6. Αργοναύτες Αγρινίου 5
7. ΑΓΕ Πιερίας 5
8. Απόλλων Πτολεμαΐδας 4

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 5/12)
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ολύμπια Λάρισας
Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος
ΑΓΕ Πιερίας-Λασσάνης Κοζάνης
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Πανσερραϊκός-Ασπίς 2001 Ξάνθης 71-40
Ιερισσός 99-ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες 54-94
ΜΕΝΤ-Πυλαία 54-62
Πανόραμα-Ηρακλής 47-55
Άρης Θεσσαλονίκης-Απόλλων Καλαμαριάς (2/12)
Ρεπό: Παναθλητικός Συκεών

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 71-40
Διαιτητές: Κανελλίδης-Καραβάς
Δεκάλεπτα: 19-12, 40-17, 53-34, 71-40
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 14(1), Βάννα 2, Γιαλαμά 2, Τσάντα, Μπακιρτζίδου 6, Πελτέκη 13, Θανοπούλου 17(2), Δαμιανάκου 2, Πιτσιάβα 15(1), Σιάκα, Γκέκα, Ρούλη.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καρά Αχμέτ, Μπουτσούκη 12(1), Μωυσένκου 4, Τονικίδου 2, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 13(1), Καραλίδου Β., Συμεωνίδη 9, Θεοδωρίδου.

ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας 54-62
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 12-20, 25-35, 36-51, 54-62
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Θεοδοσίου 4, Θώμογλου 13(3), Φείδα 13(3), Γραμματικοπούλου Κ. 6, Γραμματικοπούλου Μ., Μπαρμπαλιού 6, Κλιματσάκη 10, Παυλάκη 2.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 11(1), Μαργέτη Α., Ιγγλέζου 24(3), Γκόγκου 1, Κωστανάκη 13(3), Διαμαντίδου 3, Κασαπίδη 1, Κοντογιάννη 2, Μαργέτη Μ., Κουρατόρα 7(2).

Ιερισσός-Πάνθηρες Καβάλας 54-94
Διαιτητές: Μιχέλης Θεμ.-Μιχέλη Ευ.
Δεκάλεπτα: 11-23, 24-48, 36-64, 54-94
Ιερισσός (Κούλιας-Μπόγρης): Τζέλιου Ν. 13(1), Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 31, Λεμπίδα 6, Σπίνερ, Νιπόλη, Τσουκαλά 2, Τζέλιου Δ., Γεράκη.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Ιωακειμίδου 8(1), Κελεμένη 7, Τουρετζόγλου 8(1), Τζιαμπάζη 6(2), Μουταφίδου 6, Φραγκάκη 9(1), Δημητρακούδη 22(2), Μαραγκου 4, Κεσεσίδου 6, Τασελαρίδου 4, Συροπούλου 5, Αργυρού 9.

ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 47-55
Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ.-Αθανασιάδης Βλαδ.
Δεκάλεπτα: 15-17, 23-29, 36-40, 47-55
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 5(1), Πάππα 7(1), Ριτζαλέου 7, Καλογρίδου 6, Βατσιτσίδου 7(1), Κανέλλογλου 5, Κουλαρτσά, Βασλαματζή 10, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 10(1), Παπαροϊδάμη 10(1), Πετρίδου Π., Παπά 13(1) , Σωτηρέλη 4, Λογδανίδου 14, Πετρίδου Δ., Γιαννουσίου 4, Νικολάου, Νικοδήμου.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός Συκεών 12
2. ΑΕ Πυλαίας 12
3. Ασπίδα Ξάνθης 11
4. Πανσερραϊκός 10
5. Αρης 10
6. Ηρακλής 10
7. Πάνθηρες Καβάλας 10
8. ΜΕΝΤ 8
9. ΑΣ Πανόραμα 7
10. Απόλλων Καλαμαριάς 6
11. Ιερισσός 6

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)
Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ
ΑΕ Πυλαίας-Ιερισσός
Πάνθηρες Καβάλας-ΑΣ Πανόραμα
Ηρακλής-Πανσερραϊκός
Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός Συκεών
Ρεπό: Αρης