Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Θησέας Παναγιούδας-Άρις Καλαμάτας 63-58
Εύνικος-Πανιώνιος 78-34
Ατρόμητος Πειραιά-Ηλιούπολη 36-66
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 66-54
Δαναοί Άργους-Άμιλλα 2000 64-34

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος ΓΑΣ – Πανιώνιος 78-34
Διαιτητές: Καψιώχας-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 21-11, 42-19, 60-26, 78-34
Εύνικος (Βελτσίστας-Βάνας): Καραγιάννη 8, Εμμανουηλίδου 3, Καίσαρη, Μετάι 11(3), Ισκιόγλου 10, Παπαδοπούλου 2, Βούλγαρη 3(1), Κεσσέ 8,Τσέντζου, Πατεράκη 6, Ναυροζίδου 16(1), Μίχου 11.
Πανιώνιος (Δενδρινος, Παπαζαφειροπουλος): Κριτσιδήμα 10, Πλώτα 8, Παντοπούλου 8(2), Καμπισιούλη, Καντζιάν, Μπιλλή 4, Παπακωνσταντίνου, Παναγοπούλου, Γερακάρη, Χαλκιά 2.

Θησέας Παναγιούδας – Αρις Καλαμάτας 63-58
Διαιτητές: Ροδίτης-Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 10-23, 28-32, 41-45, 63-58
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Μουμτζή 26(3), Ξένου, Κωστάκη, Νάκη 5(1), Θωμόγλου 2, Κότσι, Δήμου 2, Κούση 5(1), Καρακλά, Αλασχκάρ 14, Ταμπάκου 9.
Άρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 7(1), Παπδημητρίου 15, Μπάκου, Κουτέλα 2, Παπαδάκη, Μπούζα 4, Χονδρουδάκη 15(3), Παπαδοπούλου 9(1), Μπρεζεράκου 2, Αντωνοπούλου 4.

Φοίνικας Πειραιά – Αιγέας Χίου 66-54
Διαιτητές: Γρίβα, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 20-14, 35-28, 55-41, 66-54
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος):Γραμματικού 5, Μαγγίνα 24, Καρελά 2, Ευμορφοπούλου 18(1), Βράκα 5(1), Στεφάτου 6(2), Λαουλάκου 4, Οικονομοπούλου 2, Μαλλιαρού.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κότσια 19(3) , Δανδουλά 12(2), Χάλια 2, Γιαμαλίδου 2, Ατσάβε 5(1), Ιωάννου – , Κοματσιούλη 3(1) , Σβορώνου 11.

Ατρόμητος Πειραιά – Ηλιούπολης 36-66
Διαιτητές: Αυγερινός, Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα:12-16, 18-28, 24-42, 36-66
Ατρόμητος (Χρυσοβελιδης): Καρρά 2, Καλογήρου 11, Αλάτσα, Καραπατάκη, Καλογεροπούλου 2, Γιαννικάκη , Μάλαμα 10 Καλαφάτη 2, Ιφτι, Οικονομάκη 10 , Σδρένια Σιώτου.
ΓΣ Ηλιούπολης (Φεξης): Αλεξιά 11, Καραλη 7(1), Ζαροκώστα 2, Θεοδώρου 12, Διαμαντοπούλου 4, Τσαγκαροπούλου 7, Σλούκα 11(3), Κορρέ, Καρυοφύλλη, Λιγνού 8, Γκουζέλου 2, Αρβανίτη 2.

ΑΟ Αργους οι Δαναοί – ΓΕ Αμιλλα 2000 64-34
Διαιτητές: Πετράκης, Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 15-12, 32-14, 45-23, 64-34
Δαναοί ΑΟ Αργους (Τόρβας): Χρυσοστομίδου 19(3), Αλμπέρτου, Δανούση 14(3), Μπαλλά 7, Μπενέκη 2, Στρατή, Κεχαγιά 16(1), Μπακάλη 6, Παπαμάρκου, Καραπάνου.
ΓΕ Αμιλλα 2000 (Τσουκαλας): Βυτογιάννη, Μανιατά 2, Τσουκαλά 5, Μίχαλου 3(1), Πολυχρονοπούλου, Μαγκλάρη , Κοκκώνη, Παναγιωτοπούλου 10, Τρυφωνίδη 5(1), Σιάμπου 5, Παπαζαφειροπούλου 4, Κωνσταντινέα.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 24
2. ΓΣ Ηλιούπολης 23
3. Φοίνικας Πειραιά 21
4. Δαναοί Άργους 21
5. Ατρόμητος Πειραιά 18
6. Αρις Καλαμάτας 16
7. Αιγέας Χίου 15
8. Πανιώνιος 15
9. Αμιλλα Τρίπολης 14
10. Θησέας Παναγιούδας 13
Η επόμενη αγωνιστική (13η, 27/2)
ΓΣ Ηλιούπολης-Αιγέας Χίου
Αρις Καλαμάτας-Φοίνικας Πειραιά
Αμιλλα Τρίπολης-Θησέας Παναγιούδας
Πανιώνιος-Δαναοί Αργους
Ατρόμητος Πειραιά-Εύνικος

2ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Ιπποκράτης Κω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 29-65
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΕ Σαντορίνης 57-50
Πρωτέας Βούλας-ΑΕΚ Περιστερίου 59-30
Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα 70-56
Αμύντας-ΚΑΟ Μελισσίων 64-42
Ρεπό: Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πρωτέας Βούλας – ΑΕΚ Περιστερίου 59-30
Διαιτητες: Σιμα-Μπαράκου
Δεκάλεπτα : 21-07, 42-16, 44-24, 59- 30
Πρωτέας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου) : Χατζηβασιλείου 19(5), Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 8(2), Κουζούκα, Ζουρνή 8, Σακελλαρίου Ο. 9(1), Χατζηγιακουμή 6(2), Αναστασοπούλου Μ. 9, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ., Σακελλαρίου Ν., Περδικάκη.
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαρίας) : Μαλαπάνη, Βασιλάκη, Ράπτη 2, Γαβαλά, Νάου, Ζήκα, Κυριμάκη 2, Κοντογιώργου 7, Κατσιμάρδου 11, Βελιώτη, Τζίβα 5, Καλαντζή 3(1).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΕ Σαντορίνης 57-50
Δεκάλεπτα: 18-19, 31-30, 44-37, 57-50
Διαιτητές: Μπιστιντζάνος-Παπαδόπουλος Ανδρ.
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος) : Παντελή 2 , Δερμιτζάκη 14, Τσάτση, Αντωνιαδου 16(1), Μάνου 8(1), Χόνι, Νίτσογλου, Στεριοπούλου 9(1), Ψαρρού, Τριανταφύλλη , Κριμιτζα 5, Καλαιτζιδάκη 3(1).
ΑΕ Σαντορίνης (Μάμμος): Τσαβδαρίδη, Τσούπα Μ. 2, Τσούπα Π.2, Μουντσια, Αξιοπούλου 10, Ρετζεπέρη 16, Παπαμαρκάκη 4, Σπηλιώτη 9, Πετράκη 7.

Ιπποκράτης Κω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 29-65
Διαιτητές: Φάκαρος – Τσατταλιού
Δεκάλεπτα: 16-13, 23-33, 28-53, 29-65
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 8, Μιλίκοβιτς, Καλάβρια, Κοντού, Πατμίου, Κιλιμάτου, Κιαπόκα, Καλυμιοναρή 6, Σβύνου 4, Χρυσάκη 6, Κουντουριώτη 2, Ψαρού 3.
Γ.Σ. Κρόνος Αγ. Δημ. (Τσιαντής): : Φρέρη 5(1), Τσιμπίδη 11(3), Πολιτοπούλου 13(2), Γεωργακοπούλου, Γιαμπάνη, Κυριακοπούλου 8, Καλομιτσίνη 16(4), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη 5, Τσάμη 4, Κουλούρη 1.

ΓΣ Αγίας Παρασκευής – Τερψιθέα Γλυφάδας 70-56
Διαιτητές: Αγγελής , Χατζημάρκος
Δεκάλεπτα 16-13, 30-29, 54-42, 70-56
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη 8(2), Χατήρα 1,Τσιαδή 18(2), Ακρίβου 14, Ευαγγελάτου,Τριανταφύλλου 6, Σακουλάκη5(1) , Γρίσπου 18, Κακοσούρη, Αραβανή.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Βασιλάκος): Κορδαλή 3,Ιωαννίδου 11, Αγκάι 3(1), Συγγρού 4, Καντέλη 14(1), Μπακάλη 18, Μουστάκα 3(1).

Αμύντας – Μελίσσια 64-42
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ. -Τερζής
Δεκάλεπτα: 18-8, 31-23, 47-35, 64-42
Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα, Μαργώνη 6 (2), Κοντογιάννη 5, Λιναρά 6 (2), Πατσιώτη, Πολιτοπούλου 8, Ντάνου Λ. 12 (3), Μαζαράκη 2, Αθανασούλια 14 (4), Ντάνου Μ. 3, Βαρβιτσιώτη 8, Σιδηροπουλου.
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογεροπουλος): Παναγιωτιδη 6, Βόσσου 5, Ανδρικοπούλου 6 (1), Πατέρα 3, Καραχάλιου 6, Κοιλαρίδη 2, Τάρλα 3 (1), Χιώτη 9, Σταυριανάκη,Τίγκα, Παρθενίου.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 27
2. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 23
3. Αγία Παρασκευή 23
4. Αμύντας 23
5. ΚΑΟ Μελισσίων 23
6. Τερψιθέα Γλυφάδα 19
7. ΑΕ Σαντορίνης 18
8. Αθηναϊκός 17
9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 17
10. ΑΕΚ Περιστερίου 16
11. Ιπποκράτης Κω 13 549-904 -355

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αγ.Παρασκευή-ΑΕ Σαντορίνης (13η Αγωνιστική), ΑΕ Σαντορίνης-Ιπποκράτης Κω (14η Αγωνιστική).

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 27/2)
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Τερψιθέα Γλυφάδα-Ιπποκράτης Κω
ΑΕΚ Περιστερίου-Αγία Παρασκευή
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας
ΑΕ Σαντορίνης-Αμύντας
Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων

3ος Όμιλος – 12η Αγωνιστική

Λασσάνης Κοζ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. 46-54
ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος 38-80
Εκπ. Φρυγανιώτη-Ολύμπια Λάρισας 60-34
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Λασσάνης Κοζάνης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 46-54
Διαιτητές: Χάνος-Δημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-12, 30-27, 35-42, 46-54
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 7(1), Γεωργοπούλου 9(2), Κοτζαϊτση 11(2), Χωλοπούλου 6, Μεντεσίδου 2, Λαβαντσιώτη Α., Παπαδοπούλου, Κρανιώτη 11.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου, Γράψα 2, Σουλτάνη 12, Αρτεμισίου 4, Τζίκου 11, Δεληγιάννη 10, Νάστου 15(2), Κουλακιώτη.

ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος 38-80
Διαιτητές: Ντόντης – Μιχελή
Δεκάλεπτα: 9-21, 17-38, 30-64, 38-80
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου, Δόβα 2, Καραχαρίση, Χατζηαγοράκη 8 (1), Ανανιάδου, Ζησοπούλου 1, Πεκιαρίδου 7 (1), Γιαλίδου 3 (1), Μελικίδου 2, Λάππα, Μπεκιάρη 13 (3), Τσιαλαμάνη 2.
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή 8, Κιολέογλου 18 (3), Μάντζου 18 (2), Καρανικόλα 8, Γεωργιάδου 2, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 7, Ζαρκανέλα, Παπανικολάου 3, Γκρίτζαλη 10 (2), Μάντη 2.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Ολύμπια Λάρισας 60-34
Διαιτητές: Σταμπουλής-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 12-5, 25-17, 44-27, 60-34
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου 2, Γράψα 13(3), Παπαδοπούλου 4, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 9, Γραμματικοπούλου 2, Δαδαλή, Στεργίου 21(3), Τσαλή 9(1), Βουζούκου.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσεμπελίκου 1, Καρτσαμάρη 8, Λιάσκου, Μιχαηλίδου 5(1), Πατούνη 6(1), Κολιαδήμα 8, Καλακώνα Μ. 6.

Η βαθμολογία

1. Πιερικός Αρχέλαος 19
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 18
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 18
4. Λασσάνης Κοζάνης 14
5. Απόλλων Πτολεμαΐδας 12
6. Ολύμπια Λάρισας 12
7. Αργοναύτες Αγρινίου 11
8. ΑΓΕ Πιερίας 10
Επόμενη αγωνιστική (13η, 27/2)
Ολύμπια Λάρισας-Αργοναύτες Αγρινίου
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΓΕ Πιερίας
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Λασσάνης Κοζάνης
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Πιερικός Αρχέλαος

4ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Απόλλων Καλ.-Πάνθηρες Καβάλας 63-67
Άρης Θ.-Ηρακλής 71-44
Ιερισσός 99-Παναθλητικός 23-75
Πανόραμα-Πανσερραϊκός 59-64
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας, Ασπίδα Ξάνθης

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Απόλλων Καλαμαριάς-Πάνθηρες Καβάλας 63-67
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γ.-Αναστάσιάδης Π.
Δεκάλεπτα: 12-16, 29-33, 48-51, 63-67
Απόλλων Καλαμαριάς (Κασικτσόγλου): Κογκαλίδου 5(1), Μαραβέγια 10(1), Δημητροπούλου, Μοδέα 2, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 15, Δαιμονάκου 6, Τσαπόγα 8, Μιχαηλίδου 11(1), Σακκά, Γιαντζακλίδου 6(1).
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 16(1), Παναγιωτίδου 4, Σπανίδου 5, Γαϊτάνη 21(1), Τουρετζόγλου 6, Τζιαμπάζη 3(1), Κεσεσίδου 2, Φραγκάκη 3(1), Μαραγκου 2, Συροπούλου, Αργυρού 5(1).

Αρης – Ηρακλής 71-44
Διαιτητές: Καραβάς – Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 10-11, 35-19, 57-26, 71-44
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 5(1), Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 10(1), Τσιαρσιώτη 4, Τσαμπούρη 5(1), Κουμαντσιώτου 2, Παπαϊωάννου 10, Δροσούνη 7, Βλάχου 6, Νταουντάκη 3, Μιχαηλίδου 17(3), Ανδρονίκου.
Ηρακλής (Αστεριάδης- Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 13(1), Πετρίδου Δ., Πάπα 4, Γιαννούδη 6, Παπαροιδάμη 16(1), Πετρίδου Π. 2, Σωτηρέλη, Ουζούνη 2, Στραχίνη, Μελενικιώτου 1, Νικοδήμου.

Ιερισσός-Παναθλητικός Συκεών 23-75
Διαιτητές: Καρυπίδης-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 10-25, 3-21, 4-14, 23-75
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Γκιούρα 2, Τζέλιου Ν. 2, Τζέλιου Δ., Αργαλειού, Γκατζιώνη 6, Λεμπίδα 5, Βελέντζα, Γεράκη, Νιπόλλι, Καμπάνη 8, Σπίνερ.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Τσουμάνης): Βαντσιούρη 10(2), Κουφογιάννη 14, Τράντα 18, Σαράντη 4, Σταμπή 11(1), Μπαξεβάνου 10, Αντωνίου Ι. 8.

ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 59-64
Διαιτητές: Ντίγκο-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 12-20, 24-34, 38-47, 59-64
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Μπαμπικέρ 4, Κονδύλη, Μουμτζή , Παππά 3(1), Ριτζαλέου 20(2), Καλογρίδου 21(3), Βατσιτσίδου 3, Νικολαϊδου 2, Κανέλλογλου 1, Κουλαρτσά 3, Χατζηθεοδώρου 2.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Βάννα, Βαρούτη Α., Τσάντα 13(1), Μπακιρτζίδου 5, Πελτέκη 12(2), Θανοπούλου 17(5), Δαμιανάκου 7(2), Πιτσιάβα 10, Σιάκα, Γκέγκα, Μαμούδη.

Η βαθμολογία

1. Αρης 24
2. Παναθλητικός Συκεών 23
3. ΑΕ Πυλαίας 19
4. Πανσερραϊκός 19
5. Πάνθηρες Καβάλας 17
6. Ηρακλής 16
7. Απόλλων Καλαμαριάς 16
8. Ασπίδα Ξάνθης 15
9. ΑΣ Πανόραμα 13
10. Ιερισσός 12

*Εκκρεμούν οι αγώνες ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής, Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς, Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας
**Η ΜΕΝΤ έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 27/2)
Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς
Παναθλητικός Συκεών-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Ηρακλής, Πανσερραϊκός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.