Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Πανιώνιος-Ατρόμητος Πειραιά 65-51
Άμιλλα 2000-Εύνικος 36-76
Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 37-56
Φοίνικας Πειραιά-Ηλιούπολη 52-60
Αιγέας Χίου-Θησέας Παναγιούδας 63-59 (παρ.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανιώνιος ΓΣΣ – Ατρόμητος Πειραιά 65-51
Διαιτητές: Κούλης Χ., Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 12-6, 28-20, 45-32, 65-51
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσιδήμα 20(5), Πλωτά 12, Καμπισιούλη 2, Κλντζιάν 2, Μπιλλή, Παπακωνσταντίνου, Ανδρονικίδου10(2), Γερακάρη, Μαχλά 2, Παντοπούλου 11(3), Παπάζογλου 600, Χαλκιά.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 4, Καλογήρου 15(2), Αλατσά, Καραπατάκη , Καλογεροπούλου 1, Γιαννικάκη 3(1), Μάλαμα 11(3), Καλαφάτη, Ιφτί , Οικονομάκη 5, Σδρένια 10(3), Μπαρμπαλιά 2.

Αρις Καλαμάτας – Δαναοί Αργους 37-56
Διαιτητές: Λογοθέτης-Τσουρή
Δεκάλεπτα: 10-13, 18-25, 23-43, 37-56
Αρις Καλαματας (Μπακογιαννης): Ευτυχιάκου, Παπαδημητρίου 11(1), Μπάκου 8(2), Αντωνόπουλου Μ., Στασινού, Μπούζα 2, Χονδρουδάκη 10(1), Σούτα, Παπαδοπούλου 4(1), Μπρεζεράκου, Αντωνοπούλου Β. 2.
Δαναοί Αργους (Τόρβας): Αλμπέρτου, Δανούση 14(1), Μπάλλα 9, Στρατή 10, Κεχαγιά 9(1), Μπακάλη 6, Παπαμάρκου 8.

Αμιλλα Τρίπολης – Εύνικος 36-76
Διαιτητές: Κιουλάφας, Σάλτας
Δεκάλεπτα: 03-15, 10-31, 17-58, 36-76
Αμιλλα (Τσουκαλάς): Μίχαλου 6(1), Μανιατά 5(1), Μάγκλαρη Α., Μάγκλαρη Ι. 11(1), Τρυφωνίδη 7, Κοκκώνη, Γιάννη, Σιάμπου 5, Παπαζαφειροπούλου 2.
Εύνικος (Βέλτσιστας-Βάνας): Καραγιάννη 12, Εμμανουηλίδου 5(1), Ράδη 4, Καίσαρη 2, Μετάι 7(1), Ρομποτή 6, Ισκιόγλου 6, Παπαδοπούλου 7(1), Βούλγαρη 2, Κεσσέ 5(1), Ναυροζίδου 12(2), Μίχου 8.

Φοίνικας Πειραιά-Ηλιούπολη 52-60
Διαιτητές: Τεφτίκης, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 13-12, 22-33, 40-45, 52-60
Φοίνικας Πειραιάς (Αράπης – Τιόπουλος): Γραμματικού 2, Μαγγίνα 14, Καρέλα, Ευμορφοπούλου 25(2), Βράκα 8(1), Στεφάτου 3, Λαουλάκου, Οικονομοπούλου, Δράκου.
Ηλιούπολη (Φέξης): Αλεξιά 12, Κάραλη 12(1), Ζαρόκωστα, Θεοδώρου 4, Τσαγκαροπούλου 4, Σλούκα 10(2), Κορρέ 18(2), Λιγνού, Γκουζέλου, Αρχαγγελίδη, Αρβανιτη.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 22
2. ΓΣ Ηλιούπολης 21
3. Φοίνικας Πειραιά 19
4. Δαναοί Αργους 19
5. Ατρόμητος Πειραιά 17
6. Αρις Καλαμάτας 15
7. Πανιώνιος 14
8. Αιγέας Χίου 14
9. Αμιλλα Τρίπολης 13
10. Θησέας Παναγιούδας 11

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)
Εύνικος-Πανιώνιος
Δαναοί Αργους-Αμιλλα Τρίπολης
Θησέας Παναγιούδας-Αρις Καλαμάτας
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου
Ατρόμητος Πειραιά-ΓΣ Ηλιούπολης
2ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

ΚΑΟ Μελισσίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 46-44
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή 61-66
Τερψιθέα Γλυφάδας-Πρωτέας Βούλας 42-56
ΑΕΚ Περιστερίου-Αθηναϊκός 51-59
ΑΕ Σαντορίνης-Ιπποκράτης Κω /ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Αμύντας

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή 61-66
Διαιτητές: Αναστασίου, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 22-15, 37-29, 51-48, 61-66
Κρονος Αγ.Δημ. (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 10(3), Φρέρη, Τσιμπίδη 6(2), Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 5(1), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 5,Τσάμη 4, Κουλούρη 2, Γιαμπάνη 17, Δραμιτυνού, Κυριακοπούλου 10(2).
Αγ. Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Στούπα 19(5), Χατήρα 7, Τσιαδή 15(2), Ακρίβου 11, Ευαγγελατου, Τριανταφυλλου, Σακουλακη 6(1), Γρισπου 8.

Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 46-44
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Αντωνέλου
Δεκάλεπτα: 6-15, 19-24, 34-33, 46-44
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 6, Βόσσου 2, Ανδρικοπούλου 5 (1), Πατέρα 2, Καραχάλιου, Κοιλιαρίδη 3 (1), Τάρλα 8, Χιώτη 18, Παρθενίου, Βελέντζα 2.
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος): Παντελή, Δερμιτζάκη 10 (1), Τσάτση, Αντωνιάδου 14, Χόνι 9, Νίτσογλου, Στεριοπούλου 3 (1), Μάνου, Κριμιτζά 8.

ΑΕΚ Περιστερίου – Αθηναϊκός 51-59
Διαιτητές: Ναστούλης, Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα 16-16 31-35 37-45 51-59
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαριάς, – Καραγιάννης): Μαλαπανη, Βασιλάκη 5(1) Καλαντζή, Ράπτη, Γαβαλά 8(2), Ναού 5(1), Κυριακή, Μωραϊτη 5(1), Κοντογιώργου 5(1), Βελιώτη Τζίβα 18., Κατσιμάρδου 5.
Αθηναϊκος (Μαρώσης-Φαραός): Χελιώτη 11 Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 14(2), Γέροντη 2, Κοιλιά 13(1), Παπαγεωργίου 5, Τραγουστή 2, Καρυοφύλλη, Τσίκα 12(3), Μαυροβουνιώτη, Γοργογιάννη.

Τερψιθέα Γλ.- Πρωτέας Β. 42-56
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 11-09, 21-26, 32-42, 42-56
Τερψιθέα Γλυφάδας (Βασιλάκος): Ιωαννίδου 27(3), Αγκάι 1, Λαμπράκη 2, Μαρίνου, Παπαδογούλα 3, Συγγρού 2, Καντέλη 5, Μπακάλη 2, Μουστάκα.
Πρωτέας Βούλας (Μίχα-Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 2, Σπαθάρου 10(1), Κουζούκα, Ζουρνή 7, Σακελλαρίου Ο. 2, Χατζηγιακουμή 12, Αναστασοπούλου Μ. 16, Σκουμπάκη 1, Αναστασοπούλου Χρ. 6, Σακελλαρίου Ν.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 25
2. ΚΑΟ Μελισσίων 22
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 21
4. Αγία Παρασκευή 21
5. Αμύντας 21
6. Τερψιθέα Γλυφάδας 18
7. ΑΕ Σαντορίνης 17
8. Αθηναϊκός 17
9. ΑΕΚ Περιστερίου 15
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 15
11. Ιπποκράτης Κω 12 520-839 -319

*Εκκρεμούν οι αγώνες Αγ.Παρασκευή-ΑΕ Σαντορίνης (13η Αγωνιστική), ΑΕ Σαντορίνης-Ιπποκράτης Κω (14η Αγωνιστική).

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 20/2)
Πρωτέας Βούλας-ΑΕΚ Περιστερίου
Αγία Παρασκευή-Τερψιθέα Γλυφάδας
Ιπποκράτης Κω-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕ Σαντορίνης
Αμύντας-ΚΑΟ Μελισσίων

3ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΑΓΕ Πιερίας 61-31
Πιερικός Αρχέλαος-Λασσάνης Κοζάνης 61-40
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 59-61
Ρεπό: Αργοναύτες Αγρινίου, Ολύμπια Λάρισας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΑΓΕ Πιερίας 61-31
Διαιτητές: Διαμαντής-Βίνης
Δεκάλεπτα: 17-5, 33-15, 47-21, 61-31
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 6, Κρανιωτάκη 9(1), Καρακατσάνη 6, Πισιάνη, Σαρβάνη 6, Βλαδίκα 9(1), Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 25.
ΑΓΕ Πιερίας (Αθανασιάδης-Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη, Δόβα 4, Καραχαρίση 2, Νικολαΐδου 2, Στεφανίδου, Τσιαλιαμάνη, Μπεκιάρη 5(1), Ζησοπούλου 4, Γιαλίδου 5(1), Μυστρίδου, Μελικίδου 2, Πεκιαρίδου 7(1)

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 59-61
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Κωνής
Δεκάλεπτα: 22-13, 37-25, 51-49, 59-61
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Σαμακοβλής): Γράψα 6, Τσαλοπούλου 3(1), Σουλτάνη 12(2), Αρτεμισίου 4, Τζίκου 9, Δεληγιάννη 11, Νάστου 14(1), Κουλακιώτη.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 5(1), Παπαδοπούλου 16(3), Παπαρδέλα 12(1), Γραμματικοπούλου 2, Δαδαλή, Στεργίου 23, Τσαλή 3(1).

Πιερικός Αρχέλαος-Λασσάνης Κοζάνης 61-40
Διαιτητές: Καραβάς-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 7-5, 23-18, 50-27, 61-40
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας-Ξηρομερίτης): Καραλή, Τελίδου 12(2), Κιολέογλου Ν. 5, Μάντζου 18(2), Καρανικόλα, Παπανικολάου 4, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 13(1), Ζαρκανέλα 2, Γκρίτζαλη 4, Μάντη.
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 7, Κοτζαϊτση 4, Χωλοπούλου 11, Μεντεσίδου 6, Λαβαντσιώτη Α. 2, Παπαδοπούλου 1, Γεωργοπούλου, Κρανιώτη 9.

Η βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 17
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 16
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 16
4. Λασσάνης Κοζάνης 13
5. Απόλλων Πτολεμαΐδας 12
6. Ολύμπια Λάρισας 11
7. Αργοναύτες Αγρινίου 11
8. ΑΓΕ Πιερίας 9

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)
Λασσάνης Κοζάνης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Ολύμπια Λάρισας
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου

4ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Ιερισσός 61-57
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης 54-67
Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς / ΑΝΑΒΟΛΗ
Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας /ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Παναθλητικός Συκεών, ΑΣ Πανόραμα

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-Αρης 54-67
Διαιτητές: Ζαχαριάδης- Ράπτης
Δεκάλεπτα: 13-26, 27-33, 34-57, 54-67
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 10, Μπουτσούκη 8(2), Μωυσένκου 15(1), Αντώνογλου 2, Μαμαλίγκατζη 9(1), Συμεωνίδη 4, Καρακώστα, Καραλίδου Β. 6, Χαλκίδου, Θεοδωρίδου.
Αρης (Συρόπουλος): Τζημορώτα 12(2), Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 4(1), Καλόγηρου, Παπαϊωάννου 10, Παπαχρήστου, Δροσούνη 10, Βλάχου 10, Νταουντάκη 3, Εφραιμίδου, Μιχαηλίδου 18(2), Ανδρόνικου.

Πανσερραϊκός-Ιερισσός 61-57
Διαιτητές!: Μιχέλης Θ.-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 8-19, 26-34,48-43, 61-57
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Βαρούτη Χ., Βάννα 1, Γιαλαμά, Βαρούτη Α. 2, Θανοπούλου 21(4), Δαμιανάκου 7(2), Πιτσιάβα 12, Σιάκα 5, Γκέγκα 6, Μαμούδη 4, Ρούλη 3.
Ιερισσός (Κούλιας): Γκιούρα 2, Τζέλιου 13(1), Γκατζιώνη 18, Λεμπίδα 17, Καμπάνη 6, Σπίνερ 1.

Η βαθμολογία

1 Αρης 22
2. Παναθλητικός Συκεών 21
3. ΑΕ Πυλαίας 19
4. Πανσερραϊκός 17
5. Πάνθηρες Καβάλας 15
6. Ηρακλής 15
7. Απόλλων Καλαμαριάς 15
8. Ασπίδα Ξάνθης 15
9. ΑΣ Πανόραμα 12
10. Ιερισσός 11

*Εκκρεμούν οι αγώνες ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής, Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς, Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 20/2)
Απόλλων Καλαμαριάς-Πάνθηρες Καβάλας
Αρης-Ηρακλής
Ιερισσός-Παναθλητικός Συκεών
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας, Ασπίδα Ξάνθης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.