Α2 Γυναικών: 7η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Με την διεξαγωγή της 7ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 65-47
Πανιώνιος – Αθηναϊκός 63-42
Πρωτέας Β. – Εύνικος 66-52
Αιγέας Χίου-Δαναοί Αργους 59-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φοίνικα Πειραιά 58-43

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 65-47
Διαιτητές: Αυγερινός, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 17-9, 37-25, 49-39, 65-47
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης Φέξης): Δασκαλοπούλου 23(3), Λιγνού, Νικολαϊδου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 7(1), Γούλα 7, Χατζηλεοντή 5, Κορρέ 6, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 8, Αλεξία, Δαμουλάκη 5.
Αγία Παρασκευή (Γκουζίνη):Κασδαγλή 5(1), Στούπα 12, Σιγιώργη, Κοντογιάννη, Γρίσπου 11(1), Ευαγγελάτου, Κακοσούρη, Χατίρα, Πετυχάκη 2, Κριμιτζά 13, Μπετζαϊτη, Κόρμπου 4.

Αιγέας Χίου – Δαναοί Αργους 59-44
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Τούσης
Δεκάλεπτα:13-22, 25-27, 41-34, 59-44
Αιγέας(Γιασεμής-Γαλάτουλας):Κοτσία, Δάνδουλα, Καρατζάνου 10(2), Κοματσιούλη 20(4), Παπαδοπουλου 12, Τόσκα 12, Καρούση, Μπαμπικέρ, Άγκο, Γιασεμή 5(1), Σπανολιού, Γιαννιώδη
Δαναοί Άργους (Σκορδής): Μπενέκη 11, Ζαροκωστα 9(1), Γιαννακούλη 4, Αλμπέρτου, Μπαρτουτση, Σουλτανίδη, Καπετανιου 8(2), Μαρα 4, Αρβανίτη 8.

Πρωτέας Βούλας – Εύνικος 66-52
Διαιτητές: Νικολοπούλου-Καλαρέμας
Δεκάλεπτα 24-20, 38-32, 48-40, 66-52
Πρωτέας (Τσεμπέρης): Κίτσιου 3(1), Θεοδώρου 7(1), Κολλάτου 19(4), Χατζηγιακουμή 11(3), Σακελλαρίου 4, Παντελή, Αναστασόπουλου Μ. 12, Αναστασόπουλου Χ. 10.
Εύνικος (Αντωνόπουλος): Μετάι 5(1), Σκαματζούρα 4, Παπαδοπούλου 5(1), Μοίρα 4, Ισκιόγλου 6, Μάρκου, Τσέρου 15(1), Πετράκη, θεοδωρομανωλάκη 13(1).

Πανιώνιος – Αθηναϊκός 63-42
Διαιτητές: Καλογεράκης, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 19-6, 33-16, 53-28, 63-42
Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Γεροστεργίου 8(1), Ταντουρόφσκα 13(2), Σουλτάνη 17(1), Στεργιοπούλου 2, Ρετζεπέρη 13, Κάραλη, Αξιοπούλου 6, Σιγάλα 4.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Κλείτσα , Καμμένου 5(1), Ευμορφοπούλου 12, Κουτσιρίμπα 3, Τριανταφύλλου, Καλημέρη 2, Χελιώτη 9, Τάρλα, Οικονομίδη 8, Τσιμπίδη 3(1).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φοίνικα Πειραιά 58-43
Διαιτητές: Γαρίνη, Χρόνης
Δεκάλεπτα: 15-15, 27-24, 38-32, 58-43
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Κυρίου 2, Μπαλαμπάνη, Μούκα, Βαμβακά 5, Μάνου, Ζουρνή 6, Κεσσέ 19, Στεφανίδου 19(6), Κουρούβανη, Κιουρτζίδου 2, Χόνι, Μυλωνάκη 5.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη 2, Μαγγίνα 6, Ξεπαπαδέα 1, Δανδουλάκη Α., Βράκα 17(1), Μοσχονά, Καψοκόλη 2, Κουταλιάνου 10, Καρελά, Οικονομοπούλου 3(1), Παπαδοπούλου, Δανδουλάκη Μ. 2.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 13
2. Πανιώνιος 12
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 12
4. ΓΣ Ηλιούπολης 11
5. Αθηναϊκός 10
6. Εύνικος 9
7. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 9
8. Φοίνικα Πειραιά 8
9. Αιγέας Χίου 8
10. Αετός Καλλιθέας 7
11. Δαναοί Αργους 6

*Αετός Καλλιθέας, Πανιώνιος, Αθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Δαναοί Αργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

Πανιώνιος-ΓΣ Ηλιούπολης
Αθηναϊκός-Αετός Καλλιθέας
Δαναοί Αργους-Πρωτέας Βούλας
Εύνικος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Φοίνικα Πειραιά-ΓΣ Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Αιγέας Χίου

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 58-43
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-66
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής 39-55
ΑΕ Πυλαίας-Αρης 55-61
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης 59-47
ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα 51-65

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-66
Διαιτητές: Κουφούδης-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 22-34, 38-45, 54-66
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 7, Γαϊτάνη 14(3), Τσάντα, Μπακιρτζίδου 14, Χωλοπούλου Μ., Πελτέκη 5 (1), Κουτούση 10, Θανοπούλου 4.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 12, Γράψα 5(1), Γιαννοπούλου 15, Μπαξεβάνου, Καραμπατζάκη 14, Τράντα 4, Βαντσιούρη 9(1), Σταμπή 2, Σιδηροπούλου, Μπασσιά 5.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 58-43
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 11-10, 22-21, 44-26, 58-43
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 4(1), Σιφναίου 8, Ιγγλεζου 16(1), Παλάνη 4(1), Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 14(3), Φλώρου 4.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα 4, Κατσαμάρη 6, Λιάσκου 11, Μιχαηλίδου 12(3), Τέλιου, Μαργαρίτη 2, Κλεισιάρη 8.

Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής 39-55
Διαιτητές: Γκέκας-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 7-11, 16-22, 27-41, 39-55
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κιολέογλου 7(1), Μάντζου, Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα 9, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 1, Καρατάσιου 9 (1), Αρτεμισίου 8, Ζαρκανέλα 2, Παπαζιώγα.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Παγκαλίδου, Γιαννούδη 7(1), Παππά, Μυγδαλιά 5, Βασιλειάδου 16, Τζίκου 4, Λογδανίδου 13, Θωμά 6(2).

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης 59-47
Διαιτητές: Τσάλλας-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-8, 24-25, 40-34, 59-47
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά, Κωστανάκη 10(1), Σουλιώτη 6, Τσαλή 15(1), Καλογρίδου 5, Καλομιτσίνη 4(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 2, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 5, Κοκκίνου 6.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη, Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 10(1), Χατζηδάκη 3, Καραλή, Αντωνοπούλου 2, Πετρίδου 3, Σουλιώτη 10(1), Θωμαϊδου 3(1), Βαρελτζή 12(1).

ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα 51-65
Διαιτητές: Κομνηνόπουλος-Τζακατζής
Δεκάλεπτα: 22-12, 35-27, 43-48, 51-65
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 1, Μουμτζή 9(1), Θώμογλου 7(1), Ροδά 2, Κουλακιώτη, Γιαννουσίου 9, Παπαδοπούλου 8, Μπουντούκα 13(1), Νικολή, Αβρονιδάκη.
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 25(7), Αραμπατζή, Ριτζαλέου 11, Νάκη, Καζαντζή Σ. 7, Σιακαβάρα, Νικολαϊδου 13(1), Δαιμονάκου 10, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.

ΑΕ Πυλαίας-Αρης 55-61
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Δημακόπουλος
Δεκάλεπτα:11-26, 29-33, 39-51, 55-61
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου, Αντωνιάδου 7, Γράψα 2, Λάλου 17, Τζιαμπάζη 2, Πετρίδου 6(1), Παπαρδέλα 6, Δεληγιάννη 12, Καρατόρα 3(1).
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Καρβουνιάδου 2, Μαρίνη 19(1), Στεργάκη, Τσαμπούρη 10(1), Ευσταθίου, Σλούκα 9(1), Βεντούρα 2, Νάστου 17, Κασαπίδη 2, Κυρπιζλίδου.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 13
2. Αρης 12
3. Ηρακλής 12
4. Πανσερραϊκός 11
5. ΑΕ Πυλαίας 11
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 11
7. Απόλλων Καλαμαριάς 11
8. Πιερικός Αρχέλαος 11
9. Ασπίδα Ξάνθης 9
10. ΜΕΝΤ 8
11. ΑΣ Πανόραμα 8
12. Ολύμπια Λάρισας 8
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας
Αρης-ΜΕΝΤ
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.