Για την 13η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε.

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Αετός Καλλιθέας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 33-75
Πανιώνιος – Αγία Παρασκευή 64-67 (παρ.)
ΑΟ Αργους Δαναοί – Ηλιούπολη 47-66
Αθηναϊκός – Φοίνικας Πειραιά 64-50
Αιγέας Χίου – Πρωτέας Βούλας 41-78

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΟ Άργους Δαναοί – Ηλιούπολη 47-66
Διαιτητές:Χαϊνά, Λάμπος
Δεκάλέπτα: 9-17, 19-27, 25-50, 47-66
Δαναοί (Καπετάνιου): Μπενέκη 20(3), Ζαροκώστα 12, Αλμπέρτου, Καπετάνιου, Καζάρα 2, Μάρα 3, Αρβανίτη, Κολιπέτσα.
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης-Φέξης): Δασκαλοπούλου 12(2),Νάτσκου 8(2),Καρανάσιου, Νεαρχάκου 3, Γούλα 2, Χατζηλεοντή 13(1),Κορρέ 10, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 2, Δαμουλάκη 12(2), Νικολαϊδου 2, Αλεξία .

Αετός Καλλιθέας -ΕΦΑΟ Ζωγράφου 33-75
Διαιτητές: Κιουλαφας-Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 6-27, 17-47, 24-58,33-75
ετός Καλλιθέας (Σταυρακοπουλος,Μηνάς): Γραμματικού 5, Νάκου 2, Μηνά, Σανταμούρη , Κουτσοδήμου 5(1), Ντερμίση , Καραγιαννάκη 9(2). Κατσοχειράκη 3(1), Μωραΐτη 6, Τζινλή 2 , Δρακοπουλου.
ΕΦΑΟΖ (Μίχα-Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 2, Βαμβακά 14, Λιναρά 1, Ζουρνή 22, Κεσσέ 4, Στεφανίδη 20(4), Κουρουβάνη, Κιουρτζίδου 2, Χόνι 2, Μυλωνάκη 8(1).

Αθηναϊκός – Φοίνικας Πειραιά 64-50
Διαιτητές: Πλατέλα-Φλώρος
Τα δεκάλεπτα: 13-22, 32-37, 41-45, 64-50
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Κλείτσα 8 (1), Καμμένου 8 (2), Ευμορφοπούλου 15 (1), Κουτσιρίμπα 1, Καριοφύλλη, Καλημέρη 1, Νιξίνα, Χελιωτη 13 (10ρ.), Οικονομάκη 18 (15ρ.)
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Γιγουρτάκη, Ξεπαπαδέα 6 (1), Δανδουλάκη Α. 4, Βράκα 14 (2), Μοσχονά, Καψοκόλη 7, Παπαποστόλου, Καρελά, Οικονομοπούλου 4 (1), Δανδουλάκη Μ. 13 (1).

Πανιώνιος – Αγία Παρασκευή 64-67 (παρ.)
Διαιτητές: Κούλης Κ.-Πετράκης Ι.
Δεκάλεπτα: 19-10, 32-26, 48-42, 58-58 (κ.α.), 64-67
Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Κριτσηδήμα, Στεργιοπούλου 7(1), Κάραλη 20(2), Γεροστεργίου 13(1), Ταντουρόφσκα 18(2), Σιγάλα 6, Ολύμπιου, Μπαλωμένου, Καναβάρου.
Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κασδαγλή, Στούπα 19(2), Σιγιώργη, Κοντογιάννη 6, Γρίσπου 19(1), Ευαγγελάτου 5(1), Παπαντώνη, Μπεζαϊτη, Πετυχάκη, Κριμιτζά 10, Κόρμπου 8.

Αιγέας Χίου – Πρωτέας Βούλας 41-78
Διαιτητές:Κουτσοδήμος-Ελ Ανύ
Δεκαλεπτα:9-15, 20-45, 30-65, 41-78
Αιγέας(Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 2, Κρουσουλούδη, Καρατζάνου 5, Ζαννάρα 3, Παπαδοπούλου 6, Τόσκα 8, Καρούση 2, Κοματσιούλη 7(1), Δάνδουλα, Γιασεμή 5(1), Αγκο 3, Γιαννιώδη.
Πρωτέας(Τσεμπέρης-Τσομπανάκη): Χατζηβασιλείου 2, Αναστασοπούλου 7, Κήτσιου 13(3), Θεοδώρου 5, Κολλάτου 8(1), Μπουντούρη 2, Χατζηγιακουμή 9(3), Σακελλαρίου 6, Κουζούκα 4, Παντελή 7, Αναστασοπούλου 14, Καλογεριά.

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης 23
2. Πρωτέας Βούλας 23
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 22
4. Πανιώνιος 20
5. Αθηναϊκός 20
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 18
7. Εύνικος 16
8 Φοίνικα Πειραιά 14
9. Αιγέας Χίου 12
10. Δαναοί Αργους 12
11. Αετός Καλλιθέας 12

*Αιγέας Χίου και Αετός Καλλιθέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 26/1)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αετός Καλλιθέας
Φοίνικας Πειραιά-Πανιώνιος
Εύνικος-Αθηναϊκός
Πρωτέας Βούλας-ΓΣ Ηλιούπολης

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Αρης-Παναθλητικός 52-75
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 67-51
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 57-56 (παρ.)
ΑΣ Πανόραμα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 40-71
ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 57-67
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 84-33

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 67-51
Διαιτητές: Μπαχτσεβανόπουλος-Τζεκάκης Γ.
Δεκάλεπτα: 14-14, 37-29, 53-39, 67-51
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 7, Αντωνιάδου 19(3), Γράψα 6(1), Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 10(1), Παπαρδέλα 15(2), Δεληγιάννη 8, Κουράτορα, Ρούσου.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 13(1), Σένκα, Σιφναίου 5, Ιγγλέζου 8, Μαγνή, Διαμαντίδου 6, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 12, Καϊμακτσή 7(1), Ιντζέ.

Αρης-Παναθλητικός 52-75
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 12-16, 27-34, 36-59, 52-75
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 6, Τσαμπούρη, Νταουντάκη, Στεργάκη, Σλούκα 20(2), Βεντούρα 4, Νάστου 6, Κασαπίδη, Καρβουνιάδου 2, Δροσούνη 12.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 16, Σταμπή 3(1), Γιαννοπούλου 16, Μπαξεβάνου 4, Τράντα 4, Σαράντη, Σταματάκη, Μπασσιά 2, Γράψα 7(1), Βαντσιούρη 19(3τρ, 9ρ., 4κλ.), Καραμπατζάκη 4, Σιδηροπούλου.

Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 57-56 (50-50)
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-14, 24-26, 33-40, 50-50(κ.α.), 57-56
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 13 (1), Κιολέογλου 14 (2), Μάντζου, Ντριστέλλα 1, Γκοτζαμάνη 6, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 8 (2), Αρτεμισίου 12 (2), Ζαρκανέλα.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 11, Καραλίδου 9, Τσακίρη 8, Ευθυμίου, Πετρίδου, Αντώνογλου 10, Σουλιώτη 10, Καρακώστα 8.

ΑΣ Πανόραμα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 40-71
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Κομνηνόπουλος
Δεκάλεπτα: 7-22, 12-39, 23-50, 40-71
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 7(1), Αραμπατζή, Νάκη 4, Ριτζαλέου, Καζαντζή Σ. 12, Σιακαβάρα, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 7, Βασλαματζή 10(1), Χατζηθεοδώρου.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 8, Κωστανάκη 12(4), Σουλιώτη, Τσαλή 3(1), Καλογρίδου 2, Καλομιτσίνη 16(2), Κανέλλογλου 6, Βατσιτσίδου 11, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 7(1), Τζηρίνη, Γκόγκου.

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 84-33
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 21-10, 44-19, 62-26, 84-33
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 19(3), Παπαβασιλείου 4, Τζίκου 11(2), Σακουλάκη 11(3), Λογδανίδου 4, Γιαννούδη 4, Παππά 3(1), Βαλσαμοπούλου 3(1), Μυγδαλιά 2, Πετρίδου 2, Βασιλειάδου 3(1), Θωμά 18(4).
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου 5(1), Λιάσκου 7, Τέλιου, Μαργαρίτη 3, Καρτσαμάρη 11(1), Κλεισιάρη 7(1), Τσιούρβα.

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 57-67
Διαιτητές: Μελανίδης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 16-6, 32-26, 43-48, 57-67
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 3, Θώμογλου 10, Φειδά 3(1), Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 6, Παπαδοπούλου 16(2), Μπουντούκα 13(1), Ψαρέλη, Αβρονιδάκη.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8(2), Γαϊτάνη 16(4), Τσάντα 11(3), Μπακιρτζίδου 8, Θανοπούλου, Πελτέκη 4, Κουτούση 16, Πιτσιάβα 4, Βαρούτη, Δαμιανάκου, Γκέγκα, Βάννα.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 25
2. Ηρακλής 24
3. Αρης 23
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 21
5. Πανσερραϊκός 21
6. Πιερικός Αρχέλαος 21
7. ΑΕ Πυλαίας 20
8. Απόλλων Καλαμαριάς 17
9. ΑΣ Πανόραμα 17
10. Ασπίδα Ξάνθης 16
11. ΜΕΝΤ 14
12. Ολύμπια Λάρισας 14

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 26/1)

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος
Παναθλητικός-Ηρακλής
ΑΣ Πανόραμα-Αρης
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.