Το πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών άρχισε το Σάββατο, 16 Οκτωβρίου, με την διεξαγωγή των αγώνων της δεύτερης αγωνιστικής (η πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθεί εμβόλιμα, στις 3 Νοεμβρίου).

Η αναμέτρηση Τρίτων-Χαρίλαος Τρικούπης αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου μετά τις τελευταίες σφοδρές βροχοπτώσεις.

Τα αποτελέσματα:

Αγρίνιο-Καρδίτσα 61-78

Πανερυθραϊκός-Κόροιβος Αμαλιάδας 82-58

Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό 50-69

Δάφνη Δαφνίου-Καβάλα 67-89

Μαρούσι-Ελευθερούπολη 88-73

Τρίτων-Χαρίλαος Τρικούπης (αναβολή)

Αμύντας-Παγκράτι 69-74 (κ.α. 67-67)

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Αγρίνιο-Καρδίτσα 61-78

Διαιτητές: Παναγιώτου-Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος (Παπαδόπουλος Γ.)

Δεκάλεπτα: 20-22, 36-36, 48-58, 61-78

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Βακουφτσής, Κεραμάρης 3 (1), Φάρσκι 16 (1), Τσούκας 3 (1), Μήτσου 5 (1), Κυρίλης 5 (1), Κόκκιος 4, Μπάλος 6, Νικολαΐδης 5, Γκάτζιος 14 (1).

Καρδίτσα (Λιόγας): Γράβας 13 (1), Τσιλούλης, Καρράς 8, Κακλαμάνος 30 (9), Σπυριδονίδης, Χάλαρης 6, Ντράσκοβιτς 11, Τσούκας 2, Αλεξιάδης 1, Καραγεωργίου, Βεργίνης 5 (1), Πεφάνης 2.

Πανερυθραϊκός-Κόροιβος Αμαλιάδας 82-58

Διαιτητές: Τσώνος-Τηγάνης-Ασλανίδης (Γολεγού)

Δεκάλεπτα: 22-17, 45-28, 64-43, 82-58

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Μωραΐτης 10, Καλλιανιώτης 5 (1), Ντουζίδης 6 (1), Σκάνδαλος 18 (2), Γιαουρτόγλου 2, Καμπουρίδης 7, Παπανικολάου 8 (2), Τσάμης 3, Σταματογιάννης 12 (1), Καλογερίας 4, Χατζηθεοδώρου, Ευστρατίου 7.

Κόροιβος Αμαλιάδας (Δελέγκος): Παπαρέγκας 23 (4), Μίτροβιτς 10 (1), Ετζιάκα 2, Κατσαβόπουλος, Μαστρογιαννόπουλος 8 (2), Κάππος 6, Μαστόρος 2, Γκαβασιάδης, Νάνος, Τάταρης 7 (1).

Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό 50-69

Διαιτητές: Λόρτος-Γερακίνης-Παζώλης (Μελανίδης)

Δεκάλεπτα: 11-18, 29-45, 39-59, 50-69

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Μόρας, Νικάι, Ντόβας 2, Ελευθεριάδης 7 (1), Πουλιανίτης 4, Κοθράς 3 (1), Παραπούρας 5 (1), Σουτζόπουλος 3, Ντρεκάλοβιτς 10, Ιατρίδης 4, Γαρέζος 12 (1).

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Κουκάς 14 (3), Κουφόπουλος 4, Παπανικολάου 13 (1), Πολυτάρχου 11 (1), Μαλέλης 11 (1), Ράιντερ, Αθανασούλας 11 (3), Γεωργόπουλος, Αναγνωστόπουλος 5 (1).

Δάφνη Δαφνίου-Καβάλα 67-89

Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Τσαχάκης-Αναστασίου (Ηπιώτης)

Δεκάλεπτα: 20-23, 46-43, 62-69, 67-89

Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Τσορμπατζόγλου 17 (2), Βλαδίτσης 8 (1), Μπήλιος 5 (1), Κεχρής 7, Μαραγκίδης 7 (1), Γιαννόπουλος 2, Καμπούρης, Στανόγεβιτς 16 (1), Μούσα 5.

Καβάλα (Πενταζίδης): Άρμστεντ 16 (3), Μπρουκς, Αμπατζάς 12 (2), Καραγιάννης, Καψαλός 15, Πρασίνης 2, Ζαρκαδούλας 14 (2), Ράπτης 6, Δρόσος 19, Αγγελάκος 2, Οκεκουόγεν 3, Μπανάσας.

Μαρούσι-Ελευθερούπολη 88-73

Διαιτητές: Καλδίρης-Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος (Μπίκας)

Δεκάλεπτα: 23-22, 42-40, 63-60, 88-73

Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Στασινός 26 (6), Παπαγιάννης 2, Ξυδάς 3 (1), Ξύδης, Προίσκος 3 (1), Σιδέρης 3, Μαργέλης 3, Παπαγεωργόπουλος 7 (1), Αρνόκουρος 19 (2), Κωνσταντακόπουλος 9 (1), Γκαγκαλούδης 13 (1).

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Τουντζιαράκης 18, Ναούμης 4 (1), Γοργόνης 13 (2), Παπαδόπουλος 8, Σκουλίδας 17 (4), Καρακεχαγιάς 3, Ερμείδης 2, Πάτρας, Κάδρας 3, Τζόρτζεβιτς 5 (1).

Αμύντας-Παγκράτι 69-74 (κ.α. 67-67)

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Κωνσταντινόπουλος-Ζιώγας (Κυρτάτας)

Δεκάλεπτα: 9-22, 25-46, 47-56, 67-67, (πρτ.) 69-74

Αμύντας (Κωνσταντινίδης): Έξαρχος 3, Αβάρε 9 (2), Σιούντρης 9, Γκρέκας 4 (1), Βαρδιάνος 12 (4), Κουκουνιάς 6, Γιούση 2, Γκάτζο 2, Μπέλη 15 (1), Βύρλας 7.

Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Σταυρακούκας 13, Γιοβάνης, Ταταράκης 2, Παπαδημητρίου 7 (1), Χαϊκάλης 13 (3), Τσουργιάννης 12 (1), Τζουγκαράκης 17, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2).

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

Καρδίτσα-Πανερυθραϊκός

Κόροιβος Αμαλιάδας-Παγκράτι

Αμύντας-Φίλιππος Βέροιας

Ψυχικό-Δάφνη Δαφνίου

Καβάλα-Μαρούσι

Ελευθερούπολη-Τρίτων

Χαρίλαος Τρικούπης-Οίαξ Ναυπλίου