A2 Γυναικών: Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 7ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Για τον 1ο Όμιλο η Αγία Παρασκευή επικράτησε δύσκολα με 65-61 των Χανίων, ενώ στο 2ο Όμιλο Ηρακλής και Αρης συνέχισαν με νίκες το πρωτάθλημα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Ανταγόρας Κω-ΓΣ Ηλιούπολης 47-59
Μελίσσια-Αρης Πετρούπολης  39-52
Αγία Παρασκευή-ΟΑ Χανίων  65-61
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου  62-70
Προφήτης Ηλίας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου  54-62
Σπόρτιγκ-ΓΑΣ Καλυβίων  48-33

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ανταγόρας Κω – ΓΣ Ηλιούπολης 47-59
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 5-13, 15-24, 29-47, 47-59
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Σταθούλης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Μπαλάσα, Σαράγια 4, Πατμίου, Βελούδου 11(1), Τόσκα 11, Σβύνου, Στάκου, Δρεττάλη 2, Κασάπογλου 19(2), Χατζηνικολάου.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 14, Καλοπίτα, Πράπα 1, Πετράκη 5, Στεφάνου, Βιντζηλαίου 11, Οικονομίδου 11, Ντάνου 17(2).

Προφήτης Ηλίας – Ζωγράφου 54-62
Διαιτητές: Νερομυλιώτης, Αγγελής Α.
Δεκάλεπτα: 11-13, 33-30, 44-47, 54-62
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου, Δροσωτάκη 5(1), Νεαρχάκου 5(1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 14, Οικονομάκη Ζ. 15, Πούλη 11(1), Τσελεπίδου 2, Γιαννοπούλου 2.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 4, Ζουμπεράκη 1, Ισκιόγλου 16, Ζουρνή 18(1), Πατέρα 9(2), Κελλάρη 14(4), Μάνου, Βασίου

Σπόρτιγκ – ΓΑΣ Καλυβίων 48-33
Διαιτητές: Δαβιδέλης – Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 18-3 , 28-16, 36- 28, 48-33
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Διαμαντής): Τσαφαρά 2, Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β 9(2), Δανδουλάκη Α, Σαλιάι 6, Ιωαννίδου 1, Δανδουλάκη Μ, Νίξινα, Σιδέρη, Καράλη 4, Φουράκη Στ 24
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου – Κωτσάκη) : Σταμάτη 11(3), Καμμένου 5(1), Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 4, Αξιοπούλου 6, Πολίτη, Μαστρογιαννίδου 3, Αυτζή 4(1), Καλημέρη, Τσουκαλά

Αγία Παρασκευή – ΟΑ Χανίων 65-61
Διαιτητές: Κιουλάφας, Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 17-19, 27-30, 45-58, 65-61
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια 6(2), Γρίσπου 8, Βαμβακά 11, Κλείτσα 4, Πολιτοπούλου 21(2), Σαπαλίδου, Πετυχάκη 10, Αμίτση, Δαμουλάκη, Κούκη 3. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου,  Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη Παπαμαρκάκη Κασωμένου 2 Ακρίβου 5, Κουφογιάννη 25(4), Καζαντζή 16(4), Ψυχογιού 11(1), Δασκουλίδου, Σκουμπάκη 2

ΚΑΟ Μελισσίων – Αρης Πετρούπολης 39-52
Διαιτητές: Τζιμης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 9-18, 23-27, 28-41, 39-52
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα) Καραβέλη 6, Σατραζεμη 3, Θεοδώρου 6, ΚΟυρουβανη, Κοιλιαριδου 12(2), Βαγδακλή, Χιώτη 6, Αθανασίου 2, Γιαννακόπούλου 2, Νικολέτου 2, Κανέλλου.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλακης): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 6, Μαρίνη 7, Βιντζηλαίου 6, Καββαδία 4(1), Πλούμπη 10, Αρβανίτη 11, Ανωγειανάκη 6, Λίγκρη, Φάσουρα 2, Κομματα.

Κρόνος Αγ.Δημ. – Ελευθερία Μοσχάτου 62-70
Διαιτητές: Τεφτίκης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 12-21, 29-42, 39-57, 62-70
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά, Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 9 (1), Κυριακοπούλου 3, Χόντο 5 (1), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 6, Πανταζή 7, Ρούτση 2, Γκεργκι 3, Ξάνθου 11, Γασπαράτου 2, Ζουρτσάνου 14.
Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) Κακλέα 13 (2), Τζουγκράκη 10 (3), Χελιώτη 6, Μίχου 13, Ζαχαράκη 6, Σπαθάρη 3 (1), Καλάγια 2, Μπάμπη , Ξεπαπαδέα 9 (2), Καρανάσιου 6, Κρίτσαλου 2.

Βαθμολογία
1. Ελευθερία Μοσχάτου 14
2. Σπόρτιγκ 14
3. Αγία Παρασκευή 12
4. ΓΑΣ Καλυβίων 11
5.  ΓΣ Ηλιούπολης 11
7. Μελίσσια 11
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 9
9. ΟΑ Χανίων 9
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9
11. Ανταγόρας Κω 8
12. Προφήτης Ηλίας 7

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12)

Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ
ΟΑ Χανίων-Μελίσσια
Αρης Πετρούπολης-Ανταγόρας Κω
ΓΣ Ηλιούπολης-Προφήτης Ηλίας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΑΣ Καλυβίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 44-49
Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός 43-58
Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας 53-59
Nαύαρχος Βότσης-Ηρακλής 46-68
Αρης-Ασπίδα Ξάνθης 61-35
ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης  72-38

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πιερικός Αρχέλαος – Πανσερραϊκός 43-58
Διαιτητές: Αθανασιάδης – Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 13-26, 20-36, 36-47, 43-58
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 3, Καραλή, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 3 (1), Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 4, Δημητριάδου 2, Γκρίτζαλη 4.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 9, Τσάντα 10 (2), Κουτούση 21, Χύσα 2, Κίναλη 2, Πιτσιάβα 3 (1), Κεφαλά, Βλάχβεη, Σιδερίδου, Δαμιανάκου, Γκέκα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας 44-49
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 19-14, 27-28, 31-40, 44-49
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3(1), Εμμανουηλίδου 7(2), Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 5, Ψαρρά 8, Τζίκου 5, Παπαδάκη 7, Βασλαματζή 4.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη, Σολωμού 12(1), Σουλιώτη 11, Ντριστέλα 6, Λιάσκου 2, Κουτσουνούρη 7, Σκαρλή 3(1), Μαγδαλιανίδου 5, Μπενέκη 3.

Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας 53-59
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Καντερές
Δεκάλεπτα: 2-16, 20-25, 28-38, 53-59
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 11(3), Αντωνιάδου 16(4), Τσίτσου 6, Παλλάνη, Οικονόμου 4, Ακσεχέρογλου 12, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου, Παπαϊωάννου, Θωμάρεϊς.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Στάικου, Μαραγκού 23(3), Σαμολαδά 12(2), Γαϊτάνη Α. 13, Τζιαμπάζη 8(2), Γιαντσιώρη 4

Αρης – Ασπίδα Ξάνθης 61-35
Δεκάλεπτα: Ιορδανίδης-Κουφούδης
Διαιτητές: 19-6, 31-18, 48-28, 61-35
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Καραβέλη 3, Γιαννουσίου, Κωστανάκη 3(1), Γράψα 7(1), Κωφοκώτσιου 6, Βαντσιούρη 8(2), Αντωνιάδου 14, Γκρίτζαλη 9, Βεντούρα 2, Γκομπετζίσβίλι, Λαγκαδιώτου, Μπουντούκα 9.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 5, Βασιλειάδου, Σακουλάκη 14, Σιγιώργη 4, Μαμαλίγκατζη 4, Σουλιώτη 8, Γκιργκίζα.

ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης 72-38
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 19-7, 37-17, 49-25, 72-38
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 10, Πετρίδου 12(2), Κατσαμούρη 13, Λάλου, Σταμπή 17(3), Παπαρδέλα 5, Πλουμπή, Βατσιτσίδου 15(2), Σακκά.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου 2, Χαλκίδου 3(1), Πεχλιβανίδου Δ. 10(2), Πεχλιβανίδου Σ. 4, Βέκιου 1, Κανέλλογλου 6, Δεληγιάννη 6,  Γούτη.

Ναύαρχος Βότσης – Ηρακλής 46-68
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Τσάνταλη Μ.
Δεκάλεπτα: 13-18, 23-32, 27-47, 46-68
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9(2), Καζαντζή Σπ. 21, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 12, Γλάρου, Τερεζή, Παρδάλη 2, Παπανικολάου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Πάππα Ρ., Τσουμπερλή 11(1), Ελευθεριάδου 7(1), Κλιματσάκη 2, Θωμά 4, Τζιότζιου 8, Γιαννούδη 3, Μυγδαλιά, Πάπα Ι., Δημητριάδου 16, Λογδανίδου 17.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 13
2.  Αρης 13
3. ΑΕ Πυλαίας 12
4. Τιτάνες Δράμας 12
5. Πανσερραϊκός 12
6. Απόλλων Καλαμαριάς 11
7. Ολύμπια Λάρισας 11
8. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 10
9. Πιερικός Αρχέλαος 9
10. Ναύαρχος Βότσης 7
11. Ασπίδα Ξάνθης 7
12. ΕΟ Σταυρούπολης 7
* Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12)
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας
Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ολύμπια Λάρισας-Αρης
Ασπίδα Ξάνθης-Ναύαρχος Βότσης
Ηρακλής-ΕΟ Σταυρούπολης

 

Πηγή: ΕΟΚ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.