A2 Γυναικών: Αποτελέσματα 18ης Αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 18ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στον 1ο Ομιλο ο ΓΑΣ Καλυβίων νίκησε στο ντέρμπι τον Σπόρτιγκ με 53-49, ενώ για το 2ο η Ασπίδα Ξάνθης επικράτησε με 49-47 του Αρη.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΓΣ Ηλιούπολης-Ανταγόρας Κω 56-41
Αρης Πετρούπολης-Μελίσσια 31-83
Ελευθερία Μοσχάτου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 52-48
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Προφήτης Ηλίας 60-48
ΓΑΣ Καλυβίων-Σπόρτιγκ 53-49

Σάββατο 3 Μαρτίου
ΟΑ Χανίων-Αγία Παρασκευή   43-56

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΓΑΣ Καλυβίων – ΑΟ Σπόρτιγκ 53-49
Διαιτητές: Τεφτίκης-Τζίμης
Δεκάλεπτα: 11-10 , 30-22 , 39-35, 53-49
Γ.Α.Σ.ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου – Κωτσάκη): Παζαρίδη  10(2), Σταμάτη 4, Καμμένου 6(2), Ρεντζεπέρη 6, Αξιοπούλου 4 , Μαστρογιαννίδου 13, Αυτζή 4, Καλημέρη 6, Τσουκαλά
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης – Ροδοκανάκης) Ζυκάι, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 2, Κριμιτζά , Δανδουλάκη Α. 2, Σαλιάι 14(1), Ιωαννίδου 4, Δανδουλάκη Μ. , Νίξινα 6, Κουγιανού, Καράλη , Φουράκη Στ. 21.

Αρης Πετρούπολης – Μελίσσια 31-83
Διαιτητές: Λαζογκα, Τούσης
Δεκάλεπτα : 10-23, 20-37, 30-59, 31-83
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Αγγελή , Χαριτάτος): Φάσουρα 5 , Σαμαρίδου 2, Μικροπούλου 20(1) , Βασιλοπούλου , Μερτέκη , Σισμανίδου , Αλεξανδροπούλου , Λίγγρη 4, Κομματά
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 8 , Σατρατζέμη 2, Αθανασίου 10(2) , Κουρουβάνη , Κοιλιαρίδη 15(5), Σταμούλη 3(1) , Χιώτη , Κωνσταντινίδη 4, Γιαννακοπούλου 16(2) , Νικολέτου 4, Κανέλου 12

ΓΣ Ηλιούπολης – Ανταγόρας Κω 56-41
Διαιτητές: Κιουλάφας- Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 17-7, 30-14, 48-30, 56-41
Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης-Στανέλλος): Ευαγγελάτου 2, Καββαδά 5(1), Μηνά 2, Θεοδώρου 5, Καλοπήτα 6, Πράπα 3(1), Στεφάνου 11(1), Βιντσιλαίου 3, Οικονομίδου 8, Ντάνου 11(2).
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα 3, Γαλαχουσίδη, Φραζή, Σαράγια 1, Πατμίου, Βελούδου 8, Σβύνου 8, Δρεττάκη 1, Κασάπογλου 18(2), Χατζηνικολάου 2.

Ελευθερία Μοσχάτου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 52-48
Διαιτητές: Μελισσάρης, Ιερωνυμάκης
Δεκάλεπτα: 21-10, 29-28, 42-42, 52-48
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης) : Κακλέα 6, Τζουγκράκη 5(1), Χελιώτη 14, Μίχου 10, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 8(2), Ξεπαπαδέα 7(1), Καρανάσιου, Κρίτσαλου.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος) : Δασκαλοπούλου 15(2), Μποσγανά 1, Χόντο 2, Ρούτση, Σιγάλα, Κυριακοπούλου 13(3), Γκέργκι 6(1), Ξάνθου 6, Γασπαράτου, Ζουρτσάνου 5, Μήτση.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Προφήτης Ηλίας 60-48
Διαιτητές: Νερομυλιώτης, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 17-5, 34-22, 47-39, 60-48
EΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού 1, Βυζεντίνη 5(1), Μάλλιου 5(1), Ζουμπεράκη 2, Ισκίογλου 12, Ζουρνή 15, Χόνι, Πατέρα 2, Μάνου 2, Κελλάρη 12(4), Χαϊκάλη3(1), Βάσιου 1.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσοτάκη 7(2), Σπύρη, Τζάρου 5(1), Νεαρχάκου 16(2), Κουτσοδήμου, Πούλη 9(1), Τσελεπίδου 11, Γιαννοπούλου.

Η  βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 34
2. Ελευθερία Μοσχάτου 32
3. ΓΑΣ Καλυβίων 31
4.ΓΣ Ηλιούπολης 30
5. Αγία Παρασκευή 30
6. Μελίσσια 28
7. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 27
8. Αρης Πετρούπολης 26
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 25
10. ΟΑ Χανίων 23
11. Ανταγόρας Κω 19
12. Προφήτης Ηλίας 19

Επόμενη αγωνιστική (19η, 11/3)

Σπόρτιγκ-Αγία Παρασκευή
Μελίσσια-ΟΑ Χανίων
Ανταγόρας Κω-Αρης Πετρούπολης
Προφήτης Ηλίας-ΓΣ Ηλιούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΓΑΣ Καλυβίων-Ελευθερία Μοσχάτου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 18ης Αγωνιστικής

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου  66-60
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 65-55
Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 48-55
Ηρακλής-Ναύαρχος Βότσης 70-43
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης  49-47
ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΕ Πυλαίας  34-69

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηρακλής –Ναύαρχος Βότσης 70-43
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-6, 34-14, 52-28, 73-40
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 9(1), Τσουμπερλή 11, Γιαννοπούλου 8, Ελευθεριάδου 6, Θωμά 3(1), Τζιότζιου 7, Γιαννούδη 2, Λογδανίδου 14, Μυγδαλιά 2, Πάππα Ρ. 6(1), Πάπα Ι., Καλογρίδου 5.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 3, Καζαντζή Σπ. 5, Αραμπατζή 8, Καζαντζή Στ. 17(1), Αβραμίδου 2, Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 2, Τερεζή Χ. 1.

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου  66-60
Διαιτητές: Μπάρδας-Μπούγλος
Δεκάλεπτα: 20-21, 39-35, 52-43, 66-60
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6, Σολωμού 9(1), Σουλιώτη, Λιάσκου 2, Σκαρλή 3(1), Μαγδαλιανίδου 3, Κουτσουνούρη 26, Μπενέκη 17.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 11(3), Εμμανουηλίδου 7, Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 5, Ψαρρά 10(2), Τσαγκαρίδου, Τζίκου 17, Παπαδάκη 1, Πασιούδη 4.

Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 65-55
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 15-19, 28-31, 45-47, 65-55
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Σιάκκα): Μίχου 6, Σιδερίδου, Χύσα 6, Νασιάκου, Μπακιρτζίδου 7, Σιάκκα, Κίναλη, Πελτέκη 20 (3), Κουτούση 20, Πιτσιάβα 3, Γκανάτσιου 3, Βλαχβέη.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 6 (2), Γκρίτζαλη 4, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 8 (1), Φλώρου 15, Παντζιάλα, Λάππα 7, Λεκάι, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Μουστακίδου 15, Δημητριάδου.

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 48-55
Δεκάλεπτα: Λαδάς-Θωμόπουλος
Διαιτητές: 10-12, 25-26, 37-40, 48-55
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Μαραγκού 5, Τόγα 11(2), Σαμολαδά 7(1), Τζιαμπάζη 15(5), Γιαντσιώρη 10, Αθανασιάδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 14(3), Αντωνιάδου 9(2), Παπαρέντη, Τσίτσου 4, Οικονόμου 10(2), Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου, Σιφναίου, Διαμαντίδου 4, Καϊμακτσή 5, Παπαϊωάννου.

Ασπίδα Ξάνθης-Αρης  49-47
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 9-11, 26-25, 34-36, 49-47
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ-Αντώνογλου): Μεχμέτ-Ουστά, Τσακίρη 2, Μαμαλίγκατζη 5, Πετρίδου, Σακουλάκη 19(3), Παυλάκη, Κάραλη, Καρακώστα 5, Σουλιώτη 14, Καραλίδου Σ., Ευθυμίου, Χαλκίδου 4.
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 6(2), Κωστανάκη 13(1), Γράψα 9, Βαντσιούρη 1, Γκρίτζαλη 3, Βεντούρα 9, Πλατσά, Λαγκαδιώτου 6(2), Γκομπετζίσβίλι.

ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΕ Πυλαίας  34-69
Δεκάλεπτα: 8-13, 16-34, 25-59, 34-69
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Θρασυβουλίδης
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 8(2), Γρηγοριάδου 3, Πεχλιβανίδου Σ. 7, Βέκιου 6, Κανέλλογλου,  Γούτη 4, Αντωνιάδου 2, Χατζηστρατή 4.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 8, Πετρίδου 9(2), Κατσαμούρη 7, Λάλου 8, Σταμπή 2, Καραμπατζάκη 10, Παπαρδέλα 7(1), Κοκκίνου 1, Τζήμου 2, Πλουμπή 2, Βατσιτσίδου 9, Σακκά 4.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 35
2. ΑΕ Πυλαίας 32
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου  29
4. Αρης 29
5. Απόλλων Καλαμαριάς 28
6. Ολύμπια Λάρισας 28
7. Τιτάνες Δράμας 28
8. Πανσερραϊκός 28
9. Πιερικός Αρχέλαος 24
10. Ναύαρχος Βότσης  22
11. Ασπίδα Ξάνθης  20
12. ΕΟ Σταυρούπολης  19
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 11/3)

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς
Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πανσερραϊκός
Αρης-Ολύμπια Λάρισας
Ναύαρχος Βότσης-Ασπίδα Ξάνθης
ΕΟ Σταυρούπολης-Ηρακλής

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.