Σε ένα χορταστικό ματς με εφτά γκολ και πολλές ανατροπές στο σκορ ο Α.Ο Παλαίρου κατάφερε να πάρει το τρίποντο σήμερα Κυριακή 19/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Παλαίρου, επικρατώντας του Αγίου Πέτρου με 4-3 το πλαίσιο του εξ’ αναβολής αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας( Α Όμιλος).

Ως  προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Κατσαμπίρη Θ, ενώ το 1-1 έγινε με αυτογκόλ του Παληογιάννη Β. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ για το 1-2, με την Πάλαιρο να απαντά γρήγορα με τον Κατσαμπίρη Ι. να διαμορφώνει το 2-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μπουρδούβαλης βρήκε δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του για το 3-2, ενώ ο Στρφτάρης Λ. σκόραρε για το 4-2. Ο Άγιος Πέτρος μείωσε για το τελικό 4-3.

Διαιτητής: ΛΥΤΡΑΣ Ν.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Δ., ΦΟΥΡΛΗΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ Β.(46’ ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ Ε.), ΖΑΚΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΖΟΥΜΗΣ(46’ ΖΗΚΟΣ), ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Ι., ΤΣΑΚΑΛΗΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ.(64’ ΦΟΥΡΛΗΣ Π.), ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Α(70’ ΜΑΓΚΑΝΑΚΗΣ).

ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ: ΒΕΝΕΤΗΣ, ΔΡΑΚΟΝΑΤΕΙΔΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ Θ. (73’ ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ Ι.), ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Γ., ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΜΑΡΓΕΛΗΣ(13’ ΖΩΤΟΣ), ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ(58’ ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ Μ.), ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Σ., ASLAM-BALTAG, ΚΟΓΚΩΤΣΗΣ.