36ο Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Πρέβεζας: Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα

 

Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων έχει ως εξής:

Thursday / Πέμπτη, 05.07.2018

  • STREET PERFORMANCES
    OA 18.30 – 19.30 Female choir “Makeblijde” Zele Belgium Filip Haentjens
    “Ron Meitar” Choral Ensemble Meitar Israel Shalom Ohayon
    Mixed Choir Educatus of the Pedagogical University in Krakow Krakow Poland Adam Korzeniowski
    SKOWRONKI Girls’ Choir Poznań Poland Alicja Szeluga
    “Lyra” choir Buzău Romania Ștefan Stănescu
    Vocal ensemble “Res miranda“ Novi Sad Serbia Dunja Huzjan
    Children´s Choir “Pro Musica – Magnόlia” Michalovce Slovakia Viera Džoganova
    Children’s choir “Lastivka” Kyiv Ukraine Oksana Ursatii
    Misgav Vocal Ensemble Misgav Israel Nadav Ziv
  • OIKIA ATHANASIADI / ΟΙΚΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ
    M 19.30 1ST OFFICIAL MEETING / 1Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ
  • PREVEZA CENTRE / ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
    20.30 PARADE / ΠΑΡΕΛΑΣΗ (Meeting point / Σημείο συνάντησης: Androutsos sq. / Πλ. Ανδρούτσου)
  • OPEN GARDEN THEATRE / ΚΗΠΟΘΕΑΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΑΣ “ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΙΤΣΟΣ”
    M 21.30 OPENING CEREMONY / ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
    Academic Choir of Primorska Koper Slovenia Ambrož Čopi

Friday / Παρασκευή, 06.07.2018

  • CULTURAL CENTER OF HOLY METROPOLIS OF PREVEZA / ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Ι.Μ ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ
    10.30 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ E
    13.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ C
    18.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ F
  • CHURCH OF ST. KONSTANTINOS & ST. ELENI / ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
    12.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ A
    18.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORIES / ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ A(CONTINUED) – B
  • STREET PERFORMANCES
    OA 18.30 – 19.00 “Ron Meitar” – The Meitar Community Choir Meitar Israel Shalom Ohayon
    OA 19.30 – 21.00 Female Choir “Trimontium” Plovdiv Bulgaria Vanya Atanasova
    Coro Universidad Autónoma de Bucaramanga (UNAB) Bucaramanga Colombia Rafael Ángel Suescún Mariño
    Χορωδία “Εμμέλεια” Λεμεσός Cyprus Ελένη Κυπριανού
    Παιδική Χορωδία εκπαιδευτηρίου “ΕλληνοΑγγλική Αγωγή” Μαρούσι Greece Γεώργιος Σιτώτης, Ελευθερία Βούλγαρη
    The Alexander Petrosyan National Technical University Chamber Choir Kharkiv Ukraine Maxim Sidorov, Ruslana Sidorova
    Dnipro Choir of the Taras Shevchenko National University of Kyiv Kyiv Ukraine Iryna Dusheiko
    Misgav Vocal Ensemble Misgav Israel Nadav Ziv
  • CHURCH OF ST. KONSTANTINOS & ST. ELENI / ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ
    20.00 CONCERT OF SACRED MUSIC / ΚΟΝΣΕΡΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
  • CHURCH OF ST. CHARALAMBOS / Ι. Ν. ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
    21.00 CONCERT OF SACRED MUSIC / ΚΟΝΣΕΡΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
  • LIMENIKO TAMEIO / ΠΛ. ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ
    22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
  • PREVEZA PORT / ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ)
    22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ

Saturday / Σάββατο, 07.07.2018

  • CULTURAL CENTER OF HOLY METROPOLIS OF PREVEZA / ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Ι.Μ ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ
    10.30 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ F (CONTINUED)
    13.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ D
    18.00 CHORAL COMPETITION /ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ CATEGORY / ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ F(CONTINUED)
  • STREET PERFORMANCES
    OA 19.30 – 21.00 Český Krumlov Choir “MEDVÍĎATA” Český Krumlov Czech Republic Lukáš Holec
    Chamber Choir Helü Tartu Estonia Küllike Joosing
    Bulgarian Voices Berlin Germany Boryana Velichkova – Murati
    Χορωδιακό Εργαστήρι Δήμου Αλεξάνδρειας “Αλεξανδρινές Φωνές” Αλεξάνδρεια Greece Ελένη Θεοδωρίδου
    Mecsek Kórus Pécs Hungary Sándor Balatoni
    “Partners in Praise” Girls Choir Minneapolis, MN USA Julia Fahey

 

  • CHURCH OF HOLY MOTHER (OUTDOOR)/ΠΡΟΑΥΛΙΟ Ι. Ν. ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ
    21.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
  • LIMENIKO TAMEIO / ΠΛ. ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ
    22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
  • PREVEZA PORT / ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ)
    22.00 FREE CONCERT / ΚΟΝΣΕΡΤΟ
  • (The place will be announced)
    P 23.30 Party of all choirs

Sunday / Κυριακή, 08.07.2018

  • ODIUM OF ANCIENT NIKOPOLIS / ΑΡΧΑΙΟ ΩΔΕΙΟ ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ
    21.30 Closing Ceremony / Τελετή λήξης

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.