Φιλική νίκη του ΠΑΣ Θύελλα απέναντι στον Πανλευκάδιο

Τον Πανλευκάδιο αντιμετώπισε σήμερα 29/08 ο ΠΑΣ Θύελλα στο Δημοτικό Γήπεδο Παλαίρου. Ο τυπικά γηπεδούχος ΠΑΣ Θύελλα επικράτησε με σκορ 1-0 της ομάδας από την Λευκάδα. Ο Πανλευκάδιος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο τέταρτο του αγώνα “πατούσε” καλύτερα στο γήπεδο. Οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Στασινού όμως όσο περνούσε η ώρα, ανέβαζαν στροφές και απόδοση. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με την άμυνα της Θύελλας και τον τερματοφύλακα Στασινό Άκη να κρατούν το μηδέν.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε καλύτερο ρυθμό και βρήκε τόσο τον Πανλευκάδιο όσο και τον ΠΑΣ Θύελλα να χάνουν κλασικές ευκαρίες για γκολ. Το ένα και μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Παληογιάννης Άρης στο 60 λεπτό του αγώνα με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή. Μεγάλη ευκαιρία έχασε για το 2-0 ο Χαϊδάκης, με τη μπάλα να μη του κάνει το χατίρι και να περνάει λίγο αουτ σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Πανλευκάδιου.

Οι παίχτες του Κατηφόρη δεν έπιασαν την απαιτούμενη απόδοση σε όλο το ματς κάνοντας μία μέτρια εμφάνιση, ενώ από την ομάδα του Μοναστηρακίου, που υπό τις οδηγίες του Ηρακλή Στασινού πήρε τη νίκη, ξεχώρισαν ο Χρήστος Μήτσης και ο Τζουλιάνο Ζοτάϊ.

ΠΑΣ Θύελλα 2015 (Στασινός Η.): ΣΤΑΣΙΝΟΣ, KOΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΜΗΤΣΗΣ,ΦΟΥΡΛΗΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ, ΖΟΤΑΙ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ,ΧΑΙΔΑΚΗΣ.

Έπαιξαν και οι: ΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΚΡΕΚΟΣ, ΓΑΛΙΑΤΣΟΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΜΠΡΟΥΜΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ Ζ., ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κατηφόρης) : ΒΛΑΧΟΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΤΣΙΑΚΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΦΛΟΥΔΑΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΚΑΡΕΛΗΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΓΑΖΗΣ.

Έπαιξαν και οι : ΛΙΑΣΚΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΚΟΣ, ΤΖΩΛΟΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΓΡΙΒΑΣ.