Τεσσάρα του ΠΑΣ Πρέβεζα στην Φορτούνα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018 στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» το παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα και την Α.Ε Φορτούνα Βαλανιδορράχης, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 4-0 και να παραμένουν στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα όπου συγκατοικούν με τον Αχέρων, τον οποίο αντιμετωπίζουν εκτός έδρας στο Καναλάκι την επόμενη αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Ρούγκι μετά από ασίστ του Ντέτσικα για το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Νίκου ανέτρεψε στην περιοχή τον Τσεκούρα με τον Σπυράκο να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ευθυμίου. Ο Κώτσης απέκρουσε εντυπωσιακά δυο φορές την εκτέλεση πέναλτι του παίχτη της Φορτούνας, αφού ο διαιτητής έδωσε επανάληψη την πρώτη φορά, και κράτησε το υπερπολύτιμο 1-0 για την ομάδα του. Στο 71’ ο Τριάντος διαμόρφωσε το 2-0 μετά από προβολή σε εκτέλεση φάουλ του Δημουλιά, ενώ στο 79’ ο Ντέτσικας με πλασέ διαμόρφωσε το 3-0. Το τελικό 4-0 έγινε λίγο πριν τη λήξη με πλασέ του Κατσούλα.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα αναδείχθηκε νικητής στο βαρύ αγωνιστικό χώρο, αφού έβρεχε στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, και θα ταξιδέψει την επόμενη αγωνιστική στο Καναλάκι με την ψυχολογία στα ύψη για το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ

Βοηθοί: ΣΟΛΔΑΤΟΣ – ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ (ΜΠΕΚΑΣ): ΚΩΤΣΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΝΙΚΟΥ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ (52’ ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ),DIAW, ΤΡΙΑΝΤΟΣ,RUGJI, ΓΚΙΝΙ (60’ ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ), ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ (17’ ΚΑΖΟΥΚΑΣ), ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ (80’ ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ).

Α.Ε ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΡΑΧΗΣ (ΚΑΣΚΑΝΗΣ): ΤΣΑΤΣΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ (86’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΘ.), ΤΖΙΜΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ (18’ CEPELE), ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ, ΣΟΥΠΕ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ (78’ KOFSHA), ΕΥΘΥΜΙΟΥ (86’ ΒΑΒΒΑΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

error: Content is protected !!