Τα αποτελέσματα από τον αγώνα “Στη σκιά του Κριάκουρα”

SONY DSC

Αυτή την στιγμή ακριβώς αρχίζουν οι ευχαριστίες σε όλους όσους βοήθησαν με τον τρόπο τους είτε σαν χορηγοί – υποστηρικτές είτε σαν εθελοντές για να καταστεί μια εκδήλωση επιτυχημένη κατά γενική ομολογία όπως ήταν ο 5ος αγώνας ορεινού τρεξίματος  ΄΄ Στην σκιά του Κριάκουρα΄΄ .

Το τι σήμαινε  τρέχω στα μυστικά των Τζουμέρκων μπορούν να το πούνε μόνο αυτοί που έτρεξαν στον

αγώνα διασχίζοντας ελατοδάση ,δύο ποτάμια και μονοπάτια ξεχασμένα από προηγούμενα χρόνια χωρίς να αντιμετωπίσουν τον παραμικρό κίνδυνο μιας και η οργανωτική επιτροπή είχε φροντίσει για τα απαραίτητα μέτρα ασφάλειας σε μια διαδρομή όμορφη ,εντυπωσιακή και δύσκολη συνάμα περνώντας από τους λασπόλακκους των αγριογούρουνων και την περιοχή της αρκούδας, μαζεύοντας τις δροσοσταλίδες  του καταρράκτη για να τους συντροφεύσει μέχρι τον τερματισμό κάνοντάς τους να πουν ΄΄ και του χρόνου πάλι εδώ, γεροί και δυνατοί΄΄.

Μια διαδρομή την οποία η οργανωτική επιτροπή την σχεδίασε με τέτοιο τρόπο ώστε να περνάει από τα περισσότερα άγρια και ταυτόχρονα άγνωστα για τους περισσότερους μέρη του χωριού και της ευρύτερης περιοχής. Δρόμοι, ποτάμια, φαράγγια, ξωκλήσια, βοσκότοποι, ξεχασμένα μονοπάτια, αδιαβάθμητα ρεβένια, πηγές ποταμών, καταρράκτες, σημεία τα οποία τα ένωσε όλα η διαδρομή των 21 km και που όλοι όσοι πήραν μέρος σ΄αυτή τους έμεινε αξέχαστη.

Σας ευχαριστούμε όλους.

τους χορηγούς  και τους υποστηρικτές του αγώνα, τις κυρίες του χωριού που επιμελήθηκαν το γεύμα των αθλητών, τους εθελοντές του αγώνα, τους γιατρούς του αγώνα, τους φωτογράφους ,τους χωριανούς-ες που βοήθησαν, τους δωροθέτες καθώς και τους χορηγούς επικοινωνίας της εκδήλωσης.

Ραντεβού το 2019 με περισσότερες δρομικές εκπλήξεις.

Δείτε παρακάτω τα τελικά αποτελέσματα από τον αγώνα “Στη σκιά του Κριάκουρα”:

1 M40-49 Άνδρας 208 ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ 1972 TECNICA 02:06:15
2 M18-39 Άνδρας 217 ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΚΙΖΛΗΣ 1990 Σ.Δ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ/ TRG 02:10:49
3 M40-49 Άνδρας 247 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΗΛΙΑΣ 1973 FIFTH ELEMENT 02:11:10
4 M18-39 Άνδρας 232 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΙΑΜΠΟΥΛΑΣ 1992 02:13:42
5 M40-49 Άνδρας 281 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΛΕΞΙΟΥ 1972 02:24:20
6 M40-49 Άνδρας 268 ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΕΡΓΗΣ 1970 APERGITRAVEL.GR 02:33:07
7 M50+ Άνδρας 202 SYLVAIN GOBEL 1968 ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΈΩΝ ΙΩΑΝΝΊΝΩΝ 02:36:59
8 M40-49 Άνδρας 210 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΓΙΑΣ 1969 02:40:42
9 Μ18-39 Άνδρας 277 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΣΟΥΤΖΙΟΣ 1998 02:42:13
10 M40-49 Άνδρας 246 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 1969 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 02:42:19
11 M18-39 Άνδρας 265 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΤΟΥΛΑΣ 1979 02:42:55
12 M18-39 Άνδρας 233 ΗΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ 1997 ZERO LAKE RUN 02:44:41
13 M40-49 Άνδρας 250 ΝΙΚΗΤΑΣ ΠΛΑΚΟΥΤΣΗΣ 1977 ORANGE MOUNTAIN TEAM 02:46:15
14 M18-39 Άνδρας 240 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΟΚΙΑΣ 1996 ΣΑΦΑΝΣ 02:46:30
15 M50+ Άνδρας 264 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΣΚΩΝΗΣ 1968 02:46:54
16 M18-39 Άνδρας 263 ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ 1985 ΣΔΥ Β 02:47:26
17 Μ40-49 Άνδρας 280 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΛΙΤΣΗΣ 1976 02:49:40
18 M18-39 Άνδρας 207 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 1981 RED STAR TRIATHLON 02:49:48
19 Μ50+ Άνδρας 283 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΑΡΤΖΙΩΚΑΣ 1957 ΣΔΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 02:52:20
20 M40-49 Άνδρας 215 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΕΛΟΣ 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 02:53:41
21 M40-49 Άνδρας 224 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ 1970 02:53:52
22 W18-39 Γυναίκα 267 ΜΑRCELLA VAN HEMERT 1981 APERGITRAVEL.GR 02:54:52
23 M50+ Άνδρας 273 ΜΙΧΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 1966 3Π ΠΟΛ. ΔΡΑΣΗ Δ.Ε. ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ 02:55:21
24 M50+ Άνδρας 226 ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΤΣΑΡΩΝΑΣ 1965 ΣΔΥ ΚΙΛΚΙΣ 02:56:17
25 M50+ Άνδρας 213 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΟΥΛΙΣΤΙΩΤΗΣ 1965 ΣΔ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 02:58:41
26 M50+ Άνδρας 259 ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΖΙΜΑΣ 1965 ΣΟΛΩΝ 02:59:23
27 M40-49 Άνδρας 256 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΚΑΜΠΑΡΔΩΝΗΣ 1978 ΣΑΠΠΑΖ 03:00:14
28 Μ18-39 Άνδρας 278 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΣΗΣ 1979 ΣΑΠΠΑΖ 03:04:53
29 M50+ Άνδρας 274 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΡΟΚΟΣ 1958 03:04:53
30 M40-49 Άνδρας 248 ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΠΑΣ 1973 RUN WITH THE GOATS CORFU TEAM 03:07:47
31 M50+ Άνδρας 241 ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΑΤΣΙΟΣ 1964 Σ.Μ.ΛΑΡΙΣΑΣ 03:07:56
32 M40-49 Άνδρας 206 ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΝΙΔΗΣ 1972 03:08:32
33 M18-39 Άνδρας 201 ΘΩΜΑΣ ΤΑΜΠΟΥΡΗΣ 1997 03:09:48
34 M18-39 Άνδρας 227 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΑΜΠΡΑΣ 1974 ΗΡΑΚΛΕΙΟΣ ΑΘΛΟΣ 03:09:54
35 M18-39 Άνδρας 235 ΚΩΣΤΑΣ ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 03:14:43
36 W18-39 Γυναίκα 271 ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΛΕΩΝΙΔΑΚΗ 1984 03:14:48
37 M18-39 Άνδρας 245 ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΤΟΥΦΑΣ 1980 03:17:37
38 M18-39 Άνδρας 249 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΑΤΣΙΑΣ 1980 03:17:48
39 M50+ Άνδρας 257 ΣΠΥΡΟΣ ΣΟΥΡΒΙΝΟΣ 1963 RUN WITH THE GOATS CORFU TEAM 03:17:56
40 W18-39 Γυναίκα 239 ΑΡΙΣΤΕΑ ΚΟΡΔΑ 1980 ΣΑΦΑΝΣ 03:18:16
41 W40-49 Γυναίκα 223 ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΙΩΖΙΟΥ 1978 ΣΔ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 03:18:16
42 M18-39 Άνδρας 236 ΣΠΥΡΟΣ ΜΠΑΛΑΝΙΚΑΣ 1988 RUN WITH THE GOATS CORFU TEAM 03:18:51
43 M50+ Άνδρας 270 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΑΡΙΣΗΣ 1951 ΣΔ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 03:20:57
44 M40-49 Άνδρας 258 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 1977 CHALANDRITSA RUNERS 03:21:28
45 M40-49 Άνδρας 234 ΗΛΙΑΣ ΜΑΝΕΣΙΩΤΗΣ 1975 VO2MAX EXERCISE CENTER PATRAS 03:22:39
46 W40-49 Γυναίκα 279 ΠΟΛΎ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 1977 03:28:08
47 M40-49 Άνδρας 260 ΣΩΤΗΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 1976 ΛΥΚΕΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 03:28:08
48 W50+ Γυναίκα 212 ΗΡΑ ΒΙΝΟΥ 1967 GOATS TRAIL CORFU TEAM 03:33:05
49 M18-39 Άνδρας 205 ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΥΜΑΡΑΣ 1980 03:34:05
50 W50+ Γυναίκα 244 ΑΡΙΣΤΕΑ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ 1962 TECNICA- ΠΕΛΟΠΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 03:45:03
51 M40-49 Άνδρας 253 ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΗΤΑΣ 1976 NOMAD 03:45:03
52 M18-39 Άνδρας 218 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΚΙΟΥΖΕΛΗΣ 1980 03:46:32
53 M40-49 Άνδρας 214 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 1970 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 03:47:15
54 M50+ Άνδρας 238 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΜΠΟΚΙΑΣ 1967 ΣΑΦΑΝΣ 03:47:15
55 W18-39 Γυναίκα 255 ΝΑΝΤΗ ΡΙΖΟΥ 1980 RUN WITH THE GOATS CORFU TEAM 03:48:08
56 M40-49 Άνδρας 219 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ 1973 RUN WITH THE GOATS CORFU TEAM 03:48:15
57 Μ18-39 Άνδρας 276 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΗΓΑΝΗΣ 1979 03:52:00
58 M40-49 Άνδρας 222 ΦΩΤΙΟΣ ΚΑΖΙΑΝΗΣ 1969 ΣΥΛ.ΔΡΟΜ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 03:52:17
59 W18-39 Γυναίκα 242 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΑΤΣΙΟΥ 1995 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 03:55:26
60 M50+ Άνδρας 225 ΤΑΣΟΣ ΚΑΣΙΩΛΑΣ 1966 03:59:06
61 M50+ Άνδρας 252 ΝΙΚΟΣ ΡΕΜΜΑΣ 1966 Σ.Δ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 04:00:18
62 W40-49 Γυναίκα 203 PETRA HAVLOVA 1976 RUN WITH THE GOATS CORFU TEAM 04:08:26
63 M40-49 Άνδρας 261 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΤΑΤΟΛΗΣ 1976 ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 04:10:30
64 M40-49 Άνδρας 237 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ 1974 ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 04:10:31
65 M50+ Άνδρας 221 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ 1959 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 04:23:57
66 M50+ Άνδρας 251 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΧΟΛΕΒΑΣ 1953 04:24:41
67 M18-39 Άνδρας 266 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΟΙΚΑΣ 1981 ZERO LAKE RUN 04:24:44
68 W40-49 Γυναίκα 204 ΑΡΕΤΗ ΑΓΓΕΛΗ 1970 ΣΥΛ.ΔΡΟΜ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 04:37:53
69 M50+ Άνδρας 229 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΣΣΥΒΑΚΗΣ 1961 ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΌΣ ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΑΡΤΑΣ 04:51:44
70 M50+ Άνδρας 211 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΛΑΚΗΣ 1973 04:56:57
71 W18-39 Γυναίκα 230 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΟΤΖΑΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ 1984 ZERO LAKE RUN DNF

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.