Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 17/12 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Μύτικα ο αγώνας της 9ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Α Όμιλος) ανάμεσα στον ΑΟ Μύτικα και τον ΠΑΣ Θύελλα 2015, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 1-0 και να ρίχνουν τον ΠΑΣ Θύελλα από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά και τη σημερινή νίκη του ΠΑΣΠ Λευκάδας οι Ίωνες.

Ο Μύτικας μπήκε καλύτερα στο ματς από τα πρώτα λεπτά του αγώνα βγάζοντας περισσότερη ενέργεια στο χορτάρι και μόλις στο 5’ λεπτό απείλησε. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με μοναδική του Χαϊδάκη στο 40’ από εκτέλεση φάουλ με τον Ντίτσο να αποκρούει. Στο 44’ ο διαιτητής του αγώνα καταλόγισε χέρι στον Κουτρουλό και έστειλε τους γηπεδούχους στην άσπρη βούλα με τον Βέρμπη να εκτελεί και τον Καραΐσκο να αποκρούει θεαματικά κρατώντας το 0 , που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ανεβάσουν στροφές και στο 76’ ο Βέρμπης με σέντρα ακριβείας έδωσε την ασίστ στον συνήθη ύποπτο σκόρερ των γηπεδούχων Μαλέσκο που με σουτ κέρδισε τον Καραΐσκο και διαμόρφωσε το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ-ΖΩΤΟΣ

Α.Ο ΜΥΤΙΚΑ(Βέρμπης): ΝΤΙΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΜΥΤΙΚΑΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΝΤΟΜΑΡΗΣ, ΒΕΡΜΠΗΣ(88’ ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ), ΒΕΡΥΚΙΟΣ(73’ ΤΑΣΟΥΛΗΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(69’ ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΝΟΒΑΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015(Καράμπαλης):  ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ(46’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΓΟΤΣΗΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ(53’ ΓΚΡΕΚΟΣ), ΑΡΙΔΑΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΥΡΙΤΣΗΣ