Πρόκριση από την άσπρη βούλα για τη Νίκη Βόλου, επί του Νέου Αμφίλοχου.

Η κανονική διάρκεια δεν είχε γκολ, με τη Νίκη να προσπαθεί να απειλήσει με κύριο εκφραστή τον Αναστασίου. Ο Αμφίλοχος ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο μέρος και έγινε επικίνδυνος με τον Τσιούνη. Με την έναρξη της παράτασης, ο Αμφίλοχος προηγήθηκε με το Νάκο, ωστόσο 2 λεπτά μετά, ήρθε η απάντηση για τους Βολιώτες, με τον Κραγιόπουλο να ισοφαρίζει με κεφαλιά (93’). Τελικά το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου η Νίκη επικράτησε με 8-7. Μοιραίος ο πρώην Νικιώτης Ρεπετσάς, που έχασε το τελευταίο πέναλτι για το σύλλογο της Αμφιλιχίας.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Καρτσαμπάς, Κραγιόπουλος, Λάιος, Ζιώγας, Βέργος, Μέτσε, Ιορδανίδης, Τζάθας, Ντινιωτάκης, Αναστασίου
Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Κωστακιώτης, Χρηστογιάννης, Κοκκώνης Ευάγ., Μαλής, Ζοτάι, Τσιούνης, Καλοκαίρης, Τόσκα, Νάκος, Κούσης

Πηγή: liganews.gr