Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας 4-1. Με σούπερ Πολίμο και Φωτάκη

Η Παναχαϊκή επικράτησε επί της Αναγέννηση Καρδίτσας με 4-1 στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για την φετινή σεζόν και αποζημίωσε τους περίπου 1.500 φιλάθλους της, που την χειροκρότησαν στις κερκίδες της Αγυιάς, για όλα όσα κατάφερε φέτος.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού στο 4ο λεπτό ο Μωραίτης με προβολή έκανε το 1-0, έπειτα από σέντρα του Πολίμου. Ένα λεπτό αργότερα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με «δράστη» τον Κυνηγόπουλο, που σκόραρε επίσης με προβολή, με τον Πολίμο να «σερβίρει» εκ νέου.

Στο 38΄ο δραστήριος Σουντουρά μείωσε για την Αναγέννηση, που «καιγόταν» για θετικό αποτέλεσμα, αφού παλεύει για την παραμονή. Στο 53΄ο Πολίμος έβγαλε σέντρα για 3η φορά και ο Φωτάκης με ιδανικό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Γκέκα για το 3-1. Στο 84΄ο Μωραίτης έφτασε τα 14 γκολ, αφού έπιασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Κωνσταντινόπουλο και μπήκε το κερασάκι στην τούρτα (4-1). Στο 88΄αποβλήθηκε ο Σωτηράκος με 2η κίτρινη.

Παναχαϊκή: Χαλκιάς, Πολίμος, Σωτηράκος, Φωτάκης (81΄Μαστραντωνάκης), Πλέγας, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος (67’ Μασούρας), Αντωνακόπουλος (74΄Αργυρόπουλος), Μωραΐτης

Πηγή: taklin