Πήρε το τρίποντο της αγωνιστικής ο Θρίαμβος – Νίκη επί του Πανλευκάδιου

0

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 4ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Θρίαμβο Λούρου και τον φιλοξενούμενο Πανλευκάδιο με το τρίποντο να μένει στους γηπεδούχους με σκορ 2-1.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και οι δυο ομάδες δεν είχαν πολλές κλασικές ευκαιρίες, σε ένα ματς με αρκετά φάουλ και δυνατές κόντρες. Την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα είχαν οι φιλοξενούμενοι στο 12΄με τον Κούτσικο ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 21΄με τον Παππά να έχει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Λιάσκο αλλά και εκεί το σκορ παρέμεινε στο 0-0. Στο 28΄οι γηπεδούχοι πάλι στο προσκήνιο με τον Σιδέρη αλλά το γκολ ήρθε στο 32΄με τον Κολιό να βρίσκει τα δίχτυα του Λιάσκου κάνοντας το 1-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Χριστοδούλου να πιάνει κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Βαρέλη κάνοντας το 1-1. Στο 62΄ο Νταλάκας μετά από σέντρα του Ζάκκα βρήκε δίχτυα με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα( 2-1). Από εκεί και πέρα το ίδιο σκηνικό στο υπόλοιπο δεύτερο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να έχουν γερές κόντρες και αρκετά φάουλ αλλά με το σκορ να παραμένει στο 2-1 με τον Θρίαμβο να βάζει στο σακί του τους τρεις βαθμούς της 4ης αγωνιστικής.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΦΙΤΣΑΣ Β.

ΒΟΗΘΟΙ: ΡΟΥΣΟΣ Ν. – ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.

ΘΡΙΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (ΜΠΑΛΑΦΑΣ): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΖΑΚΚΑΣ (ΜΑΡΓΕΤΗΣ 86΄), ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΔΑΡΔΑΣ (ΜΕΜΑ), ΠΑΠΠΑΣ (ΚΟΛΙΟΣ Γ 26΄), ΝΤΟΝΤΗΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ (ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 82΄), ΚΡΙΤΣΙΜΑΣ (ΔΗΜΑΣ 73΄).

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΟΛΑΓΚΙ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 82΄), ΓΑΖΗΣ (ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 77΄), ΤΣΙΑΒΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΘΕΙΑΚΟΣ (ΓΡΙΒΑΣ 71΄), ΚΟΚΟΛΗΣ, ΓΟΥΡΖΗΣ (ΘΕΟΧΑΡΗΣ 54΄), ΚΟΛΟΒΟΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΚΑΡΕΛΗΣ.