Με το διπλό έφυγε ο ΠΑΣ Θύελλα από την έδρα του ΠΕΑΣ Κατούνας την Κυριακή 21 Ιανουαρίου για το παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τελικό σκορ 2-4.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μετά από λάθος της άμυνας των παιχτών της Θύελλας. Η Θύελλα ισοφάρισε με Γότση μετά από ασίστ του Μπρούμου και στην επόμενη φάση η Κατούνα πήρε πάλι το προβάδισμα σημειώνοντας γκολ για το 2-1. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν  με Αρίδα σε 2-2 μετά από ασίστ πάλι του Μπρούμου και ο Μπρούμος συνεργάστηκε άψογα με τον Αρίδα και σκόραρε για το 2-3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες. Μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν κλασική ευκαιρία να ισοφαρίσουν το ματς με τον Καραίσκο  να λέει όχι με διπλή απόκρουση. Το τελικό 2-4 έκανε στο 80’ ο Αρίδας πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του στον αγώνα.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ-ΡΑΠΤΗΣ Χ.

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ:ΒΛΑΧΟΣ(86’ ΤΣΕΠΟ), ΚΑΠΟΤΗΣ,ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ε., ΜΑΛΦΑΣ, ΚΑΒΒΑΔΑΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Λ., ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ, ΠΕΤΟΥΣΗΣ(80’ ΑΡΓΥΡΟΣ), ΘΕΡΜΟΣ(84’ ΜΠΑΛΤΣΑΣ), ΚΑΡΥΔΗΣ(64’ ΓΟΥΡΖΗΣ).

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015(Καράμπαλης): ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ(72’ ΝΤΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ(85’ΚΥΡΙΤΣΗΣ), ΜΠΡΟΥΜΟΣ(84’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΑΡΙΔΑΣ(77’ ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΓΟΤΣΗΣ.