Ο Εθνικός επικράτησε του Θρίαμβου Λούρου με 4-0.

Φιλικό παιχνίδι με το Θρίαμβο Λούρου έδινε ο Εθνικός, επικρατώντας με σκορ 4-0. Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Μανιώτης, που παρ’ ότι χαφ πέτυχε χατ-τρικ, σκοράροντας τα τρία πρώτα γκολ. Στο 20ο λεπτό, εκμεταλλεύτηκε διώξιμο του αντίπαλου κίπερ και σκόραρε στην επαναφορά, ενώ στο ημίωρο, από πάσα του Λάππα πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο ίδιος παίχτης σκόραρε με ωραίο σουτ εκτός περιοχής για το 3-0, για να έρθει ο Τσαπι στο 75ο λεπτό και να γράψει το τελικό 4-0 για τον Εθνικό, με τον οποίο αγωνίστηκε και ο νεοαποκτηθείς Ντούσκας.

Θρίαμβος Λούρου : Παναγιωτίδης, Γόγολος, Σάκκος, Δήμας, Κώστας, Τζιάκος, Πάνου, Ζάκκας, Κολιός, Μπρούσας, Χαλάστρας
έπαιξαν και οι : Κατσαντώνης, Κολιός Π., Παπιγκιώτης, Τσελίκης, Τζώκας

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας) : Βαρέλης, Χρήστου, Μαλλάτος, Ντούσκας, Τσιφλίδης, Ντανάι, Μανιώτης, Λάππας, Βασίλας, Δημουλάς, Λαϊνάς
έπιαξαν και οι : Λέντζος, Τσάπι, Στούπας, Κορέσι, Καλπούζος, Κακιώνης, Σαραντάρης, Μολώνης

Πηγή: artagoal.gr

error: Content is protected !!