Ο Απόλλωνας νίκησε στην παράταση την Καστοριά με 83-75.

Οι «μελανόλευκοι» αν και προηγήθηκαν με 10 πόντους στην τρίτη περίοδο (50-40), οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους 17-6 κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια (60-60, στα 56”), Ακερ και Κιτσούλης έκαναν το 64-60, ο Μπένας το 64-62 ενώ ο Κιτσούλης με μία βολή το 65-62 για να ακολουθήσει το buzzer beater του Κακλαμάνου στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί με όπλο τα τρίποντα ο Απόλλωνας προηγήθηκε 77-69, προβάδισμα το οποίο και κράτησε έως το τέλος, κατακτώντας έτσι και τη νίκη.

Διαιτητές: Τσαρούχα-Τσώνος-Σπυρόπουλος Σπ. (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 13-18, 27-30, 52-43, 65-65 (κ.α.), 83-75
Απόλλωνας Π. (Οικονόμου) : Ερμείδης, Άκερ 18 (2), Ματαλών 9 (1), Μαστρογιαννόπουλος 14 (1), Αποστολίδης 4, Τσιάρας, Κιτσούλης 20 (5), Γόντικας 7, Χείλαρης 11 (1).
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 8 (1), Μπρόζος 9, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 6, Ναούμης 9, Κακλαμάνος 21 (3), Τερσενίδης, Λυμπάρης 6, Χαρισμίδης 1, Μπένας 4, Καραμαλέγκος 7.

Πηγή: basketblog.gr