Στις φιλικές νίκες επέστρεψε σήμερα ο Τηλυκράτης Λευκάδος αφού νίκησε σήμερα Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου στο γήπεδο της Παλαίρου τον Α.Ο Παλαίρου με σκορ 1-2.

Η ομάδα του Κυριάκου Παναγιωτίδη ήταν πολύ καλή στο 1ο μέρος απέναντι στην ομάδα του Παντζιαρά που φέτος θα αγωνίζεται για δεύτερη χρονιά στην Γ Εθνική, με καλή κυκλοφορία της μπάλας, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες χωρίς όμως να φτάσει στην επίτευξη του γκολ, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν δυνατό και να απειλούν την εστία του Σκιαδά.

Το σκορ για τον Τηλυκράτη άνοιξε στο 61ο λεπτό ο Γκίκας, ενώ στο 80ο λεπτό ο Περιστέρης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Λίτο στο 85ο λεπτό μετά από κάθετη πάσα του μικρού Πάρη Χασακή, ενώ στις καθυστερήσεις το σουτ του Χασακή βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, μεγάλη ευκαιρία για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Ντόμαρης- Κώτσης

Α.Ο Παλαίρου (Κυριάκος Παναγιωτίδης): Σκιαδάς, Νταλιάρδας, Ματσίγκος, Στριφτάρης, Ζέλος, Μπάτσος, Ιβάνοφ, Βουλγαρίδης, Λίτος, Ζάτσε, Τριαντακωνσταντής.

Έπαιξαν και οι: Κυριακίδης, Μαγκανάκης, Χασακής Π., Χασακής Χ., Μπουρδούβαλος, Κατσαμπάρης Δ., Σιδεράς, Τσέλιος.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Τρανουλίδης, Βρεττός, Καταγής Σ., Καταγής Λ.,Παναγιωτόπουλος, Κτενάς, Μπαλί, Φέτσης, Γεωργάκης, Μπαλογιάννης, Περιστέρης.

Έπαιξαν και οι: Τσελάι, Ρεκατσίνας, Πετράκος, Καλογερής, Σιδέρης, Γραμματικόπουλος, Γκίκας, Παπακωσταντής, Καραγκούνης.

[Best_Wordpress_Gallery id=”22″ gal_title=”Α.Ο Παλαίρου vs Τηλυκράτης Λευκάδος”]