Νίκη του ΠΑΣ Πρέβεζα στην Αχερουσία

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 24 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αχερουσίας ο αγώνας της 23ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, ανάμεσα στην τοπική Αναγέννηση και τον ΠΑΣ Πρέβεζα, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές από την Αχερουσία με τελικό σκορ 6-0.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα μετά από πολλές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος άνοιξαν το σκορ με τον Τριάντο στο 45’, για το 0-1 του ημιχρόνου.
Με πρωταγωνιστή τον Ζέρη στο δεύτερο ημίχρονο που πέτυχε χατ-τρικ (52’, 80’, 85’), ο ΠΑΣ Πρέβεζα έφτασε εύκολα στο 0-4. Το 0-5 έκανε ο Γκίνι στο 88’, ενώ ο Τσάλας έγραψε και αυτός το όνομά του στους σκόρερ του παιχνιδιού για το τελικό 0-6.
Στο 87’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Τσαβέλης Κ. των γηπεδούχων.

Διαιτητής: Κωνσταντίνου H.
Βοηθοί: Λάζαρης Γ.- Σολδάτος Σ.

Αναγέννηση Αχερουσίας (Βασιλάκης): ΤΣΑΒΕΛΗΣ Δ. (61’ ΤΣΑΒΕΛΗΣ Σ.), ΤΑΣΣΗΣ, ΜΠΑΡΚΑΜΠΑΣ, ΤΣΑΒΕΛΗΣ Κ., ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ Δ., ΦΑΡΜΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΛΕΝΑΣ (75’ ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ Β.), ΜΠΡΑΓΚΑΣ, ΤΣΑΒΟΣ, ΝΟΝΑΣ (86’ ΝΑΚΟΣ).
ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ, ΤΣΑΛΑΣ, DIAW, ΤΡΙΑΝΤΟΣ (65’ ΤΑΣΣΗΣ), ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, RUGJI, ΓΚΙΝΙ, ΚΑΖΟΥΚΑΣ (60’ ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΙΟΣ), ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ, ΖΕΡΗΣ.