Νίκη του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στο δυνατό φιλικό τεστ με τον Θρίαμβο Λούρου

Ένα δυνατό φιλικό «τεστ» προετοιμασίας εν’ όψει των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων  για τη σεζόν 2018-2019  ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, είχαν την ευκαιρία να δουν όσοι βρέθηκαν σήμερα Κυριακή 26 Αυγούστου και ώρα 18:00 στις κερκίδες του γηπέδου Λούρου.

Η ομάδα του Μπαλάφα στάθηκε επάξια στον αγωνιστικό χώρο απέναντι στον βελτιωμένο και με αρκετές καλές προσθήκες ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου που φέτος θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 αν και προηγήθηκε στο σκορ, αφήνοντας όμως πολύ καλές εντυπώσεις.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο χωρίς τέρματα χωρίς ιδιαίτερες φάσεις με τις ομάδες να παίζουν ένα σκληρό παιχνίδι κέντρου και τους ποδοσφαιριστές να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους. Η μοναδική αξιόλογη φάση του πρώτου ημιχρόνου το δυνατό μακρινό σουτ του Τζαφέρη στο 39’ με τον Ραχιώτη να αποκρούει δύσκολα και να κρατάει το μηδέν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν πιο επιθετικά. Στο 47’ ένα δυνατό σουτ του Σιδέρη πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 62’ ο Σιδέρης κυνήγησε τη φάση και πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. Το Καναλάκι απάντησε σχεδόν αμέσως, όταν μετά από λάθος του τερματοφύλακα Παπιγκιώτη ο Καρίπογλου σκόραρε για το 1-1, ενώ στο 69’ μετά από ασίστ του Γούλα ο Μιχάλης σκόραρε για το τελικό 1-2.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ

Βοηθοί: ΓΑΤΣΙΟΣ – ΚΕΦΗΣ

Θρίαμβος Λούρου (Μπαλάφας): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΚΡΙΤΣΙΜΑΣ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΤΣΑΦΕΡΗΣ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΖΑΚΚΑΣ, ΔΑΡΔΑΣ.

Έπαιξαν και οι: ΝΤΟΝΤΗΣ, ΛΙΟΝΤΟΣ, ΓΚΟΥΡΑΣ, ΣΙΣΚΑΣ, ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ, ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ, ΚΑΠΠΑΣ.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Ναστούλης): ΡΑΧΙΩΤΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ, ΠΑΝΟΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΓΟΥΛΑΣ, ΕΛΕΖΙ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΚΕΙΤΑ.

Έπαιξαν και οι: ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΝΟΝΑΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΖΑΚΚΑΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΡΑΣΟΥΛΗΣ, ΤΣΕΒΙΤ, ΤΖΙΜΑΣ.