Νίκη του Πας Πρέβεζα κόντρα στον Α.Ο. Ρία (φώτο)

Με νίκη κόντρα στον Α.Ο. Ρία έκλεισε την κανονική ροή των αγωνιστικών ο Πας Πρέβεζα όπου αγωνίστηκε στην έδρα του Ρία στο Δημοτικό Στάδιο του Αγίου Θωμά για την 30η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας σήμερα Σάββατο 21 Απρίλιου 2018 και με ώρα έναρξης στις 16:00.

Ο ΠΑΣ μετά την σημερινή ήττα του Καναλακίου στην Πλαγιά, οδηγείται με πλεονέκτημα στα μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική μαζί με Αχέρων Καναλακίου, Απόλλων Πάργας, Α.Ο Καρυάς και Θρίαμβο Λούρου, όπου μέσα από την διαδικασία τους θα μάθουμε και τον φετινό πρωταθλητή της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ο Πας μπήκε πολύ πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 7΄ο Μπόμπορης έκανε το 0-1 ενώ στο 18΄ο ίδιος παίχτης ξαναβρήκε δίχτυα για το 0-2. Οι μικροί του Ρία πάλεψαν να κρατήσουνε το σκορ αλλά ο Τουλκερίδης στο 22΄έκανε το 0-3 κλειδώνοντας την νίκη από νωρίς. Το ίδιο σκηνικό με τον ρυθμό και από τις δυο ομάδες να έχει πέσει αλλά με χατ-τρικ του Μπόμπορη, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-4,  όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι το ίδιο σκηνικό και από τις δυο ομάδες αλλά με τον Τουλκερίδη να κάνει το 0-5 στο 62΄, ενώ στο 68΄ο Τσάλας και στο 75΄ο Τουλκερίδης πετυχαίνοντας και αυτός χατ-τρικ ήρθαν και ολοκλήρωσαν την σημερινή νίκη με τελικό σκορ 0-7.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Μαυροκεφάλου – Παππάς

ΑΟ ΡΙΑ (Κωστής): Τσιόκος, Μέξης, Ορφανός, Κωστής Λ. (65′ Σοροντίλας), Μιχαήλογλου, Νιχωρίτης, Σητεμπάρι, Χήτος, Μουκάνος, Κωστής Π., Νάσης.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας): Κώτσης, Καραμούτσιος, Τουργέλης (24′ Τάσσης), Λεόπουλος, Γκίνι (46′ Πανταζής), Τουλκερίδης, Σκαμνέλος (46′ Κατσούλας), Τσάλας, Ντέτσικας, Μπόμπορης (36′ Ζέρης), Δημουλιάς.