Νίκη του Κεραυνού Θεσπρωτικού με χατ-τρικ Μπότσαρη

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 20/12 το ματς της 15ης αγωνιστικής ανάμεσα στο γηπεδούχο Κεραυνό Θεσπρωτικού και την Α.Ε Πρέβεζας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ένα εύκολο τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο γήπεδο διεκδικώντας από το πρώτο λεπτό τον αγώνα και μόλις στο 3’ ο Μαλέσκος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Στο 23’ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ο Αθανασόπουλος αυτή τη φορά διαμόρφωσε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, ο προπονητής των φιλοξενουμένων κ. Κώστας Αμάραντος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Ζέρη, ο οποίος πρόσθεσε δύναμη και πάθος στην ομάδα του και με δικές του ενέργειες η Ένωση είχε 2-3 καλές ευκαιρίες να μειώσει το σκορ αλλά λίγο οι μικροί και άπειροι συμπαίχτες λίγο ο θηριώδης τερματοφύλακας των γηπεδούχων, οι ευκαιρίες δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 60’ ο Μπότσαρης έκανε το 3-0 και στο 79’ ξαναχτύπησε για το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε με τρίτο προσωπικό του τέρμα ο Μπότσαρης με μια εξαιρετική προσπάθεια αφού πήρε την μπάλα από τον χώρο του κέντρου και έφτασε έως το αντίπαλο τέρμα. Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 5-0.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΜΠΑΚΟΣ Α- ΚΩΤΣΗΣ Θ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(ΚΟΛΙΟΣ): ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΛΑΙΝΑΣ, ΤΖΙΜΑΣ(56’ ΝΤΟΒΑΣ), ΣΙΩΡΟΣ(68’ ΠΑΝΟΥΣΗΣ), ΚΟΥΣΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ(87’ ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ), ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ(64’ ΦΕΚΚΑΣ).

Α.Ε ΠΡΕΒΕΖΑΣ(ΑΜΑΡΑΝΤΟΣ): ΚΕΤΙΚΟΓΛΟΥ, ΚΩΣΤΗΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΔΗΜΑΣ(46’ ΖΕΡΗΣ), ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ(62’ ΝΤΕΝΤΕΣ), ΖΙΩΓΚΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΑΡΔΑΜΑΝΗΣ(60’ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ), ΤΑΣΣΗΣ, ΒΑΝΙΩΤΗΣ(55’ ΤΣΑΤΣΟΣ).