Νίκη του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου απέναντι στον Θρίαμβο Λούρου για την 3η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Π-Λ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η 3η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας με τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου να υποδέχεται στην έδρα του τον Θρίαμβο Λούρου και να παίρνει την νίκη με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 44ο λεπτό με αυτογκόλ του Πάνου, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 50ο λεπτό ο Μπρούβας αποβάλλεται από τον αγώνα με απευθείας κόκκινη, αφού απώθησε τον διαιτητή του αγώνα κ. Χουλιάρα μετά από διαμαρτυρία για πέναλτι στον Γεωργίου με το παιχνίδι να διακόπτεται για δέκα λεπτά ενώ στο 55ο λεπτό ο αγώνας στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Γεωργίου με σπάσιμο στη μύτη που  μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Άρτας. Ο Παντελίδης διπλασίασε τα τέρματα για τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και το 3-0 ήρθε με γκολ του Κίτσιου στο 72ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με 3-1 στο 76ο λεπτό με γκολ του Καρασαββίδη.

Διαιτητής: Χουλιάρας Δ.

Βοηθοί: Λάζαρης Γ.- Πάτσης Ι.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ(ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΤΣΑΙΜΟΣ, ΚΟΥΡΑ, ΒΛΑΧΟΣ, SUKU, ΓΑΚΗΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ(85’ ΕΞΑΡΧΟΣ), ΛΙΟΝΤΟΣ(46’ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ), ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ(90 ΤΣΑΛΗΣ), ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (ΛΕΤΣΟΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΤΣΙΑΚΟΣ(65’ ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ), ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΔΗΜΑΣ Θ., ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ(46’ ΓΕΩΡΓΙΟΥ- 60’ ΣΑΚΚΟΣ Χ.), ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ.