Νίκη του Άκτιου Απόλλων απέναντι στον Α.Σ. Μολοσσών στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι (φώτο)

O Άκτιος Απόλλων υποδέχτηκε σήμερα Σάββατο 10 Μαρτίου και ώρα 17:00 μ.μ  στο ΔΑΚ Πρέβεζας τον Α.Σ. Μολοσσών Ιωαννίνων στα πλαίσια της προ-τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του coach Παπαμιχαήλ ξεκίνησαν πολύ δυναμικά για το 25-9 του πρώτου δεκαλέπτου, ενώ τελείωσαν το ημίχρονο προηγούμενοι 43-22. Οι φιλοξενούμενοι έγιναν πιο επιθετικοί στο δεύτερο μέρος και με ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο (12-22), απείλησαν τους γηπεδούχους που κατάφεραν να πάρουν τη νίκη τελικά με σκορ 68-62.

Η ομάδα του Άκτιου Απόλλων στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι κατάφεραν να συνδυάσουν μια καλή εμφάνιση με το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 25-9,43-22, 56-40, 68-62.

Άκτιος Απόλλων(Παπαμιχαήλ Μ.): ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α., ΖΩΗΣ, ΣΙΑΡΚΟΣ, ΡΙΠΠΗΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ, ΤΖΑΛΛΑΣΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΓΚΟΠΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΤΣΕΤΣΙΚΑΣ.

Α.Σ Μολοσσών(Καρβούνης Δ.): ΧΑΡΟΣ, ΤΣΟΥΚΑΝΕΛΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΑΣΤΟΡΑΣ, ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ, ΣΙΩΖΙΟΣ, ΜΠΙΛΑΝΑΚΗΣ, ΓΑΛΙΑΝΟΣ, ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ, ΜΑΝΟΣ