Νίκη στην πρεμιέρα της Α ΕΠΣ Π-Λ για Α.Ο Καρυάς απέναντι στον Απόλλων Πάργας

Μεγάλη νίκη πέτυχε χθες 23 Σεπτεμβρίου για την 1η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Π-Λ  ο ΑΟ Καρυάς με αντίπαλο τον Απόλλων Πάργας,  παίρνοντας την νίκη με 3-1 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Η σκληροτράχηλη Καρυά άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Σταματέλο, ενώ λίγο αργότερα ο Απόλλων ισοφάρισε με τον Βέκιο, με τον διαιτητή του αγώνα κ. Χουλιάρα να στέλνει ισόπαλες τις ομάδες στα αποδυτήρια του ημιχρόνου.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για την νίκη στο 2ο ημίχρονο και στο 75ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με γκολ του Ορφανού, ενώ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 85ο λεπτό έγραψε το τελικό σκορ 3-1, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του και μαζί τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.