Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 04 Μαρτίου 2018 και ώρα 11:00π.μ. ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής του Α ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Α.Ο. Μύτικα και τον φιλοξενούμενο ΠΑΕ Λευκατά 2000 στο Δημοτικό Στάδιο Μύτικα με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με 4-1 αλλά πλέον κοιτάζουν τα μπαράζ ανόδου στην Α κατηγορία.

Να τονίσουμε ότι οι τρείς πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα είναι ΠΑΣ Θύελλα 2015, Ίωνες Αγίου Νικολάου και Α.Ο. Μύτικας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλα και με τον Βερύκιο σε μεγάλα κέφια έκαναν το 2-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 αλλά με τον Βερύκιο να κάνει χατ τρικ και τον Ράπτη να σκοράρει στην πρώτη εμφάνιση στην ομάδα για το τελικό 4-1.

Δαιτητης: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ

Βοηθοι:  ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ – ΚΩΤΣΗΣ

Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑΣ (ΒΕΡΜΠΗΣ): ΝΟΒΑΣ, ΜΥΤΙΚΑΣ, ΝΤΟΜΑΡΗΣ(86 ΦΑΡΜΑΚΗΣ ), ΒΕΡΜΠΗΣ (54 ΡΑΠΤΗΣ), ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ, ΝΟΒΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(72΄ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ), ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΩΛΕΤΣΗΣ (ΤΑΣΟΥΛΗΣ 81΄).

ΠΑΕ ΛΕΥΚΑΤΑΣ 2000: ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΛΑΥΡΑΝΟΣ 69΄), TODO, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΤΖΟΛΟΣ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 46΄(ΤΣΙΛΗΣ 78΄)), ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ, ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ.