Μοιράστηκαν γκολ και εντυπώσεις Θρίαμβος Λούρου και Αχέρων Καναλακίου (φώτο)

Ισόπαλο  αναδείχθηκε σήμερα 30 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:00 το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα σε Θρίαμβο και ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, σε ένα <<χορταστικό>> ματς που τα είχε όλα, δυνατά μαρκαρίσματα, πάθος, τέσσερα γκολ και πολλές τελικές φάσεις.

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με πέναλτι και εκτελεστή τον Ζήση μετά από υπόδειξη του Ρίππη σε χέρι του Πάνου, ενώ στο 41ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στο 0-2 όταν ο Ζήσης έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Παναγιωτίδη. Η ομάδα του Λούρου απείλησε στο 45ο λεπτό με τον Γεωργίου και με τον Μπρούβα στις καθυστερήσεις μετά από σέντρα του Κολιού να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίχτες μετά από αποβολή του Ντουζιάρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 51ο λεπτό μετά από καλή εκτέλεση φάουλ του Μπρούβα, ο Λιάσκος έδιωξε νευρικά. Στο 60ο λεπτό ο Αχέρων πέτυχε το 0-2 με τον Βασιλείου μετά από λάθος διώξιμο του τερματοφύλακα του Λούρου. Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν από το εις βάρος τους 0-2 και ανέβασαν στροφές  μετά το 60ο λεπτό  ψάχνοντας την ισοφάριση. Στο 63ο λεπτό μετά από σέντρα του Μπρούβα ο Χαλάστρας με κεφαλιά μείωσε σε 1-2 ενώ στο 66ο λεπτό ο Μπρούβας μετά από πάσα του Δήμα ισοφάρισε το ματς σε 2-2. Στο 81ο λεπτό μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το ματς όταν ο Κολιός Γ. σε άδειο τέρμα δε μπόρεσε να σκοράρει.

Διαιτητής: ΡΙΠΠΗΣ Μ..

Βοηθοί: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π

Θρίαμβος Λούρου (ΛΕΤΣΟΣ Σ.): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ,  ΤΖΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΟΥ (46΄ΔΗΜΑΣ Θ.) , ΓΟΓΟΛΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ Π. (80΄ ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ), ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ,  ΓΕΩΡΓΙΟΥ (53΄ ΣΑΚΚΟΣ) , ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΖΑΚΚΑΣ (46΄ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ), ΔΗΜΑΣ Χ.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (ΤΖΙΜΑΣ Χ.): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΜΥZEKIARI, ΜΠΟΥΡΝΑΣ, ΝΤΟΥΤΖΙΑΡΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΤΖΙΜΑΣ, ΖΗΣΗΣ (91΄ ΤΖΑΦΕΡΗΣ), ΕΛΕΖΙ (67΄ΠΑΠΠΑΣ), ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΝΑΤΣΗΣ (75΄ΚΟΛΙΟΣ Σ.).