Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 στο δημοτικό στάδιο Αγίου Γεωργίου παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες που δυσκόλευαν τους ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων, ο αγώνας της 21ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην τοπική ομάδα του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 0-4.

Οι παίχτες του Χρήστου Τζίμα προηγήθηκαν με δυο εύστοχα πέναλτι του Νικολάου (35’, 44’) σε 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παππάς διαμόρφωσε στις αρχές του ημιχρόνου το 0-4, ενώ το τελικό 0-4 ήρθε με κεφαλιά του Καρίπογλου.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Αχέρων φιλοξενεί στην έδρα του τον Α.Ο Καρυάς.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ.- ΣΙΣΚΑΣ Σ.

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου ( Έξαρχος): ΡΙΖΟΣ, SUKU, ΝΑΣΤΟΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΤΣΙΝΤΖΟΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ, ΡΑΜΑΙ (67΄ΤΣΙΑΠΗΣ), ΒΛΑΧΟΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ (55΄ΝΙΚΑΣ).

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ( Τζίμας): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΜΥΖΕΚΙΑΡΙ, ΞΕΝΟΣ, ΜΠΑΚΑΣ (65΄ΖΗΣΗΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (46΄ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ), MOXHA, ΕΛΕΖΙ, ΠΑΠΠΑΣ (85΄ΚΟΛΙΟΣ), ΤΖΙΜΑΣ (60΄ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ), ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ.