Με το διπλό έφυγε ο Αχέρων Καναλακίου από τον Ηρακλή Αγ. Γεωργίου

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018 στο δημοτικό στάδιο Αγίου Γεωργίου παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες που δυσκόλευαν τους ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων, ο αγώνας της 21ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην τοπική ομάδα του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 0-4.

Οι παίχτες του Χρήστου Τζίμα προηγήθηκαν με δυο εύστοχα πέναλτι του Νικολάου (35’, 44’) σε 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παππάς διαμόρφωσε στις αρχές του ημιχρόνου το 0-4, ενώ το τελικό 0-4 ήρθε με κεφαλιά του Καρίπογλου.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Αχέρων φιλοξενεί στην έδρα του τον Α.Ο Καρυάς.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ.- ΣΙΣΚΑΣ Σ.

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου ( Έξαρχος): ΡΙΖΟΣ, SUKU, ΝΑΣΤΟΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΤΣΙΝΤΖΟΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ, ΡΑΜΑΙ (67΄ΤΣΙΑΠΗΣ), ΒΛΑΧΟΣ, ΚΟΥΣΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ (55΄ΝΙΚΑΣ).

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ( Τζίμας): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΜΥΖΕΚΙΑΡΙ, ΞΕΝΟΣ, ΜΠΑΚΑΣ (65΄ΖΗΣΗΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (46΄ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ), MOXHA, ΕΛΕΖΙ, ΠΑΠΠΑΣ (85΄ΚΟΛΙΟΣ), ΤΖΙΜΑΣ (60΄ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ), ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ.