Με το διπλό έφυγε η Φορτούνα Βαλανιδοράχης από την Αχερουσία

Με το διπλό έφυγε η Φορτούνα Βαλανιδοράχης σήμερα Σάββατο 31 Μαρτίου 2018 και ώρα 15:00 από το γήπεδο Αχερουσίας αφού επικράτησε με σκορ 1-3 της τοπικής Αχερουσίας για την 28η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 12’ με τον Νικολάου για το 0-1. Ο συνήθης ύποπτος σκόρερ της Φορτούνας Πέτρος Νόνας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 28’ για το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Παππά σε 1-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 73΄ ο Γεωργίου με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-3, ενώ αξίζει να αναφέρουμε πως ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης Τσαβέλης Δ. απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε δυο φορές ο Νόνας, μετά από επανάληψη που έδωσε ο διαιτητής του αγώνα κ. Αναγνωστάκης, από τον οποίο οι γηπεδούχοι έχουν πολλά παράπονα από τη σημερινή διαιτησία.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΖΩΤΟΣ Δ.- ΚΟΛΙΤΣΗΣ Ι.

Αναγέννηση Αχερουσίας(Βασιλάκης): ΤΣΑΒΕΛΗΣ Δ., ΤΑΣΣΗΣ, ΜΠΑΡΚΑΜΠΑΣ, ΤΣΑΒΕΛΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΛΕΝΑΣ (68΄ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΠΑΠΠΑΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΤΣΑΒΟΣ, ΝΟΝΑΣ (85΄ΝΑΚΟΣ).

Α.Ε Φορτούνα Βαλανιδοράχης(Κασκάνης): ΤΣΟΒΙΛΗΣ (81΄ΤΑΤΣΗΣ), ΠΑΠΠΑΣ, ΝΟΝΑΣ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Α., ΣΟΥΠΕ (73΄ΠΗΛΙΟΣ), ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΕΥΘΥΜΙΟΥ (81΄ΒΑΒΒΑΣ), ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ (81΄ΚΑΣΚΑΝΗΣ), ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΙΩΑΝΝΟΥ.