Με Ορφανό στις καθυστερήσεις «απέδρασε» από το Θεσπρωτικό η Καρυά

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 14 Απριλίου 2018 και ώρα 16:00 στο Δημοτικό στάδιο Θεσπρωτικού το παιχνίδι της 29ης αγωνιστικής ανάμεσα στον τοπικό Κεραυνό και την φιλοξενούμενη ομάδα του Α.Ο Καρυάς, με τις δυο ομάδες να αντιμετωπίζουν πολλές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών τους σε δύσκολες καιρικές συνθήκες και τους φιλοξενούμενους να φεύγουν τελικά με τη νίκη με σκορ 1-2.

Ένα παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά χωρίς καλές φάσεις με την ομάδα της Καρυάς να στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα των φιλοξενουμένων με τον Ορφανό στο 26’, ενώ η απάντηση ήρθε από τον Φέκκα. Στο 44΄ ο Μονόλιθος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αιφνιδίασε τον Κατσένο για το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν πιο δυνατά με σκληρά μαρκαρίσματα, ενώ το ματς έγινε γρήγορο και είχε περισσότερες φάσεις. Στο 57’ ο Φέκκας έφερε το ματς στα ίσα γράφοντας το 1-1. Στο 59΄ο Βλάχος πέτυχε γκολ για την Καρυά που ακυρώθηκε από τον διαιτητή του αγώνα καθώς ο παίχτης ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 76΄υπήρξε διαπληκτικός στο ματς ανάμεσα στον Μεϊντάνη των φιλοξενουμένων και τον Χουλιάρα των γηπεδούχων , με το παιχνίδι να διακόπτεται για δυο λεπτά για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και τους δυο παίχτες να βλέπουν την κόκκινη κάρτα. Στο 91’ ήταν η ώρα του Ορφανού, ο οποίος πήρε την μπάλα από τον χώρο του κέντρου, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του ανήμπορου να αντιδράσει Κατσένου, γράφοντας το 1-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.
Βοηθοί: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π.- ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

Κεραυνός Θεσπρωτικού(Κολιός): ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΦΙΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΠΑΝΟΥΣΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΝΤΟΒΑΣ(86’ ΤΖΙΜΑΣ Κ.), ΣΤΟΥΠΑΣ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ(54’ ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ), ΚΟΥΣΗΣ(60’ ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ), ΦΕΚΚΑΣ(69’ ΣΙΟΥΜΑΛΑΣ).
Α.Ο Καρυάς: ΒΕΝΕΤΗ, ΧΑΓΙΑΝΝΗΣ, GJOLENA(74’ ΓΟΥΛΑΣ) ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΣΑΝΤΑΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΕΝΤΑΝΗΣ, ΜΟΝΟΛΙΘΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΚΑΒΒΑΔΑΣ(69’ ΠΑΠΑ).