Η Ελλάδα προκρίθηκε στα νοκ άουτ ματς όπου θα αντιμετωπίσει τη Λιθουανία στη φάση των «16».

Το πανόραμα του Eurobasket 2017

Α’ όμιλος
Ελσίνκι, Φινλανδία

1. Σλοβενία / 5-0
2. Φινλανδία / 3-1
3. Γαλλία / 3-2
4. Ελλάδα / 2-3
5. Πολωνία / 1-4
6. Ισλανδία / 0-4
6/9
Σλοβενία – Γαλλία 95-78
Ελλάδα – Πολωνία 95-77
20:45 Φινλανδία – Ισλανδία
*Ακόμα και σε περίπτωση ήττας από την Ισλανδία, η Φινλανδία τερματίζει δεύτερη στον Α’ όμιλο αφού υπερτερεί σε ενδεχόμενη ισοβαθμία με τους Γάλλους λόγω της νίκης στο μεταξύ τους παιχνίδι στην πρεμιέρα.

Β’ όμιλος
Τελ Αβίβ, Ισραήλ

1. Λιθουανία / 4-1
2. Γερμανία / 3-2
3. Ιταλία / 3-2
4. Γεωργία ή Ουκρανία
5. Γεωργία ή Ουκρανία ή Ισραήλ
6. Ισραήλ ή Ουκρανία
6/9
Γερμανία – Λιθουανία 72-89
Γεωργία – Ιταλία 69-71
20:45 Ισραήλ – Ουκρανία
* Η Γεωργία προκρίνεται στους «16» αν ηττηθεί η Ουκρανία από το Ισραήλ.
* Η Ουκρανία προκρίνεται στους «16» αν επικρατήσει του Ισραήλ και αφήνει έξω τη Γεωργία.

Γ’ όμιλος
Κλουζ-Ναπόκα, Ρουμανία

1. Ισπανία / 4-0
2. Κροατία / 3-1
3. Μαυροβούνιο / 2-2
4. Ουγγαρία / 2-2
5. Τσεχία / 1-3
6. Ρουμανία / 0-4
Πέμπτη 7/9
14:30 Τσεχία – Κροατία
17:15 Ουγγαρία – Ισπανία
20:45 Μαυροβούνιο – Ρουμανία

Δ’ όμιλος
Κωνσταντινούπολη – Τουρκία

1. Λετονία /3-1
2. Σερβία / 3-1
3. Ρωσία / 3-1
4. Τουρκία / 2-2
5. Βέλγιο / 1-3
6. Μ. Βρετανία / 0-4
Πέμπτη 7/9
14:30 Ρωσία – Μεγάλη Βρετανία
17:15 Βέλγιο – Σερβία
20:45 Λετονία – Τουρκία

Φάση των «16»

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
1. Γερμανία – Γαλλία
2. Σλοβενία – Β4
3. Λιθουανία – Ελλάδα
4. Φινλανδία – Ιταλία
ΩΡΕΣ: 12:30, 15:15, 18:45, 21:30
*εκκρεμεί η ανακοίνωση της σειράς των αγώνων

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
5. Ισπανία – Δ4
6. Δ2 – Γ3
7. Κροατία – Δ3
8. Δ1 – Γ4
ΩΡΕΣ: 12:30, 15:15, 18:45, 21:30
*εκκρεμεί η ανακοίνωση της σειράς των αγώνων

Προημιτελικά
Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου

9. Νικητής 1 – Νικητής 5
10. Νικητής 2 – Νικητής 6
Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου
11. Νικητής 3 – Νικητής 7
12. Νικητής 4 – Νικητής 8

Ημιτελικά
Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου

13. 21.30 Νικητής 9 – Νικητής 10
Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου
14. 21.30 Νικητής 11 – Νικητής 12
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
Μικρός τελικός

17:00 Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14
Τελικός
21:30 Νικητής 13 – Νικητής 14

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.