Με Κάτσενο και Ζιώγα πήρε τη νίκη ο ΠΑΣ Παλιάμπελα

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Τσουκαλάδων ο αγώνας της 17ης αγωνιστική της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο Αναγέννηση Τσουκαλάδων  και τον ΠΑΣ Παλιάμπελα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ματς με σκορ 3-2 και να επιστρέφουν στα θετικά αποτελέσματα.

Η Αναγέννηση προηγήθηκε 1-0. Το 1-1 έκανε ο Κάτσενος με ωραία ενέργεια και αφού η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού ξεγελώντας τον τερματοφύλακα, αυτό ήταν το σκορ του ημίχρονου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν  2 δοκάρια και ένα τετ-α-τετ που η μπάλα κατέληξε άουτ. Κάπου εκεί στο 60 ο Ροντογιάννης Φ. έκανε το 2-1 αφού η άμυνα του ΠΑΣ δεν μπόρεσε 3 φορές να διώξει την μπάκα από τα καρέ . Οι φιλοξενούμενοι κάπου εκεί πήραν μπροστά και με 2 προσωπικά γκολ του Ζιώγα έκαναν το 2-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Ο ίδιος παίχτης είχε και 2 καλές στιγμές σε 2 εκτελέσεις φάουλ.

Συγκίνηση υπήρχε στο τέλος του παιχνιδιού με τον πρώτο τερματοφύλακα του ΠΑΣ Ντελή να χαιρετά τους συμπαίκτες του αφού την Παρασκευή αναχωρεί για Αυστραλία.

Διαιτητής: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ. – ΝΤΟΥΣΚΟΣ Σ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: ΤΡΟΚΑ, ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗΣ(87’ ΚΙΤΣΟΣ), ΤΟΣΚΑ, ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π(46’ ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Ν.(32’ ΒΕΡΓΙΝΗΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π., ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ(35’ ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.), ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ.

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ: ΝΤΕΛΗΣ(46’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ), ΝΤΑΛΑΣ, ΜΑΝΤΖΟΥΤΣΟΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΖΙΑΒΡΑΣ, ΔΟΣΗΣ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ, ΚΑΛΥΒΑΣ, ΖΙΩΓΑΣ,