Με τον καλύτερο τρόπο άνοιξε την πρεμιέρα της 1ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Π-Λ ο Α.Ο Πλαγιάς, αφού κέρδισε με σκορ 0-5 εκτός έδρας τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου.

Η νεοφώτιστη ομάδα του Ηρακλή δε μπόρεσε να αντιδράσει, απέναντι στους φιλοξενούμενους που ήταν αποφασισμένοι από την αρχή του παιχνιδιού και δημιούργησαν πολλές φάσεις και γκολ.

Η ομάδα του Θωμά Βασιλειάδη θέλοντας να γλυκάνει τον αποκλεισμό του κυπέλλου, παρουσιάστηκε σήμερα αρκετά ανταγωνιστική από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Φερεντίνο και ο Σταμουλάκης λίγο αργότερα σκόραρε για το 2-0. Ο Φερεντίνος πέτυχε 2ο προσωπικό γκολ για το 3-0 στο δεύτερο ημίχρονο ενώ για την ομάδα της Πλαγιάς σκόραραν και οι Μωραΐτης με πέναλτι αλλά και ο Φραγκολιός.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ-ΛΑΖΑΡΟΥ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ( ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΡΙΖΟΣ, ΚΙΟΥΡΑ, SUKU, ΒΑΣΣΙΟΣ (ΒΛΑΧΟΣ), ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ, ΝΑΣΤΟΣ (ΤΣΑΠΗΣ), ΈΞΑΡΧΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΥ), ΛΙΟΝΤΟΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΣΕΡΕΤΗΣ, ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ.

Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ ( ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ): ΚΑΤΑΓΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΣΤΑΝΤΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΩΡΑΪΤΗΣ Ι., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ (ΚΑΤΑΓΗΣ), ΜΩΡΑΪΤΗΣ Β., ΚΑΤΑΓΗΣ Β. (ΜΩΡΑΪΤΗΣ).