Ένα ημίχρονο χρειάστηκε ο Αμβρακικός για να πάρει το σημερινό ματς της 11ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας απέναντι στον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου.

Οι παίχτες του Βαγγέλη Φίντζου μπήκαν επιθετικά στο ματς από τα πρώτα λεπτά και μόλις στο 6ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι με τον Γκολάκου να το εκτελεί για το 1-0. Στο 11ο λεπτό ο Γκολάκος με σουτ διαμόρφωσε το 2-0 με δεύτερο προσωπικό του γκολ, ενώ στο 14ο λεπτό ο Μπεκιάρης διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίχτες αφού στο 33’ αποβλήθηκε ο Σουκού με απευθείας κόκκινη ενώ την κόκκινη του Γκούμα αντίκρισε και ο τερματοφύλακας Τσάιμος.

Διαιτητής: ΓΚΟΥΜΑΣ Γ.

Βοηθοί: ΡΟΥΣΟΣ Ν. ΣΟΛΔΑΤΟΣ Σ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(ΦΙΝΤΖΟΣ): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ(ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ), ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΡΕΠΠΑΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-Σ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ(ΖΗΚΟΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(ΦΟΥΡΛΗΣ), ΓΚΙΝΙ, ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ(ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ(ΚΩΝΣΤΑΣ): ΤΣΑΙΜΟΣ, ΚΙΟΥΡΑ, SUKU, ΒΑΣΣΙΟΣ(ΠΑΝΟΣ), ΓΑΚΗΣ(ΡΙΖΟΣ), ΧΡΗΣΤΟΥ, ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ, ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΛΙΟΝΤΟΣ(ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.