Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Ζαλόγγου ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής του Β ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στην γηπεδούχο ομάδα της Θύελλας Σινώπης και της φιλοξενούμενης του Αετού Αγιάς με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς, αφού το τελικό σκορ ήταν ισόπαλο (3-3).

Ο Αετός Αγιάς μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο πρώτο λεπτό έκανε το 0-1 με τον Ντάλλα, ενώ στο 11΄μετά από λάθος της άμυνας της Θύελλας ο Λιάλος με πλασέ από τη μικρή περιοχή διαμόρφωσε το 0-2. Στο 20΄μετά από κόρνερ υπέρ των φιλοξενουμένων και την απόκρουση του τερματοφύλακα της Θύελλας, ο Γαβριήλ στην επαναφορά με προβολή διαμόρφωσε το 0-3. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στο 38΄ο Γαλάνης με κεφαλιά μετά από πάσα του Αηδώνη  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-3, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα έκανε την ολική ανατροπή. Στο 82’ ο Αηδώνης με απευθείας φάουλ από πλάγια θέση σκόραρε για το 2-3 και στο 90΄ο Σπυράκος στην πλάτη της άμυνας με κεφαλιά κρέμασε τον Χριστοδούλου για το 3-3, βάζοντας τρικλοποδιά στον Αετό Αγιάς ρίχνοντας τον από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα σε συνδυασμό με τη σημερινή νίκη της Δόξας Ωρωπού.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΠΑΤΣΗΣ Ι.

ΒΟΗΘΟΙ: ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ Θ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ: ΤΥΡΕΚΟΓΛΟΥ Π., ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΜΠΟΥΖΟΥΚΗΣ, ΤΥΡΕΚΟΓΛΟΥ Ε., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΓΑΛΑΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ, ΑΗΔΩΝΗΣ.

ΑΝΑΠ/ΚΟΙ: ΝΑΣΗΣ, ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΑΝΤΕΛΛΗΣ, ΟΥΖΟΥΝΟΓΛΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΙΚΡΩΝΗΣ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΤΣΕΠΗΣ, ΛΙΑΛΙΑΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ Σ-Β, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΓΑΒΡΙΗΛ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΒΑΡΤΖΙΩΤΗΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ Χ., ΝΤΑΛΛΑΣ Δ., ΛΙΑΛΙΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΥΡΙΣΚΛΑΒΟΣ, ΓΚΟΓΚΟΖΩΤΟΣ, ΝΤΑΛΛΑΣ Σ., ΛΕΝΗΣ.