Σε ένα τοπικό ντέρμπι που πραγματοποιήθηκε σήμερα 20 Οκτωβρίου στο γήπεδο Πλαγιάς για την 6η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, Πλαγιά και Πάλαιρος δεν βρήκαν δίχτυα αφού δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ τις λιγοστές ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν, με το παιχνίδι να τελειώνει ισόπαλο 0-0 και τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής΄.

Στο 17’ ο Kalemi βγήκε απέναντι από τον Καταγή με τον τελευταίο να του λέει ΟΧΙ, ενώ στο 24’ η Πλαγιά ήταν η σειρά της να απαντήσει όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Καταγής Ε. χωρίς αντίπαλο έστειλε τη μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση. Στο 42’ σουτ του Χασακή Π. για την Πάλαιρο απείλησε την εστία των γηπεδούχων, με τις δυο ομάδες να οδηγούνται χωρίς γκολ στα αποδυτήρια του ημιχρόνου.

Νέα ευκαιρία για την Πάλαιρο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Καταγή να κρατάει ανέπαφη την εστία του.  Στο 70’ ήταν η σειρά του Καραμπέτσου να αστοχήσει από πλεονεκτική θέση, με την Πλαγιά να απειλεί στο 74’ και στο 78’ χωρίς όμως αποτέλεσμα.  Το σκορ δεν άνοιξε έως το τέλος του παιχνιδιού με το τελευταίο σφύριγμα του referee να στέλνει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια με τη λευκή ισοπαλία.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.- ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.

Α.Ο Πλαγιάς(Βασιλειάδης): ΚΑΤΑΓΗΣ Π., ΚΟΚΟΛΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Ε., ΠΑΞΙΝΟΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Γ., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ.

ΑΟ Παλαίρου (Στάχτιαρης): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Β., ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Κ., ΜΠΑΤΣΟΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ, PRINA, ΧΑΣΑΚΗΣ, KALEMI, ΖΕΡΒΑΣ, ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ.