Κεραυνο…βολήθηκε ο Ηρακλής μέσα στο Θεσπρωτικό

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 09 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Θεσπρωτικού ο αγώνας της 13ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Κεραυνό Θεσπρωτικού και τον φιλοξενούμενο Ηρακλή Αγίου Γεωργίου. Οι γηπεδούχοι σε ένα χωρίς δυσκολία ματς πήραν το τρίποντο και άναψαν «φωτιά» στα δίχτυα των φιλοξενουμένων με το σκορ να φτάνει το 4-0 στο ημίχρονο και το 7-0 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και μόλις στο 1΄ είχαν την ευκαιρία μετά από φάουλ των φιλοξενουμένων και με εκτελεστή τον Φέκκα η μπάλα να μην καταλήγει στα δίχτυα. Στο 5΄παλι ο Φέκκας απείλησε την εστία του Χρήστου αλλά με τους φιλοξενούμενους να δίνουν απάντηση στο 6΄με σουτ του Σερέτη έξω από την μεγάλη περιοχή με τη μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι. Στο 7΄ο Φέκκας έκανε το 1-0 υπέρ του Κεραυνού και από εκεί και πέρα άνοιξε ο δρόμος για την νίκη των γηπεδούχων όπου με διαφορά 5 λεπτών πέτυχαν άλλα δυο γκολ. Στο 10΄ο Ρακόπουλος διαμόρφωσε το 2-0 μετά από σέντρα του Φέκκα και στο 15΄ο Φέκκας έβαλε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κάνοντας το 3-0. Από την μεριά των φιλοξενουμένων δεν υπήρξε κάποια καλή ευκαιρία μέχρι εκείνη την στιγμή αλλά και μην μπορώντας να σταματήσουν τον Κεραυνό ο Χουλιάρας σκόραρε για το 4-0 στο 33΄, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής έψαξε να βρει το γκολ στο 50΄με τον Σαλτογιάννη μετά από λάθος απόκρουση του Κατσένου, ενώ στο 58΄ο Κεραυνός απείλησε με τον Ρακόπουλο αλλά τον Χρήστου να λέει όχι. Στο 77΄ο Παφίλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή κάνοντας το 5-0. Στο 84΄φαουλ από τον Κατσάνο εντός της περιοχής του Ηρακλή πάνω στον Λαϊν,  με τον διαιτητή Μπαϊλη να δείχνει την άσπρη βούλα υπέρ των γηπεδούχων και με εκτελεστή τον Ντόβα έγινε το 6-0 και πριν την λήξη του αγώνα ο Ρακόπουλος έστειλε με δεύτερο προσωπικό του γκολ την μπάλα ξανά στα δίχτυα του Χρήστου διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.

Διαιτητής: Μπαϊλης

Βοηθοί διαιτητές: Σολδάτος – Μπάκος

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Κολιός): Κατσένος, Παπαρούνης, Μαλέσκος, Παπαδήμας(Αθανασόπουλος 59΄), Ντάφλος, Χουλιάρας, Παφίλας, Πανούσης, Λαϊνάς, Ρακόπουλος, Φέκκας (Ντόβας 45΄).

Ηρακλής Αγ. Γεωργίου (Εκπρόσωπος Έξαρχος): Χρήστου, Νίκας, Κιούρα, Χρήστου, Κίτσιος(Κατσάνος 72΄), Βάσσιος, Καρπούζος, Σερέτης(Πάνος 69΄), Παντελίδης, Λιόντος(Τσάπης 66΄), Σαλτογιάννης.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

error: Content is protected !!