Ισόπαλο τελείωσε το παιχνίδι της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας σήμερα Σάββατο 21 Απριλίου 2018 στο γήπεδο Βόνιτσας ανάμεσα στον Αμβρακικό Βόνιτσας και την Φορτούνα Βαλανιδοράχης, σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερη βαθμολογική αξία.

Η Βόνιτσα μπήκε πιο δυνατά στο ματς θέλοντας να κλείσει την χρονιά με νίκη στην έδρα της, με την Βαλανιδοράχη να παίζει πιο συντηρητικά αφού σε λίγες μέρες θα πάρει μέρος στο μίνι πρωτάθλημα των play out.

Λιγοστές οι φάσεις  μπροστά από τις δύο εστίες. Το 0-1  πέτυχε στο 35’ με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Μήτος-Κώτσης Α. για τους φιλοξενούμενους που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου .

Στην επανάληψη ήταν η ώρα να μιλήσει ο Κούτσικος που με ένα καταπληκτικό γκολ με σουτ πολλά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του ανήμπορου να αντιδράσει Τσοβίλη και κατέληξε στο βάθος των διχτυών του γράφοντας στο 52’ στο 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα .

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΡΟΥΣΟΣ Ν.- ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ Π.

ΠΑΣ Αμβρακικός Βόνιτσας(Φίντζος): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΡΕΠΠΑΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(68’ ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ), ΝΤΟΝΤΗΣ.

Α.Ε Φορτούνα Βαλανιδοράχης(Κασκάνης): ΤΣΟΒΙΛΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ, ΝΟΝΑΣ, ΠΗΛΙΟΣ(68’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ι, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Α., ΤΖΙΜΑΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ(52’ ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ), ΤΣΑΛΟΥΚΑΣ(60’ ΒΑΒΒΑΣ).